Hurricane Mk I. S. Tuck (kompletan process izrade i farbanja Hasegawa makete 48s

Previous topic - Next topic

Lubenica


Ma odlično! Pogotovo auspuh!

Josip


2851cz

Odličan da je barem koja slika više,

milan78

Odlican kao i svi do sad.Sto se tice slika da prestanemo vise da pitamo uvek po jedna i tako.... :(
Instagram-Peacockscaleworx

relja

Kao i sve ostale tvoje makete - kategorija za sebe. Admini bi mogli da otvore poseban podforum....
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Lubenica

ako hocete total process imam ali nekada mi se cini da je mnogo pa ne saljem

bulovic

Quote from: Lubenica on 30-08-2017, 19:00:16
ako hocete total process imam ali nekada mi se cini da je mnogo pa ne saljem

Stavljaj sve. Sto vise slika kao i WIP ako te ne mrzi.

Hvala

boom.boom

Aaauuuu, kao pravi :rtfm! Tesko da se moze bolje od ovoga :god!? A iskreno, manje-vise, svaki rad ti je na ovom nivou :bravo! Fantasticno! i stavlja sto vise slika PLS :cry, sto viseeee!!!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Lubenica

Hvala vam jos jednom !
Iman 52 slika, kompletan process. Neznam da li moze forum da to izdrzi a fali mi vreme da pravim seleciju.

bulovic

Enis meni je jako drago sto si se pojavio na ovom forumu i sto si sto bi mi rekli "Nase gore list"
Ja sam o tvojim radovima citao i pratio ih u nekim svetskim casopisima jos pre dvadesetak godina, ali svakako gledati tvoje makete na ovaj nacin je nesto posebno.
Ako te ponekad ne mrzi ti okaci jos po neku sliku i opisi tehnike koje koristis pri farbanju da bi dobio ovako realan i potpuno metalan izgled makete.
Eto, mislim nece nesto opasti tiraz raznim svetskim casopisima ako nam otkrijes neku svoju tajnu.

Hvala

Lubenica

Nema problema. Okacicu nesto sa legendama. A sto se tice tiraza casopisa, ja sam totalnno slobodan i ne dolazi u obzir da me neko bilo ko sta sprecava da kacim ovde !!!!

Lubenica

Quote from: bulovic on 31-08-2017, 11:51:56
Enis meni je jako drago sto si se pojavio na ovom forumu i sto si sto bi mi rekli "Nase gore list"
Ja sam o tvojim radovima citao i pratio ih u nekim svetskim casopisima jos pre dvadesetak godina, ali svakako gledati tvoje makete na ovaj nacin je nesto posebno.
Ako te ponekad ne mrzi ti okaci jos po neku sliku i opisi tehnike koje koristis pri farbanju da bi dobio ovako realan i potpuno metalan izgled makete.
Eto, mislim nece nesto opasti tiraz raznim svetskim casopisima ako nam otkrijes neku svoju tajnu.

Hvala
Mogu za sada samo da ti kazem da ono sto ti zoves " metalni effect " je rezultat NE VERNIRANJA mojih Maketa (ne volim uopste taj process i izgled vernija) nego vec trlanja modela sa stofom i, eventualno, malog dodatka grafita od obicne olovke na stofu....

Sandman

Quote from: Lubenica on 31-08-2017, 11:33:36
Iman 52 slika, kompletan process. Neznam da li moze forum da to izdrzi a fali mi vreme da pravim seleciju.

Bez brige, nema nikakvih ograničenja oko broja fotki, slobodno kači što više možeš slike svojih radova - pravo su osveženje na forumu, a verujem da svi možemo naučiti nešto iz priloženog ;)

Warhawk

Quote from: Lubenica on 31-08-2017, 11:33:36
Iman 52 slika, kompletan process. Ne znam da li moze forum da to izdrzi a fali mi vreme da pravim seleciju.

Ako koristiš Photoshop za sredjivanje slika, postoji super opcija "Save for WEB", koja ne obara znatno kvalitet fotke, ali redukuje značajno "težinu" samog fajla.
Prečica za ovakav tip čuvanja slike je Ctrl+Shift+Alt+S  :)

Ako ne koristiš ovaj program, postoje online besplatni servisi na koje se slike mogu upload-ovati i uraditi isto.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lubenica