Manwah models

Previous topic - Next topic

smorko

U maketarskom svetu uglavnom vazi ona stara koliko para toliko muzike. Tako da ukoliko vam neko ponudi kineski alat za jako male pare, to je sigurno prevara. 
Manwah models alate sam vidjao po raznim sajtovima pa sam par puta, cisto posto vec nesto kupujem porucio iste jer me postarina nije kostala... I svaki put sam ostao zatecen koliko su dobri.
Za sada bez slika, ali evo utisaka...
Set turpija - 7 malih finih turpija od kojih su 4 okrugle (razlicitih precnika, mislim da su od 1mm na dalje), izuzetno kvalitetne, koristim ih za sve od skidanja molding lines na figurama, do opsteg smirglanja, nikakav problem i za svaku preporuku.
Riveter - jeftinija plastika ali dobar (verovatno iskopiran) dizajn.  dobija se 7 kruznih seciva u setu (jedno je duplikat) i radi isto ili bolje od svega sto sam video do sada. 4 seciva su za zakivke sa razlicitim razmacima, 1 za linije, i 2 (ista) za isprekidane linije
Scriber - veliki debeo zasiljen komad celika koji je velicine olovke, lepo lezi u ruci, lepo reze, ali jos lepse je sto dolazi sa jako tankim celicnim Scribing template-om koji pokriva vecinu potreba  maketara
Chisel beveled - nesto i da ne valja... u stvari sam vrh je od kvalitetnog cvrstog celika i lepo reze, zatopljen u plasticnu drsku (iako drska izgleda kao da vrh moze da se menja, to je samo maska), problem je da je povrsina koja je zasecena (i treba da ide po povrsini) nije idealno ravna, ali u paketu dolazi i kamen za ostrenje koji verovatno to moze da resi. Relativno skoro sam to dobio pa nisam isprobao do kraja.
Super punch compass - sestar za secenje koji sece od 1,5 mm do 50mm u precniku. U poredjenju sa Olfinim sece mnogo manje krugove, ali je malo nestabilniji (mora dobro da se  zasrafi).  Najbolja stvar je da koristi seciva koja se odlome sa najobicnijeg skalpera tako da su lako dostupna.

Sve u svemu, savet je da ako mozete na neku porudzbinu da dodate jos 5 evra i nabavite alat koji moze da vam olaksa zivot, manwah je prava stvar :super
There are only 10 types of people in the world, those who understand binary and those who don't.

vuk#75

Ako nije tajna na kojim sajtovima si nalazio ovaj alat ?

smorko

Hobby easy, sincere hobby... Uglavnom kina
There are only 10 types of people in the world, those who understand binary and those who don't.

zaki

#3
Lep je osećaj imati i koristiti brendiran alat, to ima svoju cenu koja je recimo kod Tamiye višestruko veća od potpuno identične stvari čak zapakovane u sličnu amabalažu samo bez Tamiyinog znaka. Tamiya ne proizvodi taj alat već samo lepi ili urezuje svoj logo. Ako bolje pogledate njihovi skalperi su u stvari Olfini, njihove preskupe sečice možete naći po internet shopovima kao obični alat za preciznu mehaniku, pincete identične, držao u ruci njihovu od 13e i neku bezimenu od 1,25e nema nikakve razlike ...
Inače gore pomenuti set malih turpijca je stvarno odlična stvar, pojavljuje se po raznim hoby sajtovima pod raznim brendovima.

Goran A.

#4
Tamiya cilja na one koji su slabi na njihov logo. Drugo, ima daleko kvalitetnijeg plus jeftinijeg alata od njihovog ali to mnogima ne mozes da objasnis. Kazu da je krs za sve ono na cemu ne vide Tamiyu a pojma nemaju.

Ima snobizma cak i u ovom hobiju. Vajlda se utkalo u maketarski identitet i sad je tu svaka prica bespredmetna.

Lykos

Jedna je TAMIYA i jos kad stigne direktno iz Japana,e to ima svoju draz,neprocenjivo.

Goran A.

Ne sporim da se to tako dozivljava al' moram da primetim da mi "Tamiya" i "modelling" nesto ne idu zajedno - Tamiya i assembling moze, to je taj rang. Modelling je ipak za stepenik iznad.

vuk#75

Quote from: Lykos on 11-01-2017, 13:50:25
Jedna je TAMIYA i jos kad stigne direktno iz Japana,e to ima svoju draz,neprocenjivo.
Sastavi spisak :D izbacili su nove stvarcice za nas dvojicu
Znas li ti moj Pajo kako je bistra voda kada se ode na izvor

zaki

E, ovo je moj favorit, "must have" univerzalna alatka upotrebljiva i za sečenje noktiju, samo 10e sa Tamiyinim logom ili manje od 1$ na sajtovima koji prodaju kinesku kozmetiku.


smorko

Za sve moje godine maketarenja, nabavio sam (i izraubovao) brdo alata. Zato sam morao da nahvalim ManWah jer stvarno nisam ocekivao neki kvalitet od njih. 
A sto se tice TAMIYA alata, od dva alata koja sam kupio i odmah se pokajao, jedan je bas njihov i to photo etch bending pliers (one duze)... Ne vrede nista, celjusti se ne gadjaju ni u jednoj osi i nisu ravne vec konkavne, tako da ko uspe nesto da savije sa njima svaka mu cast. Drugi je engineers square od expo tools-a, cija je jedina svrha da ima ugao od 90 stepeni, i naravno tu je debelo omanuo, al dovoljno da se ne vidi na prvi pogled :headbang  Upravo ona stvar koju svaki jeftini plasticni skolski lenjir meri lepo.
Ako hocete bas maketarski brendiran alat uzmite Tritool (Hasegawa). Njihova klesta za eceraj bar rade kako treba.
There are only 10 types of people in the world, those who understand binary and those who don't.

Lykos

Zaki da li znas sta je to sto si postavio sliku?
Ja ih zovem krojacke makaze,nokte sa tim ne mozes da seces jer su cca 20 cm dugacke.

zaki

Pola alata mi je Tamiyino i uglavnom se radi o kvalitetnim proizvodima. Jedino što sam sa njima kiksao je ova dole turpija, mislim, lepo ona turpija ali pregruba i prevelika za manje delove, tako da uglavnom služi za ukras a košta oko 15e


vuk#75

E ovako, necu nikoga da branim ni napadam ali mudri ljudi kazu ne kudi konja kog nisi jahao.
Tamiya je izuzetno popularma marka, japanci se kunu u nju a to sam mogao videti uzivo, oni je smatraju izuzetno pristupacnom i pouzdanom.
Svi mi znamo da se skoro sve proizvodi u kini samo je pitanje za koje trziste se radi i koji nivo kvaliteta mora proci.
U svakoj firmi se naleti na glupost, beskoristan alat i slicno ali nemojte generalizovati te stvari jer zaista nije isto.
Verujem da postoje firme kao sto manwah koje su kvalitetne ali imaju los marketing i pola sveta nikada nije culo za njih, mozda ljude ne zanima trziste sveta nego su bazirani samo na aziju i to je to.
Iskreno mislim da je najveci problem tamiye na neki nacin slikanje proizvoda. Tako je moj drugar Paja zavrsio sa krojackim makazama a bio ubedjen da naracuje male makazice, tako si i ti Zaki zavrsio sa pregrubom turpijom jer nisi znao kakva je, a imas njihove mini turpije za plastiku koje su bolesno dobre.
Kao i sve druge stvari dok ne vidite uzivo ne mozete uvideti mnoge stvari, ko je nama kriv sto kasnimo sa svim pa i sa uvozom Tamiya proizvoda.

zaki

Quote from: Lykos on 11-01-2017, 15:11:05
Zaki da li znas sta je to sto si postavio sliku?
Ja ih zovem krojacke makaze,nokte sa tim ne mozes da seces jer su cca 20 cm dugacke.

Auu, ko bi rekao jer prema slici izgledaju baš kao makazice za nokte. Naletio sam jednom  na sličnu diskusiju na nekom stranom maketarskom forumu i tamo su isto komentarisali te makazice, pardon makaze.
Nego kad ih već imaš, možeš li išta korisno uraditi sa njima, mislim  oko ovog našeg hobija.

Goran A.

Je l' same seku? Morale bi za te novce...