F/A-18F Super Hornet 2-Seated

Previous topic - Next topic

Mit@_koRupCij@

Evo danas kad sam se vratio iz skole docekala me je nova maketa, kao sto pise u naslovu!! Na prvi pogled mi izgleda odlicno osim malo ostataka plastike oko tockova koje ce se srediti. Uploadujem slike za koji minut. Svaki savet bi mi dobrodosao kako bi ovu maketu uradio komplet, bez i jednog propusta!!

Mit@_koRupCij@

#1








Ovde ako mozete da vidite ostatak plastike oko nosaca tockova.






Za pocetak bi mi dobro dosle neke slicice kokpita i instrumenata.

Mit@_koRupCij@

#2
Posle 3h bojenja zavrsih sedista (oba).





GBU-10

Neznam koja ti je ovo maketa poredu ali nemoj se uvredit ako
ti kazem da malko sedista izgledaju musavo.Znam da te vuce
prevelika zelja da ga zavrsis sto pre ali savetujem ne zuri vec
radi lagano i sa merakom i dobit ces kvalitetnije ofarbane delove
tj detalje kao na tim sedistima.Sedista i nemoras ostarevati tj namerno
ih guliti ili sta vec jer je to u principu novi avion cije sediste kako si
ga ti ostareo izgledace tek za 15-20 godina explatacije.Zelim ti reci
jos i da smanjis malo rezoluciju slika koje postavljas jer i ja koji imam
maksimalno jak protok imam izmoliti OCE NAS dok ne otvori celu sliku.

sezan

Bas dosta flesa ima!A nebi trebalo s obzirom na cenu !
A sta si radio 3 h sa sedistima ,da te pitam!?Malo je mnogo to ,ja mislim!Popravi malo taj prelaz izmedju sive i crne ,malo je mrljavo cini mi se!
Lepo uglavnom ,srecan nastavak rada!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Mit@_koRupCij@

#5



Dosta za danas :)

PS: Popravih sedista koliko sam mogao. Mozda vam se to cini zbog pomenute velike rezolucije slike (10MPix).

Sandman

Ne znam koje debljine chetkica sve koristish, ali za sitne detalje probaj da farbash sa shto tanjim chetkicama (1, 0, 00, 000,...) - za tachkaste detalje kao shto su dugmici na instrument tabli koristi chetkicu sa zashiljenim vrhom, a za vece povrshine chetkice sa ravnim/pljosnatim vrhom. Takodje, za sitne detalje nemoj da koristish chetkicu previshe natopljenu bojom, vec probaj iz vishe puta da predjesh isto mesto sa razredjenijom bojom ili chak mozda i polusuvom chetkicom... sporije ce da traje farbanje tih detalja ali ce biti efikasnije i elegantnije na kraju...

Shto se tiche slika, na forumu koristimo prikaz istih pomocu malih slichica koje se klikom otvaraju kao vece u drugom prozoru (tzv. thumbnails), dok je za prikaz slika u punoj velichini na sledecem topiku dogovoreno da se prate sledeca ogranichenja:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8836.msg85992.html#msg85992

Ukoliko neko ne zna kako se optimizuju slike za forum uputstvo mozete videti na sledecem topiku:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,7.0.html

Za kreiranje thumbnailova na Photobucket sajtu je uputstvo dato ovde:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,198.msg44758.html#msg44758

Dok bih josh jednom zamolio i sve nove korisnike Photobucket sajta da podese opciju prikaza svojih slika tako da se klikom na thumbnail otvara samo slika, a ne ceo album (mnogo sporije otvara sliku ako se ovo ne podesi) - uputstvo je dato na sledecem linku:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,198.msg56876.html#msg56876

Hvala na razumevanju,
Srdjan

Mit@_koRupCij@

Quote from: Sandman on 21-05-2010, 20:18:05
Ne znam koje debljine chetkica sve koristish, ali za sitne detalje probaj da farbash sa shto tanjim chetkicama (1, 0, 00, 000,...) - za tachkaste detalje kao shto su dugmici na instrument tabli koristi chetkicu sa zashiljenim vrhom, a za vece povrshine chetkice sa ravnim/pljosnatim vrhom. Takodje, za sitne detalje nemoj da koristish chetkicu previshe natopljenu bojom, vec probaj iz vishe puta da predjesh isto mesto sa razredjenijom bojom ili chak mozda i polusuvom chetkicom... sporije ce da traje farbanje tih detalja ali ce biti efikasnije i elegantnije na kraju...


Pa dugmice sam bojio zicom posto u mom divnom gradu nema takvih cetkica, nazalost.

Mit@_koRupCij@

#8
Zica radi posao odlicno!!!  :D
Zavrsih kokpit. Evo nekoliko slicica!






Nisam imao puno vremena preko vikenda a i skolu ne smem da spomenem.


***Popravio sam sedista. Iz prve nisam mislio da ce se videti kada sve bude sklopljeno pa je to bio glavni razlog zasto nisam uradio. Sada je ok, popunio sam gitom, izsmirglao tako da je sad ok.

GBU-10

Dobro je za sad ali moze uvek bolje,obrati paznju na spojeve jer
si vec poceo da krivinaris i preskaces :zvizduc
da se videti spojevi na zadnjem delu sedista koje si rekao bi
namerno preskocio,ajd jedno al na drugom sedistu si to vec
trebao primetiti.Nemoj me pogresno svatiti jer ti nezelim pametovati
vec kao kolega ukazati na greske koje su ti promakle.Budi strpljiv
i uporan sa smirglanjem jer ako sada preskaces na sedistima moze
ti preci u naviku da spojeve neobradjujes i na vecim i vidljivijim
delovima a to bi bilo stvarni steta za tako lepu i ne bas jeftinu maketu.

Mit@_koRupCij@

Malo sam napredovao sa zavrsavanjem makete. Gitovao sam spojeve, i uradio preshade.
Dok sam radio preshade primetio sam da mi ruka uopste nije mirna tako da su linije krive negde-negde.
Slike su malo "izbagovane", neznam zasto.











Mit@_koRupCij@

Dajte mi neke predloge kako da dekale "utopim" u panele i da se ne mrdaju!!?!

oddball

vrlo jednostavno, Mr.MarkSoftener :) ili bilo koja ruga hemija koja je "specijaliyovana" za dekale. ali je takodje jako bitno da se deblji dekali umoce u jako toplu vodu, mozda cak i vrucu kako bi se skroz omeksali. kada ih naneses na povrsinu makete i pozicioniras blago pritisnes krpicom dekal da se uhvati i onda ides od sredine ka krajevima da izbacujes sve sto je izmedju dekla i makete. onda uzmi skrajber ili sl. i blagim pritiskom uglavljuj dekal u panele. mozda ces morati ponovo da natopis hemijom ali to je to. nekada ja koristim i skalper posto ionako izvlacim panele, tj. od njegove sirine i dubine.
naime, tako ja radim. poslednji rezultat mozes videti na mom P-40, kombinavija Italeri i Akademi dekala.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Mit@_koRupCij@

Posle preshadinga obojio sam ceo i dodao malo efekata.
Posle toga idu dekali pa jos malo efekata.






Mit@_koRupCij@

Dobio sam decal soft. Ako mi ovo ne pomogne sa dekalima neznam sta onda moze :).Sledece nedelje ne mogu nista da uradim. Dolazi mi drug iz Slovenije. Nema skole!!!!!!!!