M3 Lee, Sherman M4 & M4A1

Previous topic - Next topic

T34

Evo da vam predstavim neke radove koje smatram reprezentativnim za moj sadašnji nivo - zadovoljan sam s njima i ne mislim se gnjaviti više no što je potrebno :D
Wash radim s uljanim bojama, saturnaciju boje također s istima, mada ne pretjerujem, sve efekte prašine i prljavštine radim s AB - om, zbog jednostavnosti i što ne volim pastele i sl...Uglavnom je sve OOTB, s pokojim žičanim rukohvatom, sajlom, ili kvalitetnijim dijelovima s druge makete istog vozila ukoliko se nađu pri ruci...
Evo, zanimaju me i Vaše kritike/mišljenja...














Sandman

jako, jako lepo!  ;)

svidja mi se kako si AB-om uspeo da "odradish" prashinu...

na Shermanu je lep onaj efekat curenja prljavshtine niz telo tenka, a na Lee-ju mi se posebno svidja "drvenarija" - sanduk i drshke alatki!

Kako si radio efekat drveta? Tj. shta ti je bila osnova a chime si posle izvlachio teksturu drveta?

Josh jednom, lepi radovi za pochetak druzenja, nadam se da cemo videti josh ovih lepotana ;)  :D

pozz,
S.

Dada

Veoma lepo... nisam oklopnjak ali mi se dopada...

Boki

  Jaako, jaaaaako lepo. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Ćomi

dali je ovo tehnicki tacno ili nije,neka sude iskusniji,ali,meni ovo izgleda odlicno !!!

ako ti nije tesko,objsni mi kako pravis sajle ?
No signature.

medico

Quote from: Comi on 16-05-2007, 23:02:52

ako ti nije tesko,objsni mi kako pravis sajle ?

http://i109.photobucket.com/albums/n59/kerber_2006/25.jpg

evo ovde ima jedna slicka ...to je postavio Kerber davno josh, bravo Bane   ;)

Marko M

Najviše mi se svidja M3 Lee. Šta ću kad volim krntije.  ;)
Dobro uradjene makete. Pretpostavljam da je M4A1 Italeri, a ostala dva su od kog proizvodjača?

T34

Oba Shermana su od Italeria-a, M3 je Tamiya - ali (govorim napamet) pretpostavljam da je neki po kvaliteti stariji kit, mnogo dijelova od Academy-a je na njemu zamjenjujući katastrofalne originale...
Sajla je običan audio kabel, lišen svoje izolacije jasno, mislim da dovoljno sliči "originalu"...
Drvo ništa posebno - neka boja koja odgovara, drybrush svjetlijom nijansom iste i sivom mjestimice...


Hartmann

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

nesha

Odlicni su. Eto kako se sve lepo i suptilno moze postici i bez upotrebe pigmenata... >:D ;D
Ajde okaci i neku 34-ku :)

Otto Skorzeny

Sve pohvale majstoru!!!  :o  :D  :o
Stvarno su odradjene maksimalno!  :D

RILE-NS

I meni se jako svidja.Narocito onaj metalni odsjaj koji mnogi zaboravljaju.Cini mi se da nema mat boje koje ostaje "ravnodusna" na uticaje vremena.
Odlicno! Cestitke! ;D

T34

Hvala svima na komentarima - da, ja koristim polumat završni lak, za prikazana vozila to je i realno, dok recimo NATO je mat, ali nisam siguran dal bi se ja držao toga :D ovako mi se više sviđa...ne sjaje se oni uopće puno u stvarnosti, zbog weatheringa...

milanco

Svaka cast super uradjeno :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Nidza79

Ovo su sjajne makete pa i one za koje tvrdis da su "rani radovi". Mozda da i ja okacim svoj prvi i jedini tenk da potpomognem prodaju "flonivina" u apotekama...