Macchi M.C.202 Folgore Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Apeninska saga se nastavlja posle duzeg odsustva i izleta u druge razmere ponovo se vracam ovim pegavcima ali za moju dusu!U pitanju je klasicna Italeri po meni jako malo delova sto i nije tako lose posle kapitalaca od 1000+ delova.Od dorade odradjen nisan,razvucena antena i na poklopcima trapa izvucena mehanika za zatvaranje.Bojenje free hand AB Sogolee .Boje po recepturi sajta Stormo magazine.Blagi chipping nisam hteo da preterujem.Inace ova sema je bila data u setu dekala sto je pre nekih moze se reci skoro pola veka esci izbacio a tako su se i ponasali te malo falilo da ode mast u propast(mislim na brojeve).Ostalo je kombinacija dekala oob i hasegawa.Svaki komentar je dobrodosao.







relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Super je moj omiljeni iz wwll.U kutiji koliko se secam, su bili dekali gde su polja bila suprotna od ovoga kako si uradio.Sad ne znam jesi imao referencu?Ali skidam kapu za taj free hand. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

spatz

#3
Potpuno si u pravu u kutiji su šeme za smoke ring i amebbe sema sa osnovom braon pesak i zelenim flekama ili kolutićima.Prvih par desetina Folgore-a su ofarbani u ovoj šemi.Konkretno ova mašina 382-3 za koju je esci dao oznake jedine poznate reference je prikaz u četiri profila ima da se nadje na netu konkretno ova mašina hipotetički je pripadao 382 Squadriglia 21 Gruppo 51 Stormo Rusija 1942. Inače pravih fotografija ovakve šeme Folgore-a u Rusiji nisam našao osim navedenih profila a već sam imao registracije iz esci seta koji je ujedno rađen i za g.50


Jovac

Odlično je ispao. Ajd sad sledeći. :cheers :cheers :cheers