70-ta godišnjica bombardovanja - ima li ičega?

Previous topic - Next topic

Warhawk

Da li će biti održana neka manifestacija / okupljanje ili tako nešto 6. aprila?

Mislim da je to najbitniji dogadjaj ove godine, čak ne bi bilo loše da se pojave maketari u novinama ili na TV...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

lord sir giga

Tesko da ce mo mi nesto da se vidimo na TVu osim ukoliko nebude nekog takmicenja i neko nedovede svog projatelja novinara.
Da se razumemo voleo bih da ono budemo svi na TVu ono grupno sa maketama vezanim za taj i oko dana bombardovanja kraljevine.
Ali zivi bili pa videli.

ubermagog

#2
Nemam neku posebnu želju da im radim 'markerting', kad to ne rade sami (iako poneko od organizatora i saradnika 100% iz potaje prati forum) ali kad si već pitao da dam osnovnu informaciju :)

Sprema se dešavanje u maloj galeriji SANU u periodu od 4. do 13. aprila, sa izložbom fotografija i bar dva predavanja. Biće i nešto malo maketa.

BTW, opaska da organizatori ne rade nikave najave ne važi samo za ovaj forum, već za sve druge jer koliko sam do sada primatio najava nigde nema - a trebalo bi da je stvar sigurna...

Warhawk

Quote from: Airsuba on 28-03-2011, 21:33:59
Sprema se dešavanje u maloj galeriji SANU u periodu od 4. do 13. aprila, sa izložbom fotografija i bar dva predavanja. Biće i nešto malo maketa.

A tu da učestvujemo sa maketama? Neka kao izložba...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

pa pošto te niko nije zvao, nećeš učestvovati  ;D

ne znam detalje kako je tačno smišljeno, ali je stvar više 'istoriografskog' tipa i par maketa će tu biti samo kao ilustracija...
akcija kako bi se to reklo 'privatna inicijativa'  :)

možda se u međuvremenu negde nešto detaljnije i javi ili napiše, a možda i ne pa ćemo čitati u novinama kad se sve završi...

sačekajmo neki sledeći avio datum pa da mi nešto pravimo  :pilot

voja

Quote from: warhawk on 28-03-2011, 21:41:55
A tu da učestvujemo sa maketama? Neka kao izložba...

Макете су већ наменски одрађене за изложбу, лично их видео и могу рећи да све јако лепо изгледа.
Но, да не испадне да се ја трпам у туђе двориште  :) нека организатор све то лепо најави. Рекао је да ће најавити са комплетним програмом обележавања, сатницама и датумима предавања, предавачима, отварањем изложбе, . . . итд.
Могу само рећи да по оном што сам чуо а и нешто од тога видео нећемо се постидети као што се неко пред пријатељем стидео вежбе на Ушћу када се појавио прдавац на небу Београда.

.

gmiserbia

Quote from: lord sir giga on 28-03-2011, 21:32:56
Tesko da ce mo mi nesto da se vidimo na TVu osim ukoliko nebude nekog takmicenja i neko nedovede svog projatelja novinara.

Na zrenjaninskom takmicenju 7.maja - mesec dana kasnije kao posebna kategorija:

S-30 / Посебна категорија - 70 година од априлског рата 1941.-2011.

Nemsy_29

Quote from: gmiserbia on 30-03-2011, 20:50:05

S-30 / Посебна категорија - 70 година од априлског рата 1941.-2011.

Svaka cast! Valjda cu do tad mesera zavrsiti  :)

ubermagog

Evo zvanične informacije oko izložbe u SANU - http://www.sanu.ac.rs/GalerijaNT/Izlozbe.aspx?arg=140,

Април 1941. - ловачки авиони у одбрани Београда

04 - 14.април 2011. године

Изложба: Април 1941. - ловачки авиони у одбрани Београда

Галерија науке и технике САНУ и Аероклуб Галеб приређују изложбу Април 1941. - ловачки авиони у одбрани Београда.
Поставку чине фотографије авиона и пилота из периода непосредно пред, кроз и након априлског рата, макете ловачких авиона и оргинални ваздухопловни експонати.
Изложба се отвара 04. априла 2011. у 18 сати и трајаће до 14. априла 2011. године.
Изложбу прате и два предавања која ће се одтжати 06. и 13. априла 2011. године.

Предавање
Предраг Миладиновић
Април 1941. Губици непријатељске авијације
среда 6. април 2011. у 18.00 часова.

Предавање
професор Чедомир Јанић
Април 1941. Речима учесника
среда 13. април 2011. у 18.00 часова.



voja

Макете наменски израђене за изложбу.

http://aircraft-planet.com/?p=4079

.

lord sir giga

Imao bih jedno pitanje ako su pred rat avioni prosli reviziju farbani i sta li je vec, a to bi znacilo da su odozgo imali jednu rondelu, a isto tako jednu odozdo, pitanje je zasto Hariken ima dve odozgo i pretpostavljam dve odozdo, njih nisu stigli da srede ili su takvi izlazili iz fabrike (mada koliko vidim ovaj je sa metalnim krilima).
Cisto pitam interesuje me.

ubermagog

na Airserbia forumu se pojavila informacija da će kako se kaže "6. aprila u 13 casova biti otvorena u Vojnom muzeju na Kalemegdanu. Ona je takodje posvecena dogadjajima iz 1941. godine."

Ne znam detalje, ako neko nešto sazna nek doda.

zmaj

Da odrzano je otvaranje izlozbe povodom 70 godina napada na KJ u Belom Dvoru na Dedinju. Izlozili smo par maketa iz kluba LTCMDR Zoki je bio majstor za iste.
Izlozba je zaista bila ok, i po prvi put je bila izlozena ratna uniforma NjKV Petra II Karadjordjevica.
Makete koje su bile izlozene su bile Do17k,Me109E3,Hurricane MkI,Blenheim I, Me 108, IK2 i IK3
Izlozbu je otvorio NjKV Aleksandar II Karadjordjevic.

tenk

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

ubermagog

Tanjugov video sa otvaranja izložbe u Galeriji nauke i tehnike SANU
- http://www.tanjug.rs/video.asp?videoID=5693&galID=2008

foto-galerija Zorana Sivčeva sa otvaranja izložbe u Galeriji nauke i tehnike SANU
- http://smg.photobucket.com/albums/v704/sivcev/izlozba%20%2070%20god%20od%20bombardovanja%20BGD/?start=all

foto-galerija Pedje Stamenkovića sa otvaranja izložbe u Galeriji nauke i tehnike SANU
- http://aircraft-planet.com/?p=4094