Heinkel He-111 1/72

Previous topic - Next topic

mig-29

evo ga jos jedan od mojih aviona....xD u pitanju je svima dobro poznata maketa u revelovoj kutiji...ipak maketa je od hasegawe i veoma lepo su je uradili...evo i malo slika:





mig-29

za sada sam zastitio stakla, i osmirglao neke glavne spojeve...sve ide fino... :D










pozdrav... ;)

lord sir giga

E kad budem ja radio moj Revel i Italeri H-22 saV-1 ti ces da mi maskiras staklice  :god.
Lepo si sredio kabinu,znam da je unutrasnjost lepo odradjena pa samo napred ima tu dosta posla.

mig-29

dogovoreno...xD ja do "juce" nisam mogao da napravim avion, a da ne upropastim stakla...... >:( i onda odjednom odlucim da prvo radim stakla, pa onda ostatak makete i sada najbolje odradim stakla...sve moze da se okrene za kratko vreme...al slobodno daj stakla na maskiranje... ;)

Mikoyan29

ni ja ne mogu da izdrzim a da te ne pohvalim za maskiranje, stvarno si fenomenalan posao odradio....srecno sa maketom  :super
MK "Oluj"

mig-29

kad sam kupovao maketu bilo je: "uh sto je dobra panelizacija.... :mjetal
kad sam radio preshading (prvi put, inace) bilo je: e u pi*** materinu ko napravi ovakvu panelizaciju... >:(
i zbog toga to ispade ovako, al sta cu sad....  ;)








nastavak radova tek za par dana, jer moram do BG-a da kupim boje za ovaj avion... ;D

Mikoyan29

pa super je ispalo, vidi se da imas relativno mirnu ruku....kako ces ga farbati, bas me interesuje...pozz
:caooo
MK "Oluj"

mig-29

bice otprilike ovakav... http://pics.towerhobbies.com/imagel/r/lrvls4377.jpg
kao sto je data slika na kutiji... ;)

mig-29

#8
evo i nastavka:
nabavio sam boje: RLM 65 (donji deo) a gore dunkelgrun i schwargrun... 

danas sam zapoceo sa farbanjem i evo rezultata...

nakon prvog sloja...


drugi sloj...


i treci... ;)

kao sto sam rekao ovo je moj prvi preshading tako da nisam bas siguran koliko sam uspeo u tome, al evo jos malo slika pa vi recite....




P.S. zbog osvetljenja maketa je negde plava, a negde siva... :D al sve u svemu koristio sam prvau boju... ;)

ako preshading neje dobar slobodno recite, pa cemo ponovo da radimo...ipak imajte u vidu da je to slikano kad je boja jos bila sveza...kad se osusilo izgleda bolje...

Sandman

linije panela se lepo vide, a sam preshading je, barem na slikama, malo manje vidljiv - kao da si trecim slojem poprilichno pokrio efekat preshadinga, ali ipak je suptilno vidljiv.

ne bih ovo dirao dalje tj. ne bih ponovo radio preshading - linije panela su vidljive i washem cesh ih lako istaci naknadno, a ako ti je bash stalo da se vidi tamniji deo boje oko linija panela, to mozesh postici ili na samom kraju postshadingom (jaaaaaaaaaaako razredjena crna boja/tush i maltene transparentni slojevi), ili pak prskanjem malo posvetljene osnovne boje po sredini panela....

meni se lichno ova druga varijanta vishe svidja, pogotovo shto u kombinaciji sa preshadingom i washem da sasvim lep efekat na kamuflazi... no, sve je to ipak stvar lichnog afiniteta ;)

sve u svemu, ovo je sasvim OK, i ja ne bih nishta pokushavao da popravljam, jer je lako preterati pa pokvariti i ovo shto si lepo uradio!

mig-29

mozda to malo popravim sa postshadingom al razmislicu.....wash ide obavezno tako da ce paneli da se istaknu.....a sto se tice crne oko panela zapazio sam da kada priblizim maketu vidim samo panela, a kad je odaljim na jedno 50 cm odjednom se "pojavi" preshading... vide se te neke linije koje ni sam ne mogu da objasnim... :D mozda sam ja dosao pijan iz grada  :cheers , pa mi se pricinjava, a mozda stvarno deluje tako... ;D uglavnom provericu ujutru... 8)

PELE

#11
Quote from: mig-29 on 29-06-2010, 23:59:11
mozda sam ja dosao pijan iz grada  :cheers , pa mi se pricinjava...

Dosao si pijan 100% , sve do sada sto si uradio je veoma dobro!

Jedva cekam nastavak!


Pozz

Kerber

jako lepo za sada.
svi paneli se vide, kao da si vec proterao i "wash"...
polako, tanki slojevi i izaci ce sve.
samo teraj napred !

medico

dobaaaaaar , mislim da nema potrebe da popravljas mada mozda si malo preterao pa suptilnije izgleda preshading ...po meni negde izmedju 2. i 3eg sloja bila bi prava mera , ovo ti govorim zato sto kad budes uradio was panela bukvalno se progutati efekat preshadinga , meni se to jednom desilo tako da od tada uvek za nijansu ostavim jaci efekat nego sto mislim da bi trebalo ! Sad samo lagano sa washem , pazljivo biraj boju , samo nemoj crnu ona bi eventualno prosla za gornje povrsine !
kad budes radio gornje povrsine drugi i treci sloj progresivno posvetljavaj sa malo bele ili svetlo sive ali kako napredujes sa posvetljavanjem razredjuj boju i drzi se sve manje i manje povrsine unutar panel ploca tako da zavrsni sloj bude naprskan samo u sredini povrsina koja se nalaze izmedju linija panela

samo napred , bas pratim tvoj topic  :super

Sandman

Quote from: mig-29 on 29-06-2010, 23:59:11
a sto se tice crne oko panela zapazio sam da kada priblizim maketu vidim samo panela, a kad je odaljim na jedno 50 cm odjednom se "pojavi" preshading... vide se te neke linije koje ni sam ne mogu da objasnim... :D

to je sasvim normalna pojava ;) preshading se ispod kamuflaze slabije primecuje gledano iz blizine, dok se sa vece udaljenosti efekat preshadinga itekako primeti - pod uslovom da ga kamuflaza nije skroz prekrila

Medico ti je odlichno objasnio kako da idesh sa radovima na gornjoj povrshini, pogotovo ako odozgo ide vishe boja kamuflaze - samo prskaj lagano i manjim pritiskom, sa manje udaljenosti, kako bi mogao preciznije da prskash po sredini panela sa posvetljenim nijansama u zavrshim slojevima....

Sve u svemu na dobrom si putu, samo bez zurbe, pratimo ovaj topik pomno ;)