Zlin-42M Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Planiram da relativno brzo zavrsim ovu maketu. Ako niste znali, maketa je od provide plastike tako da sam je prefarbao prajmerom jer je tako lakse ispraviti greske i videti kakav je kvalitet. Mislim da ce biti potrebno vrlo malo gita jer su svi spojevi po panelima.


Sandman

Cela maketa je data u prozirnoj plastici?  ::)

Jesi li delove prajmerovao onda dok su josh na ramovima bili ili tek naknadno prilikom/nakon sklapanja?

djnik

Da, cela maketa je u providnoj plastici. Zaista cudno jer koliko mi je poznato nijedna druga maketa od Hobby Bosa nije takva. Krila i trup nisu dati na ramovima tako da nije bilo nikakvog smirglanja. Ipak primetio sam malo flesha na spoju izmedju kalupa trupa i krila, to je normalno ali mora se ukloniti ;)

djnik

Zavrsena je kabina i kao sto vidite dodao sam pojaseve. Takodje, isprobao sam draj fit trupa i krila i nazalost bice gitovanja. Nisam slikao ali sam super lepkom zalepio trup i krila i koristio sam stegu sa gumenim uloscima da je drzi dok se lepak potpuno ne osusi. Koristio sam stegu jer je plastika elasticna i prvobitno nisam uspeo da dobijem dobar spoj izmedju delova.



sezan

Odlicno!Brzo ces ti ovo..HB je to! 1-2-3 i gotovo... :super
Simparticno mi je bilo to sa providnom plastikom jos kada sam prvi put video prosle godine i cini mi se da je slika bila na kutku.Simpaticno ali neprakticno!Ne mozes nista da vidis,predpostavljam! Lepa je maketa u svakom slucaju i treba je imati!Pozz!

http://www.super-hobby.com/hobby-boss-80231-czechoslovakian-trainer-airplane-zlin-z-42m-p-1-1718768.html

http://www.super-hobby.com/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F6%2F8%2F5%2F1726_1_HBB80231_2.jpg

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djnik

Zalepio sam trup i krila i postavljam slike kako bi videli gde je bilo potrebno smirglanje. Ova providna plastika je veoma laka za rad i smirglanje tako da sam se pozitivno iznenadio. Procitao sam na netu da mora da se ubaci teg u nos tako da cu to odraditi pre nego sto stavim poklopac kabine.


djnik

Mali napredak na Zlinu. Maskirao sam i zalepio kabinu i naneo jos jedan sloj prajmera pre nego sto urezem jos par panela. Nakon toga ako budem zadovoljan sledi farbanje kamuflaze.