Italeri 1/72 Sukhoi Su-34

Previous topic - Next topic

milan78

#15
Ovo je sema za 349 ne 45.Nije samo razlika u nosu i dielektrici koji su beli  vec su i nijanse vise kao na su 27 nego na su 34 operativnim ili ovi novi su celi sivi.Unutar trapa je dark grey ali mozda ghost varijanta sto je poprilicno svetlo. http://precise3dmodeling.com/models/aerospace/Su-34.html i to mu je to.A izduv bolje samo tom metalik gun grey i onda opali wash u proreze i taman tako.Mozes i da uzmes grafit iz hb olovke pa cetkicom kao suvi pastel da malo toniras ali ako ofarbas aluminijum ili silver.Pa lakiras mat izduv.
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

Pa ja bas za ovaj 349 imam dekale o.O  U sustini meni je prodavac iz M-Hobby-a rekao da uzmem uljane MM boje za Flankera -.- izgleda da me je opako zavrnuo -.- .  Sad cu odraditi to, odradio sam mu i pojaseve, danas ih lepim pa slikam, planiram da mu odradim i merdevinice za ulaz u avion :D
Uglavnom zelim da to izgleda bas bas maksimalno moguce dobro sto mogu da uradim  :pilot

Janjic

Quote from: nenadwebivi on 11-11-2013, 13:59:13Uglavnom zelim da to izgleda bas bas maksimalno moguce dobro sto mogu da uradim  :pilot

Uz toliku želju i entuzijazam može samo dobro da ispadne  :super
凸(¬‿¬)凸

kapetan

Komšo samo laganica, u rezultat ne sumnjam!

Pozdrav, Bojan!

milan78

U kutiji imas dekale za oba aviona.Pogledaj.Nije te zavrnuo prodavac,dobre su boje.Probaj ih negde pre nego krenes sa bojenjem.I ja ih imam i ok su.  :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

#20
Dacu sve od sebe to je najbitnije :) odradio sam pojaseve i sad cu prednji deo da ofarbam ono u crno, prefarbao sam i kutije stajnih trapova u Light Ghost Gray i rakete u crveno :)
Veceras ako Bog da pocinje farbanje kamuflaze :)


nenadwebivi

Danas odradjena i maskirna sema i farbanje aviona :) Nije jos skroz odradjeno, na vertikalcima fali jos detalja i iznad kabine onaj krug/krugovi i naravno nos aviona, sad se pitam u koju boju treba da ofarbam nos aviona :/ o.O da li bela ili siva koja je vec :/ ???
Evo par slika :) farbano uljanim bojama MM 2030,2031,2032  :deadhorse ugusile me ove uljane boje :D vasa misljenja?





Takodje jos jednom treba da predjem horizontalce ali dobro oni su mi najmanji problem :)
Posle sledi spajanje trapa i kanopija i poklopaca kutije s. trapa i antenica sitnih itd..sta posle, neki wash, weathering ? Predlozi ?

milan78

#22
Jako dobro!Lep rad!Vidi sad ako ces onaj sa tri cifre siv nos i dielektrici, onaj drugi 43ka beli nos i ostalo.Boje su u potpunosti kao onaj sa brojem 43 plavi bort.Moj predlog.Ti vidi.Uklapaj na suvo staklice jer ako odmah zalepis i malo ne smirglnes biti zazor ,stepenik sa zadnje strane iznad sedista.E da horizontalci sa donje strane nisu kamuflirani ofarbaj to,svetlo plav je ceo.Jedino ako nisi hteo one metalik fore sto imaju serijski ali to je pravilnog oblika.Sad lak sjajni pa dekali pa opet lak e do tada vec ponovo ce ti se priskociti u pomoc!Tad wash pa prljanje i finis sa mat lakom.E da trap i pito cev kad sve bude gotovo zalepis nemoj pre rizikujes da slomis nesto posle QQ lele! :cheers :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

Odradio sam siv nos itd :) lakse mi je bilo, sa belom bojom imam velikih problema jer tek posle treceg ili cetvrtog nanosenja pocinje da se prima boja pa onda drugi i treci sloj, mnogo vremena plus tako mi ostavi previse tragova cetkice :/ uklopio sam kanopi i sredio sam stajni trap i otvore kutija stajnog trapa kao i horizontalce sto sam prefarbao dole i ostavio sam antenicu tj pito cev i  izduvnike da zalepim za kraj, jos se dvoumim koju boju da im stavim :/ na kraju ce biti samo Gun Metal Grey :S veceras padaju dekali pa opet lak i susenje. Pa po prvi put da se uradi wash i weathering ( daj Boze da uspem nesto kako treba od toga ) :D evo kako izgleda avion sada :)


milan78

To je odlicno. :cheersJedino stajni trap pito cev itd po pravilu idu tek kad se uradi kompletan model.Dok mu budes radio wash i prljanje moze da se desi da ih polomis a to ne bi voleo.  :headbang I na prednjem trapu udari zelene "felne". :caooo
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

Znam da je tako po pravilu, tako sam radio na svakom dosadasnjem avionu, ali nesto me povuklo da odradim :/ nisam jos antenice polepio a i obezbedicu sve da bude kako treba :D sto se tice prednje felne lagano, juce sam nabavio neku ultra tanku cetkicu pa cu lako to prepraviti :D ali jbg sad mi je krivo sto sam pratio sastavnicu -.-  :cheers

milan78

Polako ide ti dobro samo tako i bice ptica  :zvizduc!!!
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

Nikako nisam mogao da nadjem vremena da zavrsim avion sto se sklapanja tice i lakiranja i stavljanja dekala, i sinoc sam i to odradio :D i stavio sam izduvnike, malo sam ih "doradio itd" videcete slike, da ne smaram sa postavljanjem stalno, e sada posto ovo prvi put radim, kako odraditi Wash i sta tacno treba "washovati" i isto taj weathering itd ? Kupio sam neku Bocicu "crnog" washa od Valleja, posto sam video uglavnom da se ostavljaju crni tragovi, jer znam da samo tamo gde su "flares" ( Ne znam naziv na srpskom :/ ) ostavlja crn trag kao i verovatno kod kutija stajnog trapa od ulja i cega god, e sad ako moze pomoc oko toga, jer nemam iskustva sa tim ? Unapred hvala  :pilot :cheers

nenadwebivi

Evo kako izgleda posle washa i dodavanja izduvnika i zavrsetka radova. Ostalo je jos da dodam neke sitne delice i pitot cev i ver cu da predjem izduvnike blue metal grey bojom da izgledaju bolje uz preporuku legende iz PapirColor-a i to bi bilo to. Naoruzanje razmisljam da li da "kacim" na avion ili da naprvim "drzace" pa da bude kao na statickom delu aeromitinga izlozen sa naoruzanjem, takodje cim nadjem nacin kako napravicu merdevinice za donji deo cisto simulativno i to bi bilo to. Pre nego sto dodam sitnice i prelakiram u polu-mat ima li nekih predloga, zamerki, itd ? :) Hvala svima unapred na odgovoru i veliko hvala na pomoci  :cheers :pilot   
p.s. Wash sam radio prema slikama drugih maketa iz "zavrsenih Maketa" pa sam kombinovao kako mi se svidja najvise i kako je realnije nekako, pa vi ocenite.





:zvizduc

Kerber

dosta je ovo dobro izaslo...nego, malo mi se cini da si vise nekako zamazao donje povrsine horizontalaca, uz panelazu kod izduva, na nosu odozgo...mozda bi to trebalo onako "sfumato" da se ofarba; ovako se vidi cetka koja isuvise ravnomerno"vuce" poteze tamne boje...Mozda bi filter sa nekom svetlo, bas svetlo sivom bojom, malo omeksao to....Da vidimo neki drugaciji predlog...scekaj, ne zuri.