Le Tonnant R 1:50

Previous topic - Next topic

1vlada1

Ovo je moj "Prvenac"  :)   ....u pitanju je Le Tonnant, francuski jedrenjak iz 1793 god.

Prilozene slike su slikane u ranoj fazi rada, u medjuvremenu je uradjeno mnogo toga sto cu naravno okaciti cim nadjem vremena da uslikam jedrenjak.
Pisite sve zamerke, komentare i savete....a ja cu se ubrzo pojaviti sa novim fotkama....Pozdrav!


airsuba

auh, ovo izgleda vrlo ozbiljno!
:cheers

1vlada1

....hvala druze, radio sam natenane bez fusarenja i mislim da je ispalo ok....jedino mi je zao sto sam napravio veliku pauzu u slikanju napredka, sto ces moci i sam da primetis kada okacim slike trenutnog stanja jederenjaka....   
:cheers

Ma kakve bre zamerke!?!
Radi svoje i odradi. Ja ču samo da zjapim ;D

1vlada1

hahaha, dogovoreno.....nego imam jedno tehnicko pitanje, s'obzirom da sam prvi put na nekom forumu nisam bas iskusan u postavljanju slika, kao sto vidite ja sam postavio ove male slicice za cije sam postavljanje nasao uputstvo ovde na sajtu u koje morate da ulazite i da nije bas prakticno, ali sam imao prilike da vidim da ljudi kace slike u mnogo vecem formatu i mogu komotno da se gledaju bez ikakvog ulazenja i cimanja. Da li neko moze da mi objasni kako da postavim te slike veceg formata?    :think

Hvala unapred.

airsuba

slično ko i ovo, samo pre toga sredi slike da budu prihvatlijve veličine, 800x600 ili tako nešto

posle kopiraš linkove koji nisu 'thumbnail'

KuKLiNsKi

meni se sviđaju ovakve male slikice jer ih imaš milju pa bi ti onda bio jedan post sa tolko velkih slika dug... milju  ;D
al bi htio pitat... po slikama ide tako da su bokovi broda u jednoj boji, onda ih šmirglaš i ljepo središ.. i odjednom su po njemu daske i svašta... to je neki tanki sloj furnira ili nešto slično?   

stevasandra

Extra, kada vidim ove radove sve vise dobijam zelju da se oprobam sa drvetom. Reci jeli sve samogradnja ili kit?

1vlada1

....ja nisam mnogo lutao odmah sam se odlucio za drvo....   ;)
....u pitanju je kit....pa ipak mi je ovo prva maketa.....radjena je sa oskudnim alatima, testerica za opste tehnicko i smirgla.....   :super

1vlada1

.....evo nekoliko obecanih slika, kao sto vidite napravljena je velika pauza u slikanju, vec sam stigao do konaca i jedara.....slike nisu najbolje, s'obzirom da su slikane telefonom ali se vidi sustina....svaki kometar je dobro dosao...   :cheers




















airsuba

Odlične su ti fotke i odličan ti je brod!  :cheers


Ovde smo uglavnom svi 'plastičari' pa malo drugačije gledamo na neke stvari, detalje i tehnike  :)
Maketari koji rade iste ovakve drvene brodove bi mogli da ti daju neke konkretne savete ili predloge...

Jedino ovako gledano mislim da je taj deo što je žuto farban trebao da bude 'ravniji' jer meni bar na slikama deluje malo 'čupkast'...

u svakom slučaju alal vera na projektu, bravo još jednom  :super

1vlada1

....znam da deluje cupkasto ali sam hteo postici rusticni stvarni izgled broda, zato je i posle lakiran brod mat lakom radi zastite, a ne sjajnim.....   ;)

1vlada1

Za "KuKLiNsKi".....trup je radjen u dva sloja, prvi sloj kao sto se vidi na slikama je radjen od letvica i njegova svrha je da se postigne kontura trupa broda. Nakon toga sam naneo sloj jednokomponentnog gita za drvo boja gita je nebitna, zatim sam git smirglao dok nisam dobio savrseno gladak trup. Nakon toga ide zavrsna faza, a to je lepljenje letvica od furnira....zavrsni proizvod se vidi na novim slikama....nadam se da sam jasno objasnio postupak.....pozdrav!!!!   :cheers

stevasandra

Gde si nabavio kit i po kojoj ceni ako nije tajna? Brod ti je inace exstra  :super

1vlada1

...pre svega druze, hvala na pohvalama trudio sam se da bude najbolje moguce.....kit sam nabavio od Zeljka Basica iz Beograda, njegovo ime se vec spominjalo ovde na forumu od strane nekih clanova....pa cene ne bih da spominjem ovde na forumu ali je jako povoljan, uostalom mozes ga kontaktirati putem njegovog sajta http://brodomaketar.net/ i on ce ti putem mail-a poslati njegov cenovnik (barem sam ja tako uradio), a i na site-u mozes videti kojim kit-ovima raspolaze....nemoj zameriti sto moras na duzi nacin da saznajes cene....   ;D