BRDM2

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: Gusha on 29-05-2007, 15:05:10
Samo napred Aco, ovi su se u zandarmeriji upalili i cekaju tu maketu k'o ozebli sunce!

super napreduje ova "cigla" ;)

nego Gusho, kad ce slike UAZ-a?? on jadan chami chekajuci u kutiji....  :-\

Gusha

Slike su od subote kod Tripka, samo treba da iskopirate taj CD, jer je jedan za Acu a drugi  za tebe!

Sandman

Quote from: Gusha on 29-05-2007, 15:24:46
Slike su od subote kod Tripka, samo treba da iskopirate taj CD, jer je jedan za Acu a drugi  za tebe!

oki oki... nisam znao ...  :-[
hvala!  ;)

medico


eh da, posle duze vremena evo nastavka .... sema farbanja je rekonstruisana sa fotografija a sam proces maskiranja je mukotrpan.... prvo lepljenje molerske trake ili ti krep trake... iscrtavanje mrlje, zatim odlepljivanje pa secenje  skalpelom na kutiji od CD-a a onda ponovno lepljenje na maketu...
90% shaablona sam sachuvao pa ce biti mnooogo lakshe za braon mrlje  ;)



crne mrlje su antracit crna od Revella br 9, mada nisam 'ljubimac' revella ova boja je odlicna, dobra, sitan pigment, brzo se sushi i lepo 'teche' kroz brush ...gume preprskane istom bojom





tripko

praznik za oci bramo medico druze moj  :o

Sandman

super ovo izgleda, imajuci u vidu mukotrpno maskiranje...

fleke jako liche, ali koliko vidim ipak su razlichite.. bravo na strpljenju za pravljenje istih ;)

kako si gume farbao? maskirao felne posle flekica na njima pa okolo prskao antracitom?

e da, jel se meni chini samo ili su ovi poklopci na prozorima vozacha sada spushteni?  ??? ::) nije valjda da si napravio ih pomichne??

medico

gume , da tako nekako sandmane.... napravio sam od kartona cevki koje je precnika felne ...onda je lako stavish preko felen i prskash ...samo smanjio sam pritisak i prskao pod ostrim uglom kakone bi bilo podlivanja
sablon....sa okretanjem,  pa da tako nekako okreni-obrni, iskrivi pa kao lik u ogledalu tako se od nekoliko osnovnih sablona dobije dosta varijacija

milanco

ovo super izgleda jedva cekam kraj ;D :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Quote from: milanco on 12-06-2007, 00:41:46
ovo super izgleda jedva cekam kraj ;D :o :o
Slažem se :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

razoxx

Tooo doco....nego gde da nabavim ja to vozilo?

Aki

ala si ga napravio,svaka ti cast!

medico

Quote from: razoxx on 12-06-2007, 01:52:37
Tooo doco....nego gde da nabavim ja to vozilo?


tesko, ovaj je Verlinden, rezin a postoji i Dragon klasican kit  kojeg je pre nekog vremena prepakovao Revell  kod nas u radnjama ni jednog ni drugog nisam video ...

3EMYH

Kako si krenuo, ovaj BRDM ce biti bolji nego oni sto ih imaju u Zandarmeriji. Trazice od tebe par komada 1:1, cisto da se malo provozaju.
Svaka cast!!!!!

Gusha

Kuku, kuku, nesreca! Bravo druze, pravis mu masakr.Ekipa iz Zandarmerije vec pravi zastakljenu vitrinu za njega! Aco, nadam se da cemo da ga vidimo u BGD-u na takmicenju! Bilo bi lepo...

Hartmann

Sehr zanimljivo, herr doktor.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"