Tri kralja

Previous topic - Next topic

guster

Jedna od diorama nastala slucajno.
Prvo sam pokusao restauraciju starog Italeri Tigra II u 1/72(broj 314) da se ne baci  ;D.
Skinuo farbu, vratio sve sto je pootpadalo, dodao neke sitnice, urezao zimmerit...
Onda sam pozeleo da vidim kako izgleda gotov zimmerit u toj razmeri i nabavio Trumpeter(br. 131).
Postoji i Dragon gde je zimmerit sigurno mnogo bolje odradjen, ali tu je vec cena i dostupnost bila presudna.
(mozda zvuci neskromno, meni ovaj rucno radjeni deluje prirodnije)
Na kraju, da bih kompletirao trojku, uzeo sam i Revell bez zimmerita(br. 314).
Malo sam trazio po knjigama i nasao da su tri takva(Italeri i Revell sa Henschel kupolom i Trumpeter sa Porsche) i (Italeri i Trumpeter sa zimeritom, a Revell bez) zaista sluzili u istoj jedinici i to FHH(blizina jezera Balaton u januaru 1945.)
Kod sva tri sam uradio osnovnu trobojnu kamuflazu(malo se providi) preko koje ide zimska.(kod dva kompletna, a kod Revella samo sara).
Serijski broj nije istorijski tacan samo na Revellu, nedostajao mi je jedan originalni broj pa sam improvizovao.
Naravno, sve to je iniciralo izradu snezne diorame.
Na kraju sam za sneg koristio sodu i drvofix, videcemo da li ce menjati boju.
Potcenio sam dimenzije Tigra cak i u 1/72 pa sam isplanirao suvise malu bazu, zato su morali da se ovako naguraju, ali sta je tu je.
Inace, makete su razlicitog kvaliteta i nivoa detalja, Revell deluje najbolje, a Italeri najlosije, mada je i Trumpeter pojednostavljen.

Od handmade dodataka napravio sam drvo, camac, gavranove koji se otimaju oko lesa neke zivotinje, trsku...
Tenkisti su, cini mi se, Caesar, mada nisam siguran, iskopao sam ih u nekoj zaboravljenoj kutiji bez originalnog pakovanja.
Naneo sam nekoliko slojeva matt laka, ali uniforme i dalje deluju plasticno, ipak to ostaje tako, ne diram vise.
Na kraju, fotke, kao i obicno, maksimum od makro moda mog aparata, a ni prirodna svetlost ovih dana ne ide na ruku.
Meni se cini nekako nedovrseno, kao da sam trebao jos nesto, ali u nedostatku ideja vodio sam se onom:"manje je vise"  :zvizduc

PS cackalica nije referentni objekat,a ni svaba ne nosi banderu, sluzila je da ovaj ne padne na ledja dok se podloga ispod nogu malo ne osusi i ne stvrdne




























guster

Ispravka, permutovao sam brojeve, Italeri je 131, a Trumpeter 314.

Messerschmitt

Одлично изгледају ове звери. Посебно су ми интересантни ови гавранови и чамац. Како си радио дрво?
Мислим да си требао ставити још неколико чланова посаде и оставити који поклопац отворен. Све остало прва лига.

Igor13

Odlično  gušteru, gavranovi su mi odlični, zašto misliš da će soda menjati boju ???? Figure su za moj ukus mogle biti za nijansu bolje,teren je fantastičan, bravo. :super :super :super :cheers

minolovac

Sve odlično, ali vani pada snijeg, čisto mi žao ovih švaba u zimi, preseli ih u pustinju  >:D

guster

Mozda sam mogao da postavim koju figuru vise, ima ih desetak u tom setu, ali stekam se za neku drugu scenu.
Posto sam se ustekao, a i poklopci su zatvoreni, recimo, da je to zbog zime, ostali su unutra da se ugreju  ;D.
Inace, nije mi se radila unutrasnjost(nisam ni nasao prave reference) pa sam zato sve zatvorio.
Drvo sam radio od korencica nekog pravog drveta, izgleda blesavo kada cupkas i seckas, a neko naidje, ali vredelo je.
Naberes dosta pa biras one koji lice na stablo i grane, zatim lepis, bojis, obavezno prskas lakom u nekoliko slojeva posto kada se osuse lako pucaju.
Napravio sam jos par komada, ovo je ispalo najlosije, ali sam ga zrtvovao za ovu dioramu.
Camac je od najtanje balze(skoro kao papir) i toliko lako se radi da za seckanje, smirglanje i lepljenje, bez bojenja treba dvadesetak minuta.
Gavranovi od Fimo mase, ne oblikuje se lako kao neki plastelini, ali pecenjem ostaje cvrsta.
Inace, maznuo sam zeni Fimo u crvenoj boji pa su bili smesni pre farbanja.
Figure su solidno odlivene, mada ovaj u sredini ima facu ko Miki Rurk.
Nisam pobornik crtanja ociju i usta u sedamdesetdvojci, na dobroj figuri vash obicno odradi dobar posao, samo sto je ovaj srednji Miki, a i ja sam preterao sa vashom.
Iskusniji kazu da soda vremenom pozuti posto povuce vlagu, ali se nadam da nece, mesao sam je sa drvofixom i u nekoliko slojeva prskao lakom za kosu.
Ovo zuto pored vesele druzine nije pozutela soda, to se Miki olaksao(par kapi razredjenog zutog tusa).
Hvala vam na ohrabrujucim komentarima, sada imam elana da zavrsim jos par diorama koje su pri kraju   :cheers