1/72 Zvezda - Mig-3

Previous topic - Next topic

komoras

Maketu sam kupio čisto zbog tematike da bih je uradio kao poklon prijatelju
Koliko je maketa netačna konturno i koliko ima problema sa uklapanjem i manjkom detalja, upoznao sam se tek kada sam krenuo sklapanje
Bilo je dosta problema, većinom mojom krivicom, ali dobrim delom i pokvarene farbe

Maketa je završila tačno 3 puta u Muskulu, jednom zato što je siva bila pokvarena i lose se nanela, drugi put zbog bele i treći put zbog previše grešaka prilikom nanosa

Na kraju sam udario airbrušem Revell sivu od dole, Model Master kao prvi sloj bele (nisam bio zadovoljan) i za finiš Vallejo belu četkicom, što me je veoma iznenadilo, prvi put koristim akrilne boje i mogu reći da veoma lepo pokriva i ne ostavlja tragove četkice, tako da eto preporuke za četkare i sve one koji imaju problema sa belom bojom  :cheers

što se grešaka tiče:

-poklopci trapa nisu baš simetrični
-maskiranje stakla nije baš uspelo
-gitovanje je moglo malo bolje da se odradi
-otisak prstiju (ubuduće čekati ceo dan da se Pronto osuši)

od dodataka sam uradio sledeće:

-standardni pojasevi od tamija trake
-vacuform staklo u sopstvenoj izradi, zato što sam original zakačio gitom i nikakvo poliranje nije pomoglo da se povrati stari sjaj, prvi put primenjujem tu tehniku, tako da sam zadovoljan kako je ispalo
-preurezao sam neke panele i dodao ponegde nitne
-pitocev + mitraljezi od insulinske igle
-razvučen sprue za antene
-prljanje pastelom
-postolje u obliku zvezde na koje će biti makete zalepljena, fali joj još po koj sloj crvene farbe a izrezana je skrajberom od poklopca kutije za CD

s obzirom da sam imao dosta muka ali i zanimljivih trenutaka oko izrade makete, odlučio sam da u budćnosti nabavim i uradim i verziju Hobbygazde za koju se priča da ja najjtačniji MiG-3 u 1/72  :pilot














ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Skyrider

Znam kvalitet te makete, radio sam La-5 iz iste serije.. :) U kamuflazu ne zalazim, posto generalno ne volim jednobojne kamuflaze, a posebno ne bele, jer pokazuju i najmanju gresku.
Najveci porblem na ovom MiG-u je ocigledno kabina. Viri i pozadi i sa strane, a i prilicno je slabo ofarbana, slozices se... Znam da je kabina s****e, ali moglo je to da se sredi u vreloj vodi. Cini mi se da ti je ostalo flesha na propeleru, na dodnjem delu horizontalca se vide tragovu prstiju (nisam sigruan da li od farbe ili od wash-a ) i antetena je ljubicasta (verujem da ces je ofarbati u crno). U sustini si prilicno dobro sredio ovo parce plastike za koje tvrde da je MiG-3, eto samo ta kabina je neki malo veci problem, inace lepo :)
i hvala na savetu za akrilnu belu, probacu sigurno :)

aircobra

Quote from: Skyrider on 12-05-2014, 16:23:29
Znam kvalitet te makete, radio sam La-5 iz iste serije.. :) U kamuflazu ne zalazim, posto generalno ne volim jednobojne kamuflaze, a posebno ne bele, jer pokazuju i najmanju gresku.
Najveci porblem na ovom MiG-u je ocigledno kabina. Viri i pozadi i sa strane, a i prilicno je slabo ofarbana, slozices se... Znam da je kabina s****e, ali moglo je to da se sredi u vreloj vodi. Cini mi se da ti je ostalo flesha na propeleru, na dodnjem delu horizontalca se vide tragovu prstiju (nisam sigruan da li od farbe ili od wash-a ) i antetena je ljubicasta (verujem da ces je ofarbati u crno). U sustini si prilicno dobro sredio ovo parce plastike za koje tvrde da je MiG-3, eto samo ta kabina je neki malo veci problem, inace lepo :)
i hvala na savetu za akrilnu belu, probacu sigurno :)
Druze,na toj maketi je sve problem.Ni jedan jedini mm nije tacan,upravo je spremam i ja za farbanje...

aircobra

#3
Druze,na ovoj maketi je sve problem.Ni jedan jedini mm makete nije tacan,mislim kao kit.Upravo je i ja radim...Inace hrabro odradjeno!

Warhawk

Quote from: Skyrider on 12-05-2014, 16:23:29
Najveci porblem na ovom MiG-u je ocigledno kabina. Viri i pozadi i sa strane, a i prilicno je slabo ofarbana, slozices se... Znam da je kabina s****e, ali moglo je to da se sredi u vreloj vodi.

Čini mi se da je proširivanje trupa ubacivanjem umetaka pri spajanju daleko lakša ispravka, nego da se rizikuje potpuno upropašćivanje (ili čak lomljenje) staklića
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

guster

Znajuci o cemu se radi ovo je dobro ispalo.
Iskreno, takva cepanica od makete nije vredna truda, koliko god da se doradi i dalje lici na "neki " avion sa propelerom.