Hurricane Mk.I 1/48 Pegasus Models

Previous topic - Next topic

relja

#15
Pukao Photobucket, prešao sam na Imageshack

Tako blizu a tako daleko...









Iskusno i oštro oko će da primeti da su kodovi na desnom boku postavljeni naopako.
Greška u štampanju dekala (kodna slova i rondela su na istom dekali) i moja nepažnja.
Provalio sam tek kad sam prešpricao Prontom.

Kada sam shvatio da nemam drugog rešenja, posalo sam jedan ljubazan mail proizvođaču Pegasus Models (Kalifornija) objasnio o čemu se radi, poslao fotografije makete i zamolio da mi pošalju nove dekale, uz naravno razumnu cenu. I zaboravio posle par dana.

Javilo se čovek posle tri nedelje uz izvinjenje da je bio van zemlje, i tražio moju adresu. Zove se Lari Tompson (kao u predstavi Dušana Kovačevića  :)  )
Danas u sandučetu - pismo iz Kalifornije, sa dekalima.




Kraljevi! Od sad ima samo da ih hvalim  :caooo

http://www.pegasushobbies.com/index.htm

(Molio bih moderatore da isprave naziv ove teme - firma se ne zove Pegasus Models, nego Pegasus Hobbies)

Mislio sam da preko Pronta i dekala na desnom boku udarim airbrushom slojeve zelene i braon, pa opet Pronto, pa novi dekal.
Jel neko probao da farba preko Pronta, kako reaguje boja?




"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Dobar rad na projektima, lepe makete, i ima sta da se vidi.

Samo, smanji slike , jer je dozvoljeno ovde samo 800x680....
Imam probleme, cak i ja na normalnom kablovskom netu sa veoma pristojnom brzinom, da ih ucitam, a tek korisnici koji ovo gledaju preko dial-up...

relja

Jasno, smanjio, još uvek se navikavam na Imageshack.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

#18
Mozes da pronto uklonis sa malo sredstva za ciscenje  kuhinjskih slavina i sudopera, na stapic sa vatom, pa polako istrljas deo...pazi, prilicno je agresivan za prste, pa odmah operi to pod mlazom vode. Ja koristim Ajax Kitchen degreaser, naprskam malo direktno na pljosnatu ostru cetkicu i time skinem visak, a posto pronto/tus ponegde koristim i kao wash, time uklonim sve sto mi ne treba....Hoce i decal ispod da odere...
Za manje povrsine sam probao i boju preko pronta, kako akrilne, tako i enamelke i nije bila frka....

relja

Ok, probaću prvo bez skidanja boje, direktno farbanje preko Pronta.
Pitao sam čisto da vidim da li neko ima iskustva...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

Popravljeno - prefarbano (preko Pronta), zalepljeni novi dekali (slova isečena i zalepljena u redosledu RF @ E), malo Softener-a i ponovo Pronto.













Malo ću još da eksperimetišem sa efektima izduvnih i barutnih gasova, možda neka ititacija nišana, malo popraviti rešetku poklopca kabine...

Nije loše za kam-bek u ova hobi?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Idi begaj...gde lose?
Veoma dobro !
Ima stofa da bude opaka maketa. Sad kad dodje fejdanje, panelaza, prljancija...moz' da izadje na opasno ! ;)

relja

Osim osnovnog prljanja (mitraljezi, izduv), i panelizacije temperom, razmišljam o finalnom - mat finišu.
Ovaj Pronto polu-sjaj mi ne deluje kao najbolje rešenje...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Mat u svakom slucaju...
E, sad gledam malo ovu sliku odozdo...Mogao bi da mu naglasis ove delove zakrilaca, ispod trupa, do hladnjaka, da budu ako ovi na krilima jer se zajedno spustaju kod sletanja/poletanja , a ovako deluju kao da su deo obicne nepokretne panelaze...

relja

Ovo je prvi put da uopšte pokušavam naglašavanje panela. Crna tempera po linijama panela i onda trljanje štapićima za uši. Koliko god da radim, sve mislim da to može još bolje :)
Na kraju obavezno mat finiš!






"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

Još koja ispravka četkicom tu i tamo, nacentrirati noge stajnog trapa, i koji sloj-dva mat laka da izvuče sitne ogrebotine i to je valjda to...



















"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

#26
Da, u vezi dekala - taj Pegasus daje samo nacionalne oznake, bez servisnih natpisa.
Boje korišćene za nacionalne oznake možda i nisu autentične, ali sam kvalitet dekala je fenomenalan - jaki su k'o zemlja, a opet su dovoljno tanki, lepo prijanjaju na Pronto, lako se prilagođavaju linijama panela.
U svakom slučaju, nema razloga za žalbu pošto su mi, ipak,  poslali komplet dekala za dž :)

Ovaj Hariken je bio "tehnološki demonstrator" za mene - prva maketa potpuno obojena sa AB, prvi put Pronto, decal softener, naglašavanje panelizacije pre-shadingom i grafitnom olovkom, prljanje ugljem za crtanje... kad se sve to uzme u obzir, prilično sam zadovoljan, ali uvek može bolje (što i jeste čar ovog hobija, zar ne?).
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Po meni, ovo je jako dobro uspelo.
Recepte si primenio, video si da znas sta radis i eto ga !
Lep Hariken na kraju.

medico

ovo je jedan vrlo , vrlo lep hariken !
boje , prelazi izmedju boja, nalezanje decala sve je odlicno odradjeno ! ako bih morao da nadjem zamerku dao bih je na malo deblju antenu ali definitivno nista strasno.
chipping srebrnom olovkom neka ostane za sledeci projekat  ;) 

relja

Štap od antene je deo jedne od polutki trupa, takav je kakav je...ali se zato može bezbedno da se buši tankom burgijom zbog provlačenja najlona.
Najlon za antenu je fi 0.25mm, zategnut toplotom žara od cigarete i potom obojen u crno...

Imam negde i tanji, upotrebiću ga za sledeću maketu - isto Pegasusov Spit 1, a onda i za ostatak šteka.

Ako neko hoće da radi konverziju Harikena mk I u onu ranu verziju sa platnenim krilima, ovoa je maketa prava stvar za to. Spiner i stajni trap ne odgovaraju, ali se to da rešiti.
Plastika je debela i čvrsta. Ipak je to pre svega snap-tite model koji ni ne mora da se lepi, samo da se boji, pa su sve obrade moguće. Ovde mi je glavna fora bila da naučim kako se ispravno radi nakon što se maketa sklopi, tj sve one tehnike o kojima sam čitao na ovom forumu...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"