Pz. Kpfz. 38(t) 1:35

Previous topic - Next topic

tripko

Panzer 38 me je oduvek odusevljavao kao rani nemacki oklop iz drugog svetskog rata.
Italeri je izbacio ovu maketu sa usavršenim kalupom, maketa je izlivena u svetlo sivoj plastici
sa koliko toliko finim detaljima. Za sklapanje mi je bilo potrebno dva popodneva bez poteskoca,
pritom nisam nesto mnogo informacija imao o njemu pa nisam gubio vreme na detaljisanje
iz prostog razloga sto sam hteo da ovo bude brz build.
Farbanje je sigurno svima poznato kao ''color modulation'' tu sam se odlucio za plavkastiju nijansu pz grey
umesto mrtve sive boje. Telo tenka ili hull sam dvaput farbao, jer sam prebrzo uradio neke stvari koje mi se nisu svidele.
Boje koje sam koristio su Vallejo air i ono sto sam prvi put pokusao, da tockovi i gusenice farbam posebno kao kompletno slepljenje sto mi je i uspelo videcu kako ce ici kad ih budem montirao.




Smrki

Super je taj svapsko-ceski hibrid. Meni se uvek svidjalo sto je spajan zakivcima mesto varenja. Generalno izgleda kao matoriji dizajn nego sto inace jeste.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

airsuba

Znači palo 'muskuliranje'  ;D
ako, ako nek je živ i zdrav, baš da vidim kako će da prođe druga ruka  8)

tripko

Da da palo je muskuliranje, danas cu da ofarbam svetlijom bojom neke detalje pa da spremim za fitere i prljanje.

Sandman

Sad samo pažljivo i dozirano odradi prljanje na hull-u da ne preteraš ko pre par dana :)

Jako lepo izgleda u ovoj boji, a pohvala za fotke - dosta dobro su osvetljene i oštre!