BJ-212

Previous topic - Next topic

medico

1/35 Trumpeter - BJ-212
Pre par godina sam kupio ovu maketu sa namerom da učestvujem u jednoj od kampanji ovde na MK.... mislim da se zvala ratovi magreba ... kada sam na Arrmorami video najavu slične kampanje pre mesec dana nisam mogao da odolim i prijavio sam se za učešće. Maketa je odlična, uklapa se fantastično ...skoro kao Tamiya  ;) sa svojih 230 i kusur delova koji su odliveni vrlo precizno i bez puno fleša svakako je jedna od boljih Trumpeterovih maketa iz rane faze od pre 12 godina .
Biće urađen sa oznakama Libije, anti-Gadafista .










rodeo

Da vidimo mi farbanje! Svako moze da sklapa kad dobijes uputstvo u kutiji  :lol
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

iguanac

BJ - hmmm ta mi skracenica nesto znaci...
Nego, pre farbanja, vidim ja tu brojne ruckice nehajno izlivene u plastici koje mi bodu oci (samo 14 komada!). Oces li da uradis nesto po tom pitanju? Inace, videh uzivo ovo i bas lepo izgleda. Samo te ruckice.... :uaaa
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

medico

farbanje !? svašta, plastika je u boji baš kako treba ima samo malo da ga zaprašnjavim i gotovo  :naughty

ah te ručkice ima ih 19 (idu još po 2 na vrata) ... ne pada mi napamet ! Život je previše kratak da bih pravio ručkice  :hahaha
planirao sam ga kao OOB pošto sam nekoliko poslednjih maketa rekao da će biti iz kutije a opet sam nešto dorađivao, mislim da ću samo odraditi efekat opterećenih guma i minimalnu texturu skaja na sedištima


medico

prajmovan, kao i obično Cosmos mat crna  8)







farbanje verovatno u narednih par dana ...

milanco

Baš baš dobar  :bravo
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

mcaslav

Šta si mu radio sa točkovima, deluju nekako "legli"?
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

medico

Quote from: mcaslav on 04-03-2015, 13:01:38
Šta si mu radio sa točkovima, deluju nekako "legli"?

200g olova u šasiji i leže ko pravi  ;)
Šalim se , iskoristio sam to što su gume od ....šuplje gume , isekao sam dno i ubacio pločicu stirena koja je malo šira od unutrašnjeg prečnika gume tako da dobije taj karakteristični oblik (zalepio super lepkom). Prvi put sam ovo radio pa sam možda malo i preterao, dobio efekat kao da je preopterećen . trumpeter je gumu odlio tako da je spoljašnja strana deblja od unutrašnje pa sam dobio nejednako ispupčenje ali se to vidi samo kada sa gleda spreda/od pozadi tei nije tako strašno.

vlajko&marko

odlicna fora to sa gumama  :super
cekam nastavak