Italeri Sea Harrier FRS1, 1/72, Gorazde, 16.04.1994. godine

Previous topic - Next topic

Tomcat

Pošto se na današnji dan pre tačno 20 godina u okolini Goražda zbio događaj čiji je jedan od glavnih aktera avion koji čiju maketu sam pravio, tempirao sam završetak radova baš za danas.  Kao što sam naslov kaže, u pitanju je Italeri/ Esci maketa aviona Sea Harrier FRS.1 , boje su Akrilne Gunze, BM dekali I rezinski dodaci u vidu sedišta, uvodnika, izduvnih lula I topova kao I Eduard Zoom set za ovu maketu. Mora priznati da sam posle silnih hvalospeva ovoj maketi očekivao sastavljanje bez problema ali nije baš sve išlo tako glatko ali sam krajnjim rezultatom ipak zadovoljan. Da ne zaboravim, AIM-9 su od Revell F-14 a bomba od Revell Tornado Gr.1
Što se tiče same ''priče'' koja prati ovaj avion, verujem da je većini poznata ali da ukratko ponovim. Dakle, u proleće 1994. Godine u okolini Goražda su se vodile žestoke borbe izmedju VRS I vojske BiH I u tom periodu NATO po prvi put počinje da vrši napade na ciljeve VRS. Hronološki, 10. aprila prvi napad izvode dva F-16C, narednog dana, 11.aprila dva F/A-18C, 15 aprila biva pogodjen Etendard IVP francuske Rm da bi 16. Aprila bio oboren Sea Harrier.
Prema rečima samog pilota Ričardsona, koji je upravljao oborenim avionom, tog dana je yajedno sa pratiocem, kapetanom Filipsom poleteo sa nosača aviona HMS ARK ROYAL, preko Dalmacije su krenuli u Bosnu I nakon što su uspostavili vezu sa oficirom za navođenje (inače opripadnikom SAS koji se nalazio u samom Goraždu) ušli su u rejon dejstva kod Goražda. Prema njegovim rečima, u tom momentu su I on I pratilac smatrali da se radi samo o demonstraciji sile I pretnji I da neće dobiti naređenje da izvrše napada na ciljeve VRS. Oficir za navođenje im je ubrzo ''dodelio'' ciljeve u vidu dva tenka VRS koji su se nalazili na uzvišenju severno od Goražda. Nakon što su uočili uzvišenje oba Sea Harriera su ga preletela na visini od oko 2400 metara kako bi vizuelno uočili tenkove, ali ni nakon dva naleta tenkovi nisu uočeni. Pilot Ričardson tada donosi odluku da treći put nadlete oblast ali na manjoj visini I tek tada uočavaju ciljeve odn dva T-55. U tom momentu na njih je ispaljena prva raketa koju su uspeli da izbegnu a nakon odobrenja od strane Avaksa vođa, Ričardson, uvodi svoj avion u napadi nišani tenkove ali mu tada otkazuje nišan, baš kao I pratiocu.  Ričardson tada ponovo pokušava da napadne tenkove, ovaj put sa severa i... Tada ga pogađa SA-14 kojom ga je gađala VRS. Nakon uspešnog iskakanja iz aviona Ričardsona se spustio na teritoriju pod kontrolom Armije BiH I narednih dana je prebačen na HS ARK ROYAL.
Po pitanju bombe koju je avion nosio nisam naišao na pouzdan podatak, pošto se spekulisalo najčešće sa Mk.83 a koju koliko mi je poznato britanska vojska čak I nema u svom inventaru, tako da sam mu okačio britansku bombu od 1000 lbs kao što ima I Sea Harrier na slici ispod koja je načinjena takođe 1994. Godine negde na Jadranu.

Toliko od mene


Slika pravog XZ498, doduse iz 1989



Sea Harrier iz perioda 1994., Jadransko more



Moje ''vidjenje''

















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nidza79

Imam tu maketu i nekoliko puta sam hteo da je pocnem, ali kad se setim rondele preko skrgastih usisnika odma me zelja mine. Na koje si probleme prilikom sastavljanja naisao?

Tvoj deluje sasvim valjano.

zolle

Super je ispao Slobo, samo daj leba ti bolje fotke  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Quote from: zolle on 16-04-2014, 16:18:26
Super je ispao Slobo, samo daj leba ti bolje fotke  :lol


Lose slike su moj zastitni znak :D

Pa bilo je raznih, doduse sitnih teskoca, mestimicno lose uklapanje, plitki paneli itd
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...