F-16c Arctic bandits (1/72 Hasegawa)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Jos jedan u nizu. Odlicna maketa i bez mnogo filozofiranja i komplikovanja. Uklapa se fenomenalno i da nisam ja napravio par gresaka prilikom sastavljanja gotovo da git i nije trebao. Dekali su Two Bobs a hemija Vallejo. Slike i nisu nesto ispale i pored mog truda ali sta je tu je.

















Sledeci je, gle cuda, agresor F-16c desert.
Do slede'eg vidjenja  :cheers

Lud13

Mnogo lepsi u live view ... Samo nastavi sa agresorima i batali boraniju

djos & filip

Odlicano je ispao.
Jedan od F16 na mojoj to do listi. Ujedno i jedna od meni najatraktivnijih kamuflaza.
Vrlo lep rad.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Lepo ispao!Ja sam se namucio s njim i nikad vise hase! :cheers :mjetal :headbang :super :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

zamorano

Odličan, i lepo mu stoji ova šara... Trebalo bi Ameri više da se drže ruskih kamuflažnih šema :).

Dobro si krenuo sa slikama, samo par detalja i biće taman: čini mi se da imaš dve različite boje svetla, jedno (sijalica?) je žuće od drugog (neonka, blic?) pa malo remeti boje, probaj da ti sva svetla budu istog tipa. Drugo, kada je pozadina tamnija od makete, desi se da foto-aparat (ili u ovom slučaju telefon) odluči da su detalji u njoj bitni i onda podesi ekspoziciju da se oni lepo vide pa onda maketa ispadne previše svetla (i obrnuto ako je pozadina npr. bela). A kad se to desi, svetle boje umeju da se zakucaju u najsvetliju - belu - i izgube detalje. Najbolje je da kad slikaš telefonom, fokusiraš (pipneš prstom na ekranu) na tačku koja je neke neutralne boje ili svetlija, i on će da podesi osvetljenje prema tome. A ako i tada previše posvetli ili zatamni, ima skalu (meni se na Samsungu pojavi kada pipnem) koja omogućava korekcije, pa gledaj i namesti da ne "ispere" detalje.

Pozdrav!

AcaDinic

Quote from: milan78 on 26-03-2017, 16:44:25
Lepo ispao!Ja sam se namucio s njim i nikad vise hase! :cheers :mjetal :headbang :super :bravo

Sto bre Milane brate, ja sa ovim ama nikakve probleme, opustencija, laganica.
Sta mislis sa prethodnim blizzardom kakve muke sam imao.
Ovo je limunada, kabeza, klaker.
Sa blizzardom i pored maski koje sam imao muke nenapisane. Boja se podizala nicim izazvana, maske ne lezu kako treba, ono je bio revell pa se one sitnice lomile po stodvajspet puta ... da rodis mecku i papagaja sa plekane usi.
Svakako sam se ludo zabavljao.  :headbang

Zamorano, u pravu si i mnogo ti hvala na savetima. Isprobacu cim pre na ovu "pustinju" koju sada radim. Pa ce mo videti koliko sam napredovao.
:cheers

milan78

Pa vrlo prosto,nema spoja koji nisam gitovao.Usisnik i izduv najveca muka.I nisam jedini koji je vidim tako prosao.Zadovoljan sam rezultatom ali dok ne vidim revell kako se sklapa ovo je no-no.Ali pazi kad znas gde je frka mozda lakse radis ponovo.
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac