P-51D "Old Crow" - Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Major Clarence E. "Bud" Andersonov P-51D Mustang "Old Crow" tokom jeseni 1944. 44-14450, B6-S, je bio Bud-ov avion tokom druge ture na ratistu pre nego sto je skinuta maskirna farba i ostao je samo NMF. Ovo je moj prvi zavrseni model posle vise od godinu dana.

Maketa je farbana Valejo akrilima, lakirana Valejo lakom, dok je weathering radjen sa AK enamelima i pastelima.









mos

Uzivanicija kako dobro izgleda!  :cheers

flanker

Stvarno odličan. Deluje kao veća razmera.  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Odlican.Kad sam video.fotke na Fb mislio sam da je 1:48

YU-DFY

Sta reci sem prelepo kad majstor kao ti uradi maketu tako dobro. A zar nisi ti 48-mas? Mali izlet u 72 ili?
Inace, OLD CROW je ime dobio po viskiju koji su uglavnom zajedno tukli Bud Andersson i Chuck Yeager tokom rata. Ima zanimljivih detalja njihovog druzenja u biografiji Chucka Yeagera.

Goran A.

Dobar primer za pristojno izvedenu panelizaciju. Nedovrsenost ove faze kvari utisak na mnogim maketama. Fini weathering za pohvalu, pa i za sve ostalo.

Ne bi mogao bolje da ga uradim!

Lykos

#7
 :super

milan78

Bas dobar meni jedan od omiljenih propova.Ja sam vracao na pocetak posta mislio sam da je 1/48 kad ono po ruci rekoh da nije....odličan!!!!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Citao sam Budovu biografiju "To fly and fight" gde stoji da je mogao da zaduzi nov novcat D-5 vec u maju ali nije bilo razloga da menja starog B. Kad se vratio na drugu turu B variante su otisle iz grupe I dobio je D-25. On navodi I da su D dolazili neofarbani, te su ih u jedinici naknadno farbali sa RAF Dark green odozgo I sa RAF sivom odozdo. Tek u novembru 1944 boja je naknadno skinuta sa njegovog aviona.Kakva je bila ta RAF dark green? Neki moderni trendovi kazu da je bila ista kao US Olive drab.

Goran A.

#10
Kao i sve ostalo sto je stizalo kao pomoc preko Atlantika, stizale su i boje.
Do 1943. u Americi su pravljene boje po britanskoj recepturi i odgovarale su originalnim britanskim nijansama. Posle te godine prestaje se sa takvom proizvodnjom, i bojama namenjenim RAF-u, dodeljuju se ekvivalenti iz ANA standarda i isporuke nastavljaju. Takodje, vladala je nestasica kadmijuma potrebnog za dobijanje propisane OD nijanse, pa je bilo varijacija. Odatle proistice ono sto zbunjuje mnoge - konzerva RAF dark green iz britanskih skladista a unutra olive drab u punom sjaju, sa manje ili vise kadmijuma. Samo treba procitati poreklo tj. proizvodjaca. Dark green proizvedena u Britaniji i dalje ista kakva je i bila.

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

djnik

Pozdrav svima i hvala! Maketa je 1/72, ja pravim i 1/72 a i 1/48 a nedavno sam kupio i prvu maketu u razmeri 1/32 (Spitfire Mk XIX Tamiya). Odlucio sam se da zavrsim ove godine par maketa u razmeri 1/72, posle pauze od vise od godinu dana (pisanje knjiga, porodica itd), nekako su ove 72ojke lakse za rad, manje smirglanja i gitovanja sto je meni najneomiljeniji deo. Uskoro ce nadam se biti jos maketa.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

medico

Odličan uradak nakon duže pauze. Vrlo pedantno