MIG-21 SM 1:72 KP

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovih dana sam resio da uradim jedan mig sa sovetske petokrake.maketa je prastari KP ali maketa nije nisto strasno za neko ko je ove makete radio 2-3 puta.za sad sam uspeo da urezem panele.znam da nisu 100% tacne i ravne ali kad sklopim maketu tad cu da ispravim sve greske.maketa nosice kamuflazu sa 3-4 boje odozgo tako da ovo bice prava egzotika.


Goran A.

Necu da se pravim pametan ali SM bi po dimenzijama trebao da bude BIS a ti imas S odnosno M ili MF. SM ima jaci motor (ne R-25, mada mislim da su ugradjivali R-25 u neke) i avioniku skoro kao BIS, hrbat kao BIS, tockove , itd. On ti dodje kao prelazna varijanta. Mozda bi ti vise odgovarao Zvezdin BIS?

dragan_mig31

#2
sve zavisi od serije.znam da ima jaci motor i avionike ali to je sve ispod koze :) evo ti fotografije mig-21 SM u ruski muzej i spored ovoga mig je nadvoresno isti kao i MF.



evo jos dve fotografije na koje so dobro vidi da je isti kao i MF.




spored to sto sam ja citao SM je za sovetsko RV a M/MF za svi ostali i naravno avionika i oprema nisu na isto nivo kao SM.

evo i jedan tekst oko miga 21 SM

_http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.airwar.ru%2Fenc%2Ffighter%2Fmig21sm.html_

PELE

Urezivanje ti je sve bolje i bolje!  :o

Svaka cast, jedva cekam da vidim nastavak!

'Ajd da tako urezes i Su-7!  :)


Pozz

dusko

Dobar pocetak i zanimljiva sema.P.s cekam da vidim i Condora ;)

dragan_mig31

malo samogradnje.nista narocito.pripazite samo ovo.uspeo sam da polomim predjne staklo i poklopac kabine.ali zato sam uspeo da navucem nove kad sam to ispravio i zalepio.predjne staklo bice od takodje polomljenog predno staklo mig-21 SMT(condor).razvukao sam i za njega jednu rezervnu :D



sezan

Lepo!Koja ti ovo zelena ,nesto mi je neobicna?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

To je verovatno nekakav mix Revell boja, plave i zelene.

Odlicno Dragane, mnogo mi se svidja!

Samo napred!


Pozz

dragan_mig31

zelena je neka revell zelena + plava.

Goran A.

Pricao sam o originalnom SM-u. Rusi su ponekad namerno pravili konfuziju oko oznacavanja sopstvenih aviona. Razlika izmedju S i SM je motor, kolicina goriva, gorivni sistem i elektronika. Znam da su umeli da tokom remonta prebace avion sa jednog standarda na drugi a da isti zadrzi neke karakteristike stare varijante. Bilo je i suprotnih slucajeva kao sto su neki iracki bisevi oznaceni kao SM(t) a nemaju na sebi ama bas nista sto bi ih vezalo za izvornu S seriju.  Moguce je i da su nekim S-ovima ugradjivali R-13-300 pa im samo zbog toga dali oznaku SM. Neki SM su prodati indijcima ali su oni odlucili da zadrze staru oznaku. Takodje se postavlja pitanje koliko su precizno desifrovane slike, na internetu ima svasta. Na sajtu ciji si  link okacio, vidi se avion sa primetno drugacijim hrbatnim rezervoarom. Na kraju krajeva tebi to nije bitno. Vezi se za fotografiju ii sajt kao izvor pa ako oni grese odgovornost je njihova a ne tvoja.

dragan_mig31

tacno sve zavisi od aviona do aviona.ove kamuflaze i profile koje planiram da koristim za ovu izradu predstavljaju bas mig-21 sa MF grbu.e sad dosad sto sam ja uspeo da procitam po netu i neke knjige tacno je to sto si napisao.sve zavisi od aviona do aviona.najbolje je uzeti neku referentnu fotografiju i voditi se prema to.nije samo ovaj sajt kojeg sam naveo.ima ove iste informacije i na jos milion drugi.isto pise i u nekoliko knjiga koje imam.

drakii

Samo napred, Dragane, da si Nishlija i da kazem uradi Miga, ti si mastor, mogao bi i pogreshno da budem shvachen, zbog Miga i jezichke nesavrshenosti, pa ti poruchujem da napravosh dvajeskeca, dobro ti ide, chekamo zavrshetak, pozdrav

dragan_mig31

kamfualza je gotova.sutra cu da ofarbam donji deo.radio sam freehand i nije ispalo tako lose.boje sam mesao odokativno sa razne fotografije i kamuflaze.



PELE

Svaka cast! Fenomenalan je!  :o

Ajd zavrsavaj ovo!  ;D


Pozz

sezan

U sto lepo ispade ta kamuflaza!Koliko su nekad bile lepe kamuflaze,dok nisu uveli ovaj "low visible" camo  :uaaa !Prelazi mi se specijalno svidjaju   :love!Opasno dobro si ga uradio!Bravo!Jos malo,bice extroza!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA