Revellogawa 1:72 B-25J Mitchell "papagajčina"

Previous topic - Next topic

Ovo je sklopljeno pre 2 godine. Žao mi je jedino, da ga nisam rivetisao.
Papagaj je ručni rad a metal drybrushing sa četkicom.





















Josip


Warhawk

Super si se setio da odvojiš platnene površine. Weathering sa merom i ukusom IMHO  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

gille

Fenomenalno izgleda, mnogo lep NMF, i bojenje generalno. Ovo mi je jedan od omiljenih aviona.

Ova maketa je stvarno kvalitetna, mada uvek ima mesta za dorade.
Ovde je bio glavni problem kontakt između nosa i trupa koji je slab, pa sam ga kamuflirao gitovanjem, lepljenjem trake i bojanjem, tako da je to mnogo manje uočljivo nego inače.
Za razliku od nekih drugih Hasegawinih maketa unutrašnjost je podosta detaljna, samo se to posle zatvaranja trupa ne može videti. Ovde nisam zalepio dodatna sedala i još neke kutije nego sam uglavnom bojao interior različitim niansama zelene in malko poboljšao stranice kokpita.





Bilo bi lepo kada bi se i druge Hasegawine makete našle u plavim kutijama, npr. B-26 koji je još bolji.

Josip

Sandman

Ovaj ti je baš lepo i pedantno ispao, što Sale reče, lepo si simulirao različit odsjaj platnenih površina od metalnih.  :super


Janjic

Svaka čast  :bravo

Ovo je 72-ka? Koliko si olova (ili šta već) stavio i gdje si ga rasporedio? Hvala  :caooo
凸(¬‿¬)凸

Izvinite. Naknadno sam upisao skalu u naslov.
Da, ovo je 1:72. Odlučio sam, da lovce jednomotorce radim uglavnom u 1:48, a bombardere i ostale mašine sa dva ili više motora u 1:72.

Pecaroško olovo u kuglicama je išlo uglavnom u nos i iza motora, a dodao sam i čeličnu maticu ispod kokpita. O gramaži ne mogu ništa napisati, jer je nisam beležio. Uglavnom sam to radio sa "trial and error" metodom. Treba voditi računa o nogama stajnog trapa, da se ne preopterete.

Kerber

Odlican rad!
Metal je za desetku uspeo. Stvarno, odlicno...  :cheers

Janjic

Quote from: JŽ on 09-03-2015, 11:24:42
Izvinite. Naknadno sam upisao skalu u naslov.
Da, ovo je 1:72. Odlučio sam, da lovce jednomotorce radim uglavnom u 1:48, a bombardere i ostale mašine sa dva ili više motora u 1:72.

Pecaroško olovo u kuglicama je išlo uglavnom u nos i iza motora, a dodao sam i čeličnu maticu ispod kokpita. O gramaži ne mogu ništa napisati, jer je nisam beležio. Uglavnom sam to radio sa "trial and error" metodom. Treba voditi računa o nogama stajnog trapa, da se ne preopterete.

Drug hvala ti na odgovoru  :cheers
凸(¬‿¬)凸


zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !


DjG

Čekaj, znači, ovo je farbano četkicom ?