PBY-5 Catalina 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

oddball

super! jedino sto bih ti ja savetovao je da drveni okvir postolja prelakiras mat lakom, zato sto je voda gloss. samim tim ce voda malo vise biti prirodnija, ovako sa gloss postoljem deluje kao da je deo diorame.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mig-29

hteo sam da popravim dioramu, to jest napravim novu....i sve tako lepo krene, nabacim dosta silikona i tako to, i licilo je na nesto...al onda kad sam sekao postolje BUM!!! pade sve u mesavinu blata,prasine i ostalih stvari koje mogu da se nadju u radionici....  :cry buduci da  nije bilo potpuno suvo to se malo zalepi za silikon i sve to, i saad ima malo braon pigmenata po vodi...al sta cu....... :-\  evo slike da vidite to, al kako stvrai stoje, stavicu ja ovo na tockove za sentu, dok ne uradim nes bolje... ::)






Nemsy_29

Hmmm ne znam kako to izgleda uzivo, al ovako sa slika mozda ova nesreca moze da doda efekat "prljavosti" vode.

oddball

ako ubacis na povrsinu vode i neku drvenariju, razlupane sanduke, i bilo kakav drugi otpad i ostatke nekog pogodjenog broda ili sl. onda ces imati i opravdanje za te mrvice :)  mozda to bude jos bolje buduci da ja nisam video nijednu dioramu koja je imala i te ostatke od necega u vodi :) to bi moglo biti prilicno originalno :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mig-29

hmmm...dobra ideja...realizacija bi trajala dugo, ali svidja i se to... :mjetal u svakom slucaju za sentu ide na tockovima, jer ja vise nema vremena za pravljenje diorame...skola za par dana  >:( ali bice prilike i vremena nadam se,,, :super