REVELL takmicenje - rezultati...

Previous topic - Next topic

DjG

Revell je objavio rezultate takmicenja koje je organizovao povodom 50 godina postojanja firme. Nakon sto su ucesnici slali fotografije svojih maketa dizajniranih u bojama Revell-a, oni koji su usli u uzi izbor, pozvani su da posalju svoje makete na zavrsno ocenjivanje.

Moja maketa je B-737-800  :-*

Prvih deset maketa...

http://www.revell.de/en/company/50_years_of_revell/modelling_contest/the_model_kits/?id=660&L=1

Nikola

Svaka cast. I na uspehu i na maketi. Rep mi se narocito svidja.

Sivcev


medico

lepo , dopadljivo, impresivno !!!  :o
cast je sto si s' nama na forumu !
moze li malo vise o maketi , decali ili maske za oznake ?

SALE

Bravo tigre, svaka cast!!!

Pozdrav!

Sandman

Bravo Gorane!!
Svidja mi se tvoj Boing! Pored ovog Junkersa iznad tvog aviona, i onog Phantoma dole ne vidim mnogo zanimljivih anniversary shema!
Tako da eto, po mom skromnom mishljenju smatram da je tvojoj maketi mesto u "Top 3"!  ;)
Takodje, veoma mi je drago shto posle svih mogucih sportskih uspeha po Evropi i svetu u prethodnim godinama, evo konachno imamo predstavnika i u maketarskoj eliti...
Drzim ti fige, pa da osvojish pobedu u "finalnom turniru"!! ;)
SAMO NAPRED!! ;)

mutayu

Boze sexa! ;D
Maketa je izvanredna a nagrada samo govori u prilog tome. Ovo je najjace priznanje za koje sam dosad cuo da ga je dobio neko od "nasih" maketara.
Bravo!

r.i.s.t.a.


Svaka čast Gorane!!

A sad idemo u finale :)

DjG

Hvala momci !  HVALA !

Posebno su mi drage cestitke od vas, ljudi koji znaju sta znaci kada se sa puno motiva i zelje radi neka maketa.

Vidim da je izgleda doslo do zabune kod nekih oko konacnih rezultata i "ulaska u finale". Ovo je konacan plasman odredjen na zavrsnom sudjenju koje je bilo 22. avgusta. Fotke sa ocenjivanja su ovde:
   http://www.revell.de/en/company/50_years_of_revell/modelling_contest/index.html?&L=1
Ranije, u maju mesecu, su na osnovu pregledanih fotografija uradjenih maketa izabrali one koji su usli u uzi izbor pa su nas onda pozvali da posaljemo makete. Pored dizajna receno je da ce se ocenjivati i kvalitet izrade, obzirom da ce najbolje makete biti izlozene na zvanicnoj proslavi jubileja Revela. To je bio kritican momenat, kada je trebalo naci nacin da se maketa spakuje i posalje neostecena. Na srecu, i pored snaznih momaka u posti i na aerodromima, uspeli smo da se probijemo u jednom komadu.

Prica o ucescu na ovom takmicenju pocinje kao i prica o ucescu na bilo kom drugom takmicenju – od izbora makete. Ne znam za druge ali ja sam morao da pravim maketu aviona koji sam mogao da zamislim kao pravi. To znaci da neki avion iz drugog svetskog rata nije dolazio u obzir. Isto tako, bilo mi je tesko da zamislim neki borbeni, savremeni avion, kako leti u Revelovim bojama. Jasno je – preostali su "miroljubivi" civilni avioni. Putnicki avioni inace nisu u mom "proizvodnom programu". Ne vredi, ne moze se sve. E u tom trenutku, nekako posredno, ispalo je da su se u celu pricu umesali ljudi koji organizuju "Novosadski Ikar". Tamo sam pre nekoliko godina, kao nagradu, dobio Revelov B-737-800 koji je sve vreme od tad prespavao u svojoj kutiji, u zaboravljenom delu mog ormana. Izbor je pao na tu maketu.

Bilo je nekoliko varijanti dizajna oko kojih sam se lomio, pre nego sto sam se opredelio za opciju koja se nalazi na maketi. Bilo je dosta maskiranja i farbanja a jedino je na prelasku boje izmedju vertikalca i trupa – slobodnom rukom uradjeno Airbrush-em. Krila su ostavljena u bojama koje se najcesce vide na 737. Svi dekali su uradjeni u tehnici sito-stampe, nakon sto sam uradio pripremu. Definitivno, posle pravljenja ove makete, moram da priznam da sam u pojedinim fazama izrade razmisljao i o pravljenju nekih drugih civilnjaka. Gledajuci maketu pred pocetak farbanja uhvatio sam sebe gde vec razmisljam o tome kako bih mogao da napravim neki 747 ili DC-10 ili... Mozda je to i zbog toga sto – mnogo brate volimo sve ovo pa svaka maketa moze u odredjenom trenutku da nam se ucini interesantna. Videcemo. Nikad ne reci nikad.

To bi u najkracem bila prica o ovom takmicenju, izboru makete i pravljenju. Vazno je da kazem i to da je prva maketa koju sam ja pravio '73. bio Revelov Fantom i da sam puno puta, svih ovih godina, zamisljao da pravim "neki" avion u "nekim" zamisljenim bojama. Te dve stvari su se ovog puta, spletom okolnosti, slozile i eto.

Pozdrav svima i jos jednom – hvala na cestitkama i lepim recima !

Sandman

uuups.... nisam pazljivo gledao onu stranicu gde lepo pishe:

Second place - model of G. Djordjevic from Mladenovac

anyway... josh jednom B.R.A.V.O.!!!

Ja jako volim "WhatIf" kategoriju, pa ako se "navuchesh" na fikciju.... slobodno napravi i neki Jumbo u JAT oznakama! ;)

poz,
S.

Lanmi

Cestitke, Gorane, ovo je stvarno veliki uspeh.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Iskrene cestitke. Avio je prelep.

Balder


Gusha

Osvetlao si nam obraz majstore, sa tvojim drugim mestom sve ovo sto radimo najzad ima smisla i moralmu satisfakciju!

Jos jednom cestitke od mene...

Kerber

Quote from: airsuba on 17-09-2006, 12:53:41
Cestitke i u moje ime, posebno jer tvoj avion ima potpuno realno dizajniranu shemu i nije samo neka 'mazarija' kao ostali!
Izgled mu je zaista 5+  :D

Sad bi mogao da se prijavis ministru Vuksanu i da trazis pare za drugo mesto na Revell Svetskom Prvenstvu  ;D

I to ozbiljno !
Ne desava nam se to svaki dan, morali bi da ti (ako te ne nagrade novcano), bar plate put do tamo i nazad, i da ti daju neke dnevnice, da sve to bude u pravom duhu.
Ako mogu da daju devize ovim slepcima, koji celi svoj zivot samo ritaju loptu, od skole imaju samo mali odmor, a kad treba da bar ritnu tu loptu u go, ono - cvrc Milojka. Pa nikom nista.
Ovo je opet jedan od dokaza da ima pametnih i sposobnih ljudi u ovoj Srbijici, pa neka ih bre, nagrade, bar jednom, onako - ljudski.
Navijam za tebe ! Zovi onog Vuksanovica, nek' i on jednom zaradi sebi platu - posteno.