PBY-5 Catalina 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

NecaRamone

Hvala :)
Svidja mi se, otprilike taman kako treba, ne volim kad vidim onako bas bas preterano sljastece, nerealno je, a ima takvih mnogo :)

Cekamo da vidimo celog ;D

mig-29

ubrzo ce to...e sad jedna novost! ja sam načisto odlepio...odlucio sam da pravim i dioramu za ovo cudo...posto je ovo Flying Boat naravno da treba da uradim vodu.....a to je nesto najteze........ >:( malo sam trazio po netu slike i tako to, i naleteh na jednog ludaka poput mene, koji je to vec radio...koristio je transparentni silikon, sto cu naravno i ja da uradim...evo da vidite na sta mislim:
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal8/7501-7600/gal7582-PBY-Klinglhuber/00.shtm

mig-29

poceh sa radom.....za sad ovo....(plava na slici deluje svetlije, nego sto jeste)

mig-29

udario sam jednom silikon ne bih li dobio opsti oblik....izvescu to jos jednom, pa onda prelazim na one velike talase i samu zavrsinicu...kako vam se cini?



NecaRamone

Izgleda dosta slicno kao ovaj sa ARC-a, sto je dobro, ali ne znam kako bi izgledalo uzivo, mozda previse vestacki, na slikama je bombona(a slike su malo out of focus :-\)

mig-29

pa ima malo razlike, al ne puno....i uzivo izgleda dobro...

Kerber

Za vodu ne znam, al' Katalina deluje veoma dobro.
Sta god koristio, a dobre savete si dobio, od vrhunskog majstora, izaslo je na dobro.
Bombona !

mig-29

hvala!  :) sto se tice talasa, zradio sam prvu fazu, i mislim da sam malo us** stvar  :( ...sta vi mislite...



mig-29

vi kako hocete, al za mene je ovo dobro...i ne mogu vise da se bakcem oko vode i svega toga...jos samo tragove izduva da odradim i kraj... :caooo





mig-29

napravio sam slike i kad je pao mrak tada to najbolje izgleda, jer sam koristio tamno plavu boju ispod silikona i to treba da predstavi vece na moru...  :zvizduc 






modellius

jos samo da napravimo nocno takmicenje :hahaha... salim  se naravno, izgleda super, meni se svidja!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

mig-29

ahahahahaha....xDDD moze,moze... :super

menestenasli

Lik je vrhove talasa farbao u belo, ti koliko vidim nisi. Za sad mi se cini da je povrsina  vode previse nepravilna. Mozda je prvo trebalo da napravis nekoliko vecih talasa (sinusoida) a onda da malo rascupas povrsinu, nepravilna polja po stranama i dnu, a na vrhu pokoji spic, ida svaku ivicu istaknes belom bojom. Mada, ja ovo nikad nisam probao pa verovatno lupam    ::) :P
Avion je super, a i cela diorama izgleda dobro. Ipak mora da se vidi uzivo...

mig-29

to sam belom jos nisam odlucio sta cu...razmisljam se jos, al vidcu...evo danas sam skarabudzio neki ram za ovo.... :zvizduc

Suhoj

Svaka cast, jako dobro uradjeno