1/72 F-14B Tomcat, VF-103

Previous topic - Next topic

zolle

  Jos jedna od mene, maketa Revell D varijanta uz sitne dorade, dekali dobijeni ljubaznoscu kolege Tomcat-a, neznam ciji su, al` dobri jesu  :super Farbano cetkicom, boje domace garazne, koristio fotografije i kolor crteze kao referencu. Nista posebno nije radjeno oko makete, dodate rucke za katapultiranje na sedistima (posto ih D nema) i stavljen drugi IRST, opet dobijen ljubaznoscu kolege Tomcat-a  :super Slikano telefonom, mozda nije najbolje, al` ajde sad ... Bilo je problema kod sklapanja, pogotovu nosni deo sa trupom, paneli su bas jaki, cak i cetkica nije pokrila skroz, ali na kraju sve ispalo kako valja.








Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

#1
Pre svega, drago mi je da ja prvi komentarisem  ;) Drugo, dekali su VF Decal. A mislim da ti je ovo najbolja maketa do sada, bar po mom skromnom misljenju  ;) Inace u pitanju je poslednje krstarenje VF-103, po povratku su presli na j***** F/A-18F
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebojsas

Ja sam od relativno skoro član ovog foruma, ali veliki zaljubljenik u dotični avion (nekih 6-7 komada u kolekciji plus još par na čekanju :) ) Nikako da nadjem vremena da ih islikam i okačim ovde, možda sad za vikend. Elem, drago mi je i da je moj prvi post ovde vezan za ovaj avion i jako mi se svidja kako si ga uradio s obzorom da je četkica u pitanju i domaće boje. Svaka čast kako si uspeo da pogodiš nijanse dark ghost gray i light ghost gray jer meni ovako sa slika deluju priločno korektno. Takodje i ova tamno siva na vertikalcu. Jedino što bih ja ovde dodao da upotpunim je dekal na usisu vazduha koji mislim da nemaš i da ga zato nisi stavio. Možda bi mogao da ga izvučeš četkicom, bez natpisa. U svako slučaju uvek volim da vidim dobru "mačku".

Pozdrav 

zolle

@ nebojsas - druze, dekala na usisnicima ima, samo su bas low vis, pa ih "pojeo" blic   :lol evo jos jedna fotka  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

nebojsas

Onda povlačim primedbu, sve drugo ostaje :-)