1:72 Aircast resin soko NJ-21 Jastreb

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

jos jedan rezinac za danas.Ovoga puta u pitanju je restauracija.Kabina standard doradjena.POjasevi,raznorazne rucice i dugmice.MItraljezi su od medicinske igle.Far u nosu je od providne plastike.Dekali su LH.Boje MM i tamiya.



















milan78

Instagram-Peacockscaleworx


Tomcat

Lepo je ispao, ove Tamiya boje mi deluju stvarno kao pun pogodak
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


anki

Ovo je mnogo bolji rezin. Ovde nije bilo  mehurica, mozda po neki? Odlicna maketa i rad sli za boje se ne slazezem. One mozda jesu ok za RAF ali mi nisu nekako cucnule. Plava je suvise bledo plava poput RLM 76 a treba da je jasno intenzivno plava poput AMT-7 (naravno domaca boja, ne uvozna) . Sad mi je izelena nekako suvise flat i cak maslinasta. Na novim cistinm masinama poput ove boje su bas visoko sjajne i tamnije. zelene. I ta siva je na novoj masini drugacija sa jednom tamno plavom noticom.  Ovakve boje gornjake su na izbledelim masinama  ali onda to izgleda izbledelo i musavo a ne ovako novo. Pogledaj sliku muzejskog primerka. Nije idealna ali daje odnos boja i generalni izgled:
https://www.flickr.com/photos/133813370@N04/32228430728

A opet mozda je sve zbog svetla i aparata. U svakom slucaju odlican rad i veoma cenim tu zbirku YU tema koju sve vise obogacujes. Da se ti , Profa i ja udruzimo pokrili bi najveci broj vojnih tipova letilica koje su letele kod nas u poslednjih 100 godina

dragan_mig31

Ma stoznam.Uzivo plava deluje bas plavo.Mozda malo pretamno moram da priznam ali opet plavo.Sledeci put ima da ubacim jos po koju kap bele cisto da bi je osvetlio.Boje na gornjake su bar meni ok.I ovaj g-2 u muzeju je meni nekako obledeo.A i boje se razlikuju u odnosu na orla recimo.Kod orla su mnogo tamnije.Bar na onaj orao u muzeju.Ja mislim da ipak ne postoje idelne nijanse direkt iz bocice za posleratne JRV avione.Tako da bice dileme a i diskusije oko toga dok mi radimo ove nase makete.Meni se ove trenutno svidjaju.Sto zbog kvaliteta sto zbog same nijanse i kako meni deluju kad ih gledam u vitrini.Inace maketa jeste bolja za rad od LM i Aaeropoxy makete ali nije da je bila bez mehurica.Ovo je jastreb iz prve serije kojeg sam uradio pre 4-5 godine.Posto sam ga restaurisao i bilo je puno vise smirglanja nego sto je ustvari trebalo da bude pojavili se mehurici i to poprilicno.

Inace u pravo si ja ti i Profa mogli bi da uradimo neku samostalnu izlozbu na temu domaceg vazduhoplovstva.Jos kad bi bili u istoj zemlji i blize bilo bi to mnogo lakse.