MIG-29 "9-13" Condor 1/72

Previous topic - Next topic

remus

Evo posle 10-tak godina moja prva maketa. :) Nisam bas najzadovoljniji kako je ispala,dekale sam uspeo da zeznem pa sam morao da improvizujem kabinu :( Tako je to kad umesto da procitam kako se sve lepo radi ja zurim unapred i radim na svoju ruku. Druga stvar sto je maketa uzas,nije bilo dela koji nije trebao da se smirgla i secka da bi se uklopilo. Neki delovi su cak i lose izliveni,al zna se koliko para toliko muzike. Sad sam video da ima u lavirintu Italerijeva 29-ka pa cu nju uzeti za sledecu :) Evo par slika...

p.s. Nemojte me streljati,znam da nije nesto. A i trebali bi mi neki saveti za farbanje jer nije ofarbana :)












malifly

Potpuno se slazem s tobom oko kvaliteta makete... uzasss!!!! :uaaa Ja upravo radim jednog istog takvog Condorovog.... Nisam veliki strucnjak, mnogo mnooooogo strucnijih ima od mene, ali moj savet ti je da sledecu maketu kad budes farbao, ne zalepis stajni trap jer je mnog komplikovanije da se farba, bilo da je cetkica ili airbrush. Iskusio sam to... :headbang Kakve su ti ideje u kojim bojama bi da ga farbas,itd? Srecno sa daljim radom!!! :cheers

remus

Pa ne znam, u sastavnici ima sema za rusku i ukrajinsku verziju,mislim da cu u jednu od te dve da farbam. Mada iskreno sto bi voleo je da farbam u nase boje :) Ali ova maketa ne zasluzuje da nosi nase boje i oznake.

malifly

Ma uz malo vise i truda i rada moze i od tog da bude dobar migonja!!! :super Cackaj malo po forumu pa ces videti sta su sve ljudi u stanju da urade od jadne makete. :o Ja cu da mog radim u kamuflazi koja je bila za vreme bombardovanja. ;D

matilda

a i ne ide da ga farbas u nase boje, mi imamo 9-12 ne ovog grbavog.
probaj da ga farbas malo ,ako nista drugo da malo nahvatas prakse.

remus

99% da cu ga farbati u ruske boje,samo da nabavim boje koje mi trebaju. Jedini problem je sto ne znam koje boje mi trebaju jer je sastavnica na ruskom i ukrajinskom a ja ne znam ni jedan jezik (ja sam ucio nemacki i engleski :) )

matilda

eh, neznas koje su ruske boje... pa imas dve mogucnosti.

1 da ih smuckas sam naspram neke slike
2 da koristis boje koje se koriste za nase 29-ke posto su one tako ofarbane stigle iz rusije nove, sto ce reci da je to standardna boja za taj avaion.

kod ovog drugog samo obrati paznju na raspored fleka jer nije isti sigurno.
pogledaj po forumu ima objasnjeno kako da smuckas boje
neznam kakve su ali model master ima dve zanimljive boje. jjedna je fulcrum grey a druga fulcrum green gray, sad koliko su tacne-neznam/.



stevamn

Nemsy_29

Fleke se samo razlikuju na vertikalcu

remus

Nego ljudi gde vi kupujete boje? ??? Ja koju god boju gledam sa sastavnice da mi treba nemogu da nadjem kod nas :( U M-Hobby sam gledao i nemogu da nadjem.

matilda

nemoj sam traziti, nego pitaj gazda milana ili ko vec tamo radi.
oni su upuceni pa ce da ti daju to sto ti treba ili ako nista drugo bar nesto sto je priblizno.
ako vec kupujes boje, nemoj da zaboravis crnu i belu,to ti uvek treba i aluminijum boja.

remus

#10
Hvala matilda! Poslao sam im email pa cekam odgovor :) E da i koji lak koristite pre lepljenja decala? Gloss, semmi-gloss ili mat?

Nemsy_29

Gloss obavezno, iz vise slojeva

matilda

tako je,sjajni i to ga prskas dok ne dobijes lep i gladak finish, gotovo kao na novom autu.

nemoj se drzati tu nekih saveta koliko puta treba lakirati,nego lakiraj koliko treba da dobijes lepu i glatku podlogu na koju ces da lepis dekale.

kamaz

Tako je, za temeljac za dekale koristi gloss i to sve dok nebude ka staklo jer če ti se vidit rub dekala (to se zove silvering ili kako već). Isto tako se slažem i s prije rečenim; neljepi trapove i poklopce istih prije nego ofarbaš trup jer je lakše stavljat i otklanjat maskirnu traku (nemaš bojazni da nešto otrgneš). Naravno i rakete i bombe isto ne lipiš prije glavnog bojanja, oni mogu ič na samom kraju (poslje decala). Ali, zamolija bi te jednu stvarčicu koja mi malo bode oči, oni vertikalci, zar oni nebi trebali bit paralelni i okomiti? Čini mi se da su kod tebe otvoreni prema vani. :think

Nemsy_29

Mislim da su vertikalci maaalko pod uglom na pravoj 29-ci