PBY-5 Catalina 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

mig-29

e pa evo mog novog projekta....PBY-5 Catalina u razmeri 1/72.......u pitaju je academy-jeva maketa koja i nije toliko losa, sa obzirom na to ko je proizvodi... ;D  unutrasnjost je klasican academy (slabi detalji i jednostavno, al nema veze) dok me je spoljasnost odusevila...svuda su zakivci i panelizacija je lepo odradjena...cak zakrilca imaju drugaciju povrsinu(nisu glatka, nego "izborana") sto bi trebalo da predstavi to da su presvucena, a ne od metala...sve u svemu dobro je... :cheers

evo i malo slika:
za sad sam spojio trup i krila...









nastavak u toku dana(verovatno), i usput sema farbanja ce biti ovakva: http://ww2ireland2.hostingdelivered.com/viewtopic.php?f=26&t=642

voleo bih da mi neko pomogne da nadjem srebrnu boju, kakva je i na ovoj odradjenoj maketi....???

drakii

Dopadljiv izbor, odlichna osnova, mislim maketa, samo poradi malo na srebrnoj, znash ono, razni plehovi...., napred i pozdrav

mig-29

drakii: videcu to za razlicite plehove, jos nisam siguran da li cu da ih radim.....dok ne nabavim dobru boju, jos se ne zna... ???

Dusan Lekic: maketa je ja mislim 1993. napravljena.... :D  bez obzira na to, znam da academy ima jos dobrih maketa, ali ima i onih koje su bas bezveze......al dobro.....videcemo sta cemo dalje...xD

drakii

Ono za plehove je bila samo moguchnost, a ne sugestija, uostalom ti jako dobro i puno radish makete, a ovo je ipak samo hobi i pre svega poshtujem individualni pristup, pozdrav i napred

mig-29

ma u redu je....razumeo sam.... ;) hvala!

zamorano

Svaka čast, jedna od lepših mašina, originalan dizajn... Kakva god da je maketa, zasada ti dobro ide  :super.

Mikoyan29

jedan od aviona koji stvarno fascinira izgledom (barem mene)....ajd bas da vidim kako ce ovo da ispadne (vidim da se za sada super uklapa), jer nameravam da kupim isto od Academy-a PBY-5 Catalina "Black Cat".....pozdrav i srecno  :caooo
MK "Oluj"

mig-29

Mikoyan29: kao sto sam vec napomenuo, panelizacija je odlicna, tako da ce gotov model da ostavi dobar utisak...zaboravih da napomenem da u kutiji imaju u gume (od gume  ;D ) tako da je to jos jedan plus....taj black cat mozes da nadjes trenutno za 1500 dinara, i to je lepa cena, sa obzirom da su sve makete poskupele... :( preporucujem ti da ga kupis, i da neces zazaliti....ima gita na glavnim spojevima trupa i to je otprilike to....sto se ostatka tice zavisi od maketara....neko mozda stavi malo vise lepka i to popuni sve i samo malo presmirgla, dok neko "voli" git... ;) ali sve u svemu nije nista gore od klasicne makete, sta vise mozda je bolja za uklapanje... :)

mig-29

evo napokon i nastavka obog aviona... :D sve je ofarbano, sad samo da udrem nalepnice i wash....prvo sam ofarbao celu maketu u matt crnu, a zatim udario Humbrol 27002 metal cote....ispalo je super....zatim sam odradio neke plocice u drugu boju, gornji deo krila prefarbao u yellow chrome, i onaj deo sivu.... slike su uzas, pa se nis od toga ne vidi, al sta cu....sutradan cu da slikam po dnevnom svetlu pa ce da se vidi lepota ovog aviona...xD







modellius

makete ti dobro idu, ali fotografije.... >:D odlicno izgleda za sada
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

mig-29

ahahahah... ;D sta ces bolje za telefon od 3,2 megapixela... ;)

mig-29

evo vako....stavljeni dekali,uradjen wash, ostaje jos samo da uradim neke prepravke i to je to...dekali su super legli(neki tek trebaju, dok deluje decal fix) a wash nije ispao lose(moze to i bolje  >:( ) evo i malo slika, nadam se da su bolje....xD







mig-29

evo dejane i bolje slike......... :cheers danas ide na lakiranjei to je finish....sta vi mislite???ae komentari slobodno... ;D




NecaRamone

Svidja mi se sema farbanja, nego kako si radio nmf? Samo humbrol 27002 i ispalo je tako? Svidja mi se kako izgleda

mig-29

prvo isprskas maketu matt crnom.......i onda opalis ovo i i tako ispada....i ja sam se zacudio kad sam video kako je dobro ispalo... :o to mi je pricao kolega Wittmann...  ;)