Dragon 1/144 German heavy tank Maus & Tiger I early

Previous topic - Next topic

Sandman

evo mene ponovo u oklopnim vodama - samo u josh manjoj skali....  :D :D :D >:D

u pitanju je Dragonova Panzer Korp serija 1/144....

konkretno, komplet sadrzi 2 tenka:

- najveci tenk WW2 koji nije dalje odmakao od prototipa (ili par njih?) ako se ne varam - Maus
- Tiger I rana verzija....



makete su napravljene od neke chudne plastike koja lichi na neku meshavinu stirena i resina...a gusenice su od nekog gumiranog materijala - mozda je to ovaj novi DS (Dragon Styrene)....

u svakom sluchaju, delove sam reshio da lepim super lepkom (u gelu i obichan)....

pocheo sam sa Mausom - maketa se jako brza sklapa i u par koraka doshao sam dovde... ;)





medjutim, ova maketa je daleko od chuvene priche koja kaze da Dragon makete imaju savrsheno uklapanje - naime, kad se gusenice zalepe za donji deo tenka (shasija) i kada taj sklop treba zalepiti za gornji deo tela, dolazi do problema - prednji delovi gornje i donje polovine nisu se uklapali do kraja pa je palo sechenje i brushenje unutrashnjeg dela gornje polovine!  >:(

takodje, na zadnjem delu, ova plocha je bila poluiskrivljena, a dva zljeba koji su trebali da se uklope sa zljebom na gornjoj polovini trupa se nisu uklapali pa sam morao i njih da sechem!  >:( spojevi su zaliveni sa super lepkom a zatim zagitovani Mr. Surfacerom....

no, hajde, da ne kudim previshe ovu maketu, mozda je sve to i do razmere a i drugachijeg tipa plastike...  ::)





zato su me gusenice odushevile sa nivoom detalja!  :o
za ovu razmeru izgledaju mnogo bolje nego neke gusenice u 1/72 koje sam vidjao (Heller AMX30 npr. :P)



i za kraj, da bih docharao "velichinu" Mausa, uslikao sam ga pored Tripkove podmornice u istoj razmeri ;)



na Mausu cu josh eventualno polepiti ecovane reshetke na trupu, i nakon shmirglanja zadnjeg dela zalepiti i bure za gorivo, a zatim mu sledi farbanje....

sledeci je Tigar ;)

Aki

a bre srki ala si navalio na ove minijaturne tenkove :D
stvarno super izgleda.gde si nabavio ovaj set ???

Sandman

Quote from: @ki on 06-07-2007, 10:12:33
a bre srki ala si navalio na ove minijaturne tenkove :D
stvarno super izgleda.gde si nabavio ovaj set ???

pa gre'ota da stoje nesklopljeni, a rade se brzo...  ;) 8)
dobio sam ovaj set u Moshonu na poklon od Saleta...

inache su u Moshonu mogla da se kupe josh dva seta chini mi se - jedan je sadrzao Challenger 2 i Warrior, a drugi ne mogu da se setim koja dva tenka je sadrzao...

milanco

UUUU zanimljivo izgleda bas me interesuje kako ce da ispadne :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

danas sam polepio ecovane reshetke na Mausu







kao i bure za gorivo na zadnjem delu tenka...



cev topa sam malo zagitovao jer je postojao zazor izmedju same cevi i njenog spoja sa kupolom...



a sklopio sam i Tigra  :D





ima jako lepe tochkove uradjene...



a i gusenice - vide se chak i one sitne gravure izmedju chlanaka gusenica!  :o



za kraj danashnjeg rada sam napravio jednu grupnu fotku sa Tigrom u 1/72.... chisto da docharam velichinu ova dva tenkica!



"beba" Tigric sa vecim bratom  ;) :D



tripko

U superiska su tenkici pogotovu cela njihova serija
samo napred

Sandman

evo malog nastavka radova....

oba tenkica su prvo preprskana MM crnom bojom, a zatim i sa Hu70 (Brick red) uz dodatak malo flat red boje, kako bih simulirao prajmer - ako kasnije budem radio lagani chipping ideja je da se na pojedinim mestima vidi i ovaj crveni prajmer...



Sandman

Quote from: tripko on 27-07-2007, 22:28:22
to je ta prava crvena boja :o

da da...samo ipak u Hu70 mora da se doda malo crvene - ne secam se bash koliki je odnos boja, ali recimo da mozda nekih 10-15% crvene treba dodati u Hu70 da se dobije ova nijansa....  ::)

Sandman

danas sam preprskao oba tenkica u njihove kamuflazne boje....

Tigar je preprskan u Hu123 posvetljenu sa malo svetlije sive koja mi je ostala od prskanja F-16....
ovo ce biti i komnachna "kamiflaza" na ovoj maketi, tako da na Tigru sad samo ostaju lakiranje, dekali, wash i prljanje pigmentima...i lagani chiping ponegde....



Mausa je dobio osnovnu boju kamuflaze - po uputstvu je to MM Sand... po meni bi mozda trebalo da ide Panzer Yellow ali nema veze, deluje osvezavajuce ovako  :D kad padne wash i prljanje pigmentima bice kako treba ;)

Na ovoj maketi treba josh da se urade zmijuljice u zelenoj i braon boji.... radicu freehand sa fineline diznom jer me mrzi da maskiram ovolicku maketu sa tackit-om  :-\


Sandman

Maus je dobio i svoju finalnu kamuflazu - sa zmijicama braon i zelene boje....

Share sam radio freehand, koristeci Aztecovu fineline diznu i pritisak od nekih 0.5 bara....
Ovo je bilo moje prvo iskustvo sa freehand kamuflazama, pa josh sam bash i izabrao "pravu" razmeru za taj experiment  :D ....jest da mi se malo rasprshivala boja oko glavne share ali ne znam do chega je to.. mozda je trebalo josh malo razrediti boju?

Po prvi put sam takodje koristio white spirit za razredjivanje boje i jako sam zadovoljan njime - em ne smrdi kao standardni uljani razredjivach, em shto se boja mnooooogo brze sushi!  :o zahvaljujuci white spiritu uspeo sam da isprskam obe boje kamuflaze... da sam koristio obichni uljani verovatno bih chekao sledeci dan za sledecu boju....  ::)

Na kraju sam samo malo doradio podlogu sa Sand bojom kako bih "ubio" debljinu zmijica...

Znam da nije bash toliko efektno a ni autentichno...mada... imajuci u vidu da je Maus napravljen u svega 2 primerka ako se ne varam, a na netu sam nashao bar 5 razlichitih shema farbanja, onda ni ova moja nije losha  :D >:D

Ostaje sad samo da se i Maus i Tigar lakiraju i da im stavim dekale pa onda sledi wash i finalno matiranje i prljanje....i gusenice naravno  ;) :D




Sandman

danas sam postavio dekale na ova dva tenkica.....

na Tigru sam postavio broj S12 - do sada nisam obracao paznju da li su nemachki tenkovi iz WW2 imali i slovne oznake uz brojeve na kupoli, ali ovo mi je bilo po sastavnici pa nisam hteo da experimentishem mnogo ;)





krst na levoj strani je tretiran osim Microscale MicroSetom i MicroSol solucijom koja bukvalno razmeksha dekal takoda on legne po svim neravninama.... prvi put sam korisito ovaj agresivniji deo Set&Sol omekshivacha dekala i jako sam zadovoljan rezultatom....

naknadno ce ovi tow kablovi biti ofarbani preko dekala tako da ce izgledati kao da je dekal nalepljen ispod kablova ;)



za Mausa sam reshio da stavim malo vishe dekala nego su napisali iu sastavnici iz prostog razloga shto mi je delovalo nekako zanimljivije da mu nalepim i neke brojeve jedinica....





stavio sam mu i ove ambleme iako ne znam bash da li oni idu uz ovu kamuflazu... ali neshto se razmishljam - ako je Maus bio skoro pa whatif tenk, zashto i njegovo oznachavanje ne bi bilo whatif ;)  :D





nakon nekih pola sata dekale sam "zavoshtio" Future-om....

isprobao sam u radu i razoxxovu foru sa fenom za kosu - strava je!
Future se fenom osushi mnnooooooogo brze i moze se prskati sledeci sloj vec posle par desetina sekundi ;) .....

sledi wash, blagi chipping ponegde, matiranje i prljanje pigmentima....

Eraser

Ovo izgleda neverovatno al za mene je 144  previse SM  ;D

Ne znam kako imas zivaca za ovu sicu???

Zavrsavaj ovo jer jedva cekam da vidim konacan iskoh  :D i nemoj da me drzis u neizvesnosti kao sa onim Citroen-om ;D

Aki

srki,super su ti nalegli dekali,pogotovo onaj krst na tigru,meni izgleda kao da je farban cetkicom 0:)

Sandman

Quote from: Eraser on 14-08-2007, 21:21:08
Ovo izgleda neverovatno al za mene je 144  previse SM  ;D

Ne znam kako imas zivaca za ovu sicu???

mozda zvuchi paradoksalno ali me nekako opushta rad sa liliputanskim maketama!  ::) :D

Quote
Zavrsavaj ovo jer jedva cekam da vidim konacan iskoh  :D i nemoj da me drzis u neizvesnosti kao sa onim Citroen-om ;D

joj ne pominji taj Spachek.... na poslu smo u mega guzvi zadnjih mesec dana i nismo ni pipali tu maketu  :-[
ovaj dechko chija je maketa ju je odneo kuci da ofarba karoseriju a nalepio je i od maramice kao platneni krov ;)
motor je kod mene ali nikako da se nakanim da ga finishiram  :-[