P-39 N Aircobra -Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Ovu zvezdinu Kobru nisam imao prilike da vidim do sada.Evo par slicica pa procenite sami. NA ramu deluje sasvim pristojno,šta više odlično za ovu razmeru..












:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Ima sve sto treba, lepa maketa moze biti od ovoga!

Warhawk

Po rasklopu i detaljima deluje kao pojednostavljeni i malo grublje odliveni Academy klon.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.


Quote from: AG02 on 23-09-2012, 23:44:37
Koja je cena?

Što i nije tako loše. Neki detalji poput šahtova mi se čine bolji. A neki ala auspuh i ne.

Warhawk

#5
Ovde piše da su Academy i Zvezda klonovi starog Hellera, a HobbyBoss klon Academy makete, što znači da sve imaju pogrešan oblik trupa i poklopca kabine u profilu. Kada se stave na planove izgledaju kao da su "spljeskani" - niži su nego što treba...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Zvezda bi mogla da se mani kopiranja i pođe skroz svojim putem.

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Ako je kopija Academy-ja onda je vredi uzeti samo ako bude jevtinija.

airsuba

To je nešto izmenjena kopija Akademija, nešto poboljšano nešto i ne, ali kako god bilo ona je namenjena isključivo njihovom ruskom tržištu i nema je van njega. Rusi vole i cene Airacobru, bio im je veoma važan u odbrani pa ga Zvezda obezbedila kao maketu na brži i lakši način :)
'Kopiranata' ima na sve strane :(

Izgleda dobro, samo nevidim gde su mu vrata?
Verovatno su na ramu sa prozirnim delovima al nisu uslikani...

Elem, ovi staklići na slici su sa nekog đeta i nemaju veze sa P-39.

dragan_mig31

Quote from: JŽ on 26-09-2012, 09:44:25
Elem, ovi staklići na slici su sa nekog đeta i nemaju veze sa P-39.

SU-39 :)

sezan

#12
Moja greska verovatno.PRovericu.
UPDATE-
DA moja  greska je u tome sto nisam primetio ,ali je Zvezdina u samom pakovanju  jer je u kutiji dobijen ovaj od SU-39.  :headbang
I će da sredimo to nije frka  :rtfm , pa će zamenimo sliku.   :super

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

sezan

Evo staklenceta. Direktno iz Zvezdine radnje u Moskvi. Dali su rezervno bez problema..
:cheers

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA