Takmicenje Beogradski Pobednik

Previous topic - Next topic

Dada

#45
Quote from: Sandman on 01-07-2007, 21:46:15

ovaj MAZ kamion sa prikolicom i SU-122 na njoj je verovali ili ne u ptopubnosti samnogradnja!!  :o :o :o
BRAVO za nasheg gosta koji je ovo doneo na takmichenje - ne secam se sad da li je iz Poljske ili Cheshke ili tako nekako, nebitno je ... maketa je FENOMENALNA!!





Sale i ja smo dosta dugo prichali sa chovekom koji je uradio ovo chudo...
Ako sam dobro ukapirao on je iz Madjarske, a za vozilo mu je trebalo dve godine da ga odradi od nule do ovoga sto se vidi...
Molio bih Neshu da okachi slike koje na kojima su zabelezeni detalji motora sa turbopunjachima, nagorelom izduvnom grenom, kompresorima, tapaciranim sedistima u kabini... spisak je stvarno ogroman... Jedino sto nije samogradnja na maketi je oklop na prikolici koji je proizvodnja firme UM (SU-122).
Ponosni vlasnik je kasnije prichao kao ga je trumpeter "molio" da slika i uzima dimenzije delova da bi napravio kalupe za serijsku proizvodnju, sto ovaj nije dozvolio.

Maketa je inache pokupila "boga oca" po takmicenjima... Na kupu Madjarske-zlato, (Nemachka)Nirberg-zlato, Ceska-zlato, Italija-zlato...

Jos jednom svaka chast gospodinu kom zaboravih ime na ovako nechemu... stvarno je bilo raj za ochi... Nije ni chudo sto je rekao da je tesko naci konkurenciju... >:D

Gusha

Evo posle "vruceg"vikenda u BGD-u da i ja rezimiram utiske.POsle takmicenja u NS-u i ovog "Pobednika" definitivno ima za nas i dalje nade.Cestitke organizatorima sto su uspeli da dovedu i malo strance koji su nam pokazali kako oni to rade, (narocito oni ludi Grci  :o)! Pogotovo cestitke na onoj poseti Bataji koja je izasla na misice, jer ne verujem da bih ponovo imao priliku da sednem u kokpit 21-ce!
Veliki broj maketa, odlicni radovi, konkurencija zestoka, i sta reci...Vidimo se u Nisu....ako sve bude OK!

Lanmi

Jako kvalitetno takmicenje, potpuno me je odusevio odziv maketara, gostujuce makete koje su bile sjajne. Bilo je knap mesta za makete i izlagace. Takodje bih pohvalio i revijalni deo koji je imao dosta lepih maketa koje nisu ulazile u takmicenje. Savet za iducu godinu je: veci prostor, pa da se premasi broj takmicara od ove godine.
Cestitam organizatorima i "izvodjacima" na uspesno zavrsenom poslu. Mozda neke stvari nisu isle kao po loju, ali to ne moze ni malo da pomuti opsti utisak o ovom vikendu.
Takodje cestitam svima koji su osvojili medalje, bila je jaka konkurencija tako da vas uspeh ima vecu tezinu!
Sto se buvljaka tice, neke stvari su bile jako povoljne da se kupe. Npr. Alclad se prodavao po 500 dindzi po bocici, sto je jeftinije nego na mnogim mestima na zapadu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Gusha

Mene zanima raspored prva tri mesta u oklopu 1:35! Da se jave Suba, Tripko i Rodeo, da vidim ko je kome uzeo meru, jer sam video one smrt radove! :o

Aki

prvo mesto:nepoznat takmicar :D
drugo mesto:tripkov sherman deli sa jos nekim
trece mesto:Darkov T34/85(dragon)

Morgy

bah meni pobeže onaj B17 u 1/48 sa ecerajem za 55 jevreja jer su mi u nedelju uvalili dežurstvo a nisam imao kinte u subotu. dok sam pronašao tripkov i profin broj već je bilo kasno, baš šteta maketa je strava. al ako ništa drugo razmenio sam neke makete za ove 4










Zoki969

Najkvalitetnije, a bogami i najkvantitativnije takmicenje u Srbiji na kome sam bio. E, da je vise ovakvih dogadjaja ... Mislim da je zaista krajnje vreme da prestanu prepucavanja, bojkoti i slicne gluposti jer nas, kako god okrenes, vezuje ljubav prema istoj stvari.

razoxx

Quote from: zoki969 on 02-07-2007, 14:41:27
Najkvalitetnije, a bogami i najkvantitativnije takmicenje u Srbiji na kome sam bio. E, da je vise ovakvih dogadjaja ... Mislim da je zaista krajnje vreme da prestanu prepucavanja, bojkoti i slicne gluposti jer nas, kako god okrenes, vezuje ljubav prema istoj stvari.

Zoki Srbija je ovo.....da komsiji crkne krava,a sto bre ne bi bila ziva i zdrava >:(

Hartmann

Evo i ja na kratko da se javim jer imam problema sa SezamPro-om, pa pisem preko dial-upa. Uskoro cu preci na SBB, pa cu se vratiti u tok.

Takmicenje i posete Batajnici i Surcinu su bile vrh, bez obzira na nesporazum u Batajnici, mora se pohvaliti Djeri-zmaj na snalazljivosti i sto smo videli ono sto obicni smrtnici nisu u prilici, a nesto i sto mi sami nismo smeli da vidimo  ;D.
Krivo mi je jedino sto zbog mojih zdravstvenih problema (toplotni udar na Bataji i zamalo kolaps) nisam uspeo da uzivam kasnije na takmicenju i u maketama. Morao sam da se vratim za Nis.
Drago mi je i sto sam upoznao dosta drugih clanova MK kluba uzivo. Steta je sto nisam mogao vise vremena da provedem sa svima, ali bice novih takmicenja i skupova.
Nadam se da moje zdravstveno stanje nije uticalo na rezultat, pa se moj Salamander vraca sa bronzom  ;)  ;D.

Jos jednom hvala organizatorima i drugarima na lepo provedenom danu u Bgd.
Moracemo nekako ovo da 'zasenimo' na takmicenju u Nisu  ;)
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Hej, evo 'malo' slika sa takmicenja. Jeste da kasnim(SezamPro korisnik), ali nije zgoreg da se podsetimo ponovo lepog li dana  :).

http://s163.photobucket.com/albums/t307/hartmann352/Beogradski%20pobednik%202007/?start=0
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"