G-4 Super Galeb,al' u 1/48,Aeropoxy

Previous topic - Next topic

Miha

Evo da pretstavim vaskolikom maketarskom pučanstvu Supergaleb u 1/48x2 od Aeropoxy-ja.
Makete sam radio za pare,šeme su po želji "investitora".
Elem,što se tiče makete,par reči:
Izlivena od poliuretanske smole sa poklopcem kabine izvučenim od providne folije.Ima tablu sa samolepljivim ramovima koji se lepe na poklopac kabine koji nisam koristio nego sam upotrebio maske koje su u kompletu.Takođe nisam koristio prednji konus koji je takođe od providne folije nego sam od clear-sprua napravio isti deo.Dodao sam pojaseve na sedišta,antene na vertikalcu i to je to.Konturno je trefljena-zayebalo vek.
Na 738 oznake sam farbao a na 733 su dekali(kombinacija brojeva)iz kutije koji su LH proizvodnja i odličnog kvaliteta.
23733 je avion koji je preživeo 91.raketu u izduvu i leti do dana današnjeg.






milan78

#1
Au miki,fenomenalno,mozda manje matt ali sasvim dobro,ma sta dobro vrh!!!Imao sam je u rukama,gledao delove i slagao na suvo.Sta reci opasno si se snasao! :cheers Koja je boja zelena na 23733?
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Auuu svaka cast.Odlicni su.Nenzas koji je bolji.Kako se sklapaju?Razmisljam da ovo uzmem.

Miha

#3
Quote from: dragan_mig31 on 15-04-2018, 23:04:24
Auuu svaka cast.Odlicni su.Nenzas koji je bolji.Kako se sklapaju?Razmisljam da ovo uzmem.
Ako ti kažem da sam ova dva uporedo radio skoro mesec dana a MiG19 od Trumpa skoro mesec i po-jasno će ti biti.Osim malo više pažnje koje uvek posvetim kod lepljenja poklopca kabine i njegovog maskiranja,ostalo je sve O.K.uz možda negde neko pažljivije podešavanje koje zaista nemam posebno da naglasim.
Boje su siva-Revell 57,zelena miks???,plava miks???Revell.

Hvala momci za lepe reči :cheers

Miroslav Š.

Auh bratac, ovo je pravi hekleraj! Svaka čast, zaista izgleda dobro
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dragan_mig31

Quote from: Miha on 15-04-2018, 23:19:12
Quote from: dragan_mig31 on 15-04-2018, 23:04:24
Auuu svaka cast.Odlicni su.Nenzas koji je bolji.Kako se sklapaju?Razmisljam da ovo uzmem.
Ako ti kažem da sam ova dva uporedo radio skoro mesec dana a MiG19 od Trumpa skoro mesec i po-jasno će ti biti.Osim malo više pažnje koje uvek posvetim kod lepljenja poklopca kabine i njegovog maskiranja,ostalo je sve O.K.uz možda negde neko pažljivije podešavanje koje zaista nemam posebno da naglasim.
Boje su siva-Revell 57,zelena miks???,plava miks???Revell.

Hvala momci za lepe reči :cheers

Svaka cast jos jednom.Moracu da uzmem jedan sebi ove godine.

YU-DFY

Predobro! Sva cast! Sad i ja razmisljam da uzmem sebi jedan primerak. Dobra reklama za Aeropoxy.

padobranac

o\llllll/o

medico

Lepooo ! ja sam kupio jednog za NGKup al nikako da dođe na red

Зоран 1962

Sve pohvale za prelepo uradjene makete.Bravo :super :super

doktor

Savrseno uradjene makete, imam i ja jednu i bice takodje 738, posto znamo ko je na njemu leteo '99 i bio odlikovan, zar ne, Nikola? E, a sada i jedan kriticki osvrt: fotografije su previse tamne, verujem da bi makete izgledale jos lepse da je osvetljenje bilo jace.

Miha

#11
Quote from: doktor on 18-04-2018, 20:07:48
Savrseno uradjene makete, imam i ja jednu i bice takodje 738, posto znamo ko je na njemu leteo '99 i bio odlikovan, zar ne, Nikola? E, a sada i jedan kriticki osvrt: fotografije su previse tamne, verujem da bi makete izgledale jos lepse da je osvetljenje bilo jace.
Za fotografije maketa zaista nemam reči opravdanja,one su,da ne kažem,informativnog karaktera jer su napravljene mobilnim telefonom uz osvetlenje lampe sa radnog stola.Donekle sam kod raijih maketa kompenzovao preteranu zatamnjenost upotrebom bele podloge,ali sad sam je "u žaru borbe" izostavio.

Hvala svima na komentarima :cheers

ivanv7

Ko je leteo na tom avionu i bio odlikovan i zbog cega?
X

Miha

#13
Quote from: ivanv7 on 18-04-2018, 23:00:10
Ko je leteo na tom avionu i bio odlikovan i zbog cega?
E,to baš nije za forum. :cheers

Miki

Imam pitanje, posto je u pitanju rezin. Je l korisite masku pri sastavljanju makete? :-\