RF-86D

Previous topic - Next topic

Jan66

E, kada ste mi dali tako dobre kritike za moj zadnji završeni projekt, ohrabrili ste me da vam predstavim svoj predzadnji završeni projekt (i s tim ću završiti predstavljanje prije završenih aviona).
Radi se o Yu RF(IF)-86D. Koliko sam čuo napravljeno je dva komada i to je bila Yu samogradnja. Ako se varam ispravite me.
U svakom slučaju izgledao je interesantno, pa sam pokušao nešto napraviti (opet dosta samogradnje), u okviru svojih mogučnosti....
Evo slika:









Sada malo detalja:









Toliko za sada. Zahvalan na svakom komentaru i kritici....



PELE

Sta da kazem, odlicno izgleda! :)

Posebno mi se svidjaju detalji koje radis...


Pozz


Kerber

Vrlo lepo.
Opet sitne dorade, tu si se izvestio odlicno.
Taman podizu izgled makete kako treba. Kazi samo ko proizvodi ovu maketu.


Pozz !

Jan66

Mislim da je Hosegava, ali nemoj me držati za riječ. Naravno u originalu nema zračnih kočnica, flapsova i ostalog. Sve je to samogradnja....

dragan_mig31

predobar je sejbr :) svaka cast kolega.

Sandman

veoma lep rad - posebno mi se svidja isticanje linija panela koje kao da docharava slivanje prljavshtine niz avion tokom upotrebe!

kako si radio staklice za izvidjachke kamere na donjem delu trupa - neka od technosti tipa ClearFix/KristalClear ili si lepio prozirnu plastiku?

ne vidi se bash najbolje sa slike, ali rekao bih da si pokushao i da docharash sama sochiva kamere ispod stakala?

SkyHook032

Ekstra izgleda,svaka cast  :mjetal

Jan66

Hvala na dobrim kritikama.
Što se tiće kamera, da pokušao sam ih napraviti da se vide ispod stakla, ali sam onda malo zaflekao staklo :(.
Inače napravio sam prvo otvore i kučišta za kamere u trupu, onda sam napravio male kamere, pa sam izrezao prozirnu foliju veličine panela, te ju onda zalijepio na taj panel preko otvora, zatim malo kita, malo maskiranja i boje i premalo strpljenja i urednosti :( i rezultat je vidljiv. Drugi puta će biti bolje.....

Sandman

Quote from: Jan66 on 26-02-2010, 14:39:27
i premalo strpljenja i urednosti :( i rezultat je vidljiv. Drugi puta će biti bolje.....

nije kasno ni sada da to sredish - mozesh da skinesh tu foliju i da odradish staklice sa nekom hemijom kao shto je Humbrol ClearFix ili Microscale Kristal Clear.... ili ako je staklence "musavo" sa spoljnje strane, samo ga ispoliraj malo...

Reaper

Odlican posao, stvarno imas zivce sa svim tim detaljiranjem i sitnicama.....  :bravo

dusko

Odlicno pa ovo je mozda i pravi avion :super

drakii

Stvarno dopada, samo napred, kritike vech vidjene, pozdrav

Jan66

Hvala što misliš da imam živaca to sada popravljati, ali nemam. Čovjek mora znati reći kada je gotovo, a ovo je GOTOVO! IDEMO DALJE!

Warhawk

Što se mene tiče, dorade i bojenje su sasvim na nivou. Jedino mi utisak malo kvari trobojka na vertikalcu, koja izgleda nije paralelna sa tlom (možda je do fotki).
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

matilda

da, i meni je zapala trobojka za oko, ali su barem isto tj simetricno postavljene na obe strane. jako lep rad, svaka ti cast , bas je simpa avionac. :super