Lockheed XQ-5 samogradnja 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Nista spektakularno ali mi je bilo interesantno. Lockheed XQ-5 nastao od X-7. Negde se vodi kao AQM-60. Pedesetih godina ispitivan kao leteca meta ali je za tadasnje lovce bio prerbrz pa je samo par komada oboreno. Varijanta koju ja radim ima bustere za razliku od X-7 koji je imao jedan repni ali nista manje atraktivan. Za izradu korisceno telo neke rakete sa Tu-26, konus u stvari profilisani difuzor sa B-52.  Za motor je posluzio deo rezervoara sa UH-60 a za izduvnik sam iskoristio i preradio konus i deo nosa sa akademijevog MiG-21 F. Krila i ostalo naravno plasticna vizitkarta.




















Grubi radovi su gotovi, na redu su busteri od nekih haj spid rezervoara, antene, pito i sonde. Boja kao na fotografiji. Nastavak sutra.


drakii

Fina prachka, aj' daj kraj, malo nas radi samogradnju, a to je malo interesantniji vid maketarizma, pozdrav

Goran A.

Imam nameru da njega i Lippischa zavrsim tokom narednih dana, naravno ako se bude imalo volje i nerava.

Kerber

Ima sti volje, a i nerava, vidim.
Fala Bogu.

Lepo je ovo. Da te ne zurimo, zavrsi ga kad zavrsis. Bitno je da ispadne kako treba.
Pozz !

Goran A.

#4
Preprskao sam sivom kako bih video sta ima jos da se gituje, popravi i istanji. Busteri su napravljeni, zakacio sam ih blutakom i stavio na postolje cisto radi utiska. Detekcija je bila supesna, snimio sam sta jos treba da se doradi. a nakon toga ce biti uradjeno jos nekoliko finijih dodataka. Posto je sletanje predvidjeno padobranom a usled velike brzine bilo i pregrevanja oplate letelica ce biti izgrebana i sa dosta fleka od istog. Ugrubo to je to, a boje (crvena, bela, plava, srebrna i crna) doprinece atraktivnom izgledu.








Goran A.

Malo sam doterao konuse na busterima i vertikalac. Dodato par detalja (krilca, antenice, aerodinamicka kapa na repu) i ofarbano. Na redu su oznake ali cu se malo pomuciti dok ih nadjem jer su sicusne. Bice jos malo rada na prljanju.






Dada

Bolesno dobro, kao i ostatak tvojih X projekata... Nekada se zapitam, gde ih iskopavas :)

Goran A.


djnik

Veoma lepo i zanimljivo. Uzivam da gledam tvoje samogradnje.