Opel blitz

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo i mene. Nisam se bas najbolje organizovao, tako da sad nemam sta da radim od oklopa za ovu kampanju, pa sam se odlucio za ovo kamionce. Italerijev 1/48. Deluje mi skroz ok. Planirao sam taman malo neku winter semu, nisam je odavno pravio.
Evo slika kutije i ramova.

Toliko za sad.
Pozdrav

3EMYH

Evo malog napretka. Popunjavao sam kargo prostor.

Necu stavljati poprecne daske za klupe, nego ovo sto videite na slikama. Posto sam resio da pravim neki iz zimskog perioda, ubacio sam malu 'bubnjaru' i par cepanica da se vojnici malo zagreju, par metalnih sanduka koje cu napraviti od ovog malo debljeg stirena, na koje sam stavio par istanjenih sibica kao klupu, ova plava gomila blu taka ce biti prekrivena ciradom od maramice, pa preko toga stavljeni cekic i sanduk.
Toliko za sad.
Pozdrav

zamorano

Podržavam sve što se tiče oklopa u 1/48 (ili bar liči)  :super

Izgleda interesantna maketa, a ti si po običaju još dodao gas po pitanju dodatne opreme... Samo napred!

ALEX T

Samo napred sa 48-icama.
Malo vise paznje samo oko sklapanja kabine ostalo je sve u redu.
Uradio sam blitza i blitz/tankwagen od njih i nema nikakvih problema.
Pozz

3EMYH

Odradjen cargo.

Pozdrav

ubermagog

dodaj kapicu ili lakat na taj čunak, ugasiće ti se vatra u bubnjari  ;D


Starac sa planine

Quote from: Airsuba on 03-07-2011, 19:33:49
dodaj kapicu ili lakat na taj čunak, ugasiće ti se vatra u bubnjari  ;D

Slažem se za čunak, fali mu lakat definitivno, zbog veće realnosti, takođe te furune imaju mali otvor i pokretnu "plotnu" na vrhu. A ne bi bilo viška i koje lonče ili šerpica okolo... I čunak obavezno u čunkvajs boju, mislim onu srebrnu za čunkove  :)

Nego, koju si boju koristio za teretni prostor? Pokušavam ovih dana da smućkam tu sivu s malko plave pa mi nešto slabo ide... A ova nijansa mi se baš sviđa...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

3EMYH

Moracu da smislim kako da napravim lakat. Sto se tice boje teretnog prostora, koristio sam Tamia xf63, german grey razredjenu sa alkoholom.

Starac sa planine

Quote from: 3EMYH on 03-07-2011, 21:05:01
Moracu da smislim kako da napravim lakat. Sto se tice boje teretnog prostora, koristio sam Tamia xf63, german grey razredjenu sa alkoholom.

A da nađeš one slamčice za piće, koje već imaju lakat?
Ili iseci nekoliko prstenova sa cevi istog prečnika, ali tako da kad se gleda sa strane imaju trapezast profil, onda ih spoj tako da formiraju lakat...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

zamorano

Hehe, hiperrealistični čunak, dobra fora :). Mada, ako ćeš da stavljaš ceradu preko, onda je pitanje koliko će to uopšte da se vidi tamo u ćošku? Doduše, ako ga ofarbaš čunak bojom biće upadljivije :).

Hoćeš da radiš weathering tih stvari unutra? Možda ne bi bilo loše da malo povuku na različite boje, čini mi se da bi bilo interesantno - opet, pod uslovom da se to uopšte vidi spolja.

Pozdrav!

3EMYH

Hvala za savete, probacu nesto da napravim, posto je problem u tome sto je cunak pravljen od drvceta tanjeg od cackalice. Jos cu raditi na unutrasnjosti, bubnjaru cu u neku crnu da obojim, cisto da malo razbijem sivilo, i fali tu jos i ostarivanje, ali necu nesto previse da se udubljujem posto ionako ide cirada preko pa se skoro nista ni ne vidi unutra. A cunak sam stavio da probija ciradu, i mislio sam da stavim nesto da izgleda kao da je tu opsivena nekim limom ili nesto slicno da ne bi gorela. Cim odradim kacim nove slike.
Pozdrav

Starac sa planine

Quote from: 3EMYH on 05-07-2011, 20:23:42
Hvala za savete, probacu nesto da napravim, posto je problem u tome sto je cunak pravljen od drvceta tanjeg od cackalice.

Da, to je problem, dosta tanke slamke se sa laktom se dobijaju uz čokoladno mleko, ali nisu toliko tanke. Možda neka izolacija od žice odgovarajućeg prečnika, izvučeš malo napolje da imaš kao otvor, a žicu saviješ, i tamo oko kolena uviješ tanku žicu, kao oprugu da isfoliraš harmonika-nabore i sve prefarbaš. Ili možda mina od hemijske olovke...
A da ipak napraviš podignutu ciradu, greota da se ne vidi ono unutra kad si se već toliko potrudio...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

3EMYH

Hvala jos jednom na savetima. U nekoj sam guzvi ovih dana, pa ne znam kad cu nastaviti sa radovima, ali u svakom slucaju cu nesto odraditi. a sto se tice cirade, nesto mi sam kamion lepse izgleda sa njom, ali videcu jos.
Pozdrav

3EMYH

Sklopljeno sve, sad sledi farbanje. Za sad jos nista nisam odradio sa cunkom. :)

Pozdrav

Messerschmitt

Охо, радило се...  :super  Лепо напредује, само ми се чини да та цирада не належе баш најбоље? :think