Academy 1/72 Kettenkrad & Kubelwagen

Previous topic - Next topic

Sandman

oba vozila su danas preprskana meshavinom MM Afrika Mustard i MM Sand...
deluju malo svetlije - izgleda da sam malo vishe Sand boje ubacio ali mislim da nije loshe zbog efekta razmere ;)

poshto je podloga bila crna, prskao sam prvo blagi sloj ove mehavine kako bih napravio podlogu za senchenje.. posle sam samo po sredini glavnih povrshina temeljniji sloj nanosio...

zahvaljujuci razredjivanju boje white spiritom, sve se jako brzo osushilo ;)

slede gloss lak, dekali, wash...










Dada

U super poslic radish !!!
Ovo moze da bude scenica boli glava!

Profa

Pa da, ja se svrckam po Slovenijama, a neki rade pos'o kako treba  ;D
Danas u Sparu u LJ ugledah Revell-ov Montijev karavan + neko dzipce (+ jedno gomilu Revell-a i Italerija) za fine pare, al' sam se na vreme lupio po prstima. Primera radi, Revell-ov Condor kosta 17.xx EUR... Istovremeno su u Mladom Tehniku dobili gomilu Trumpetera i svacega jos. I tamo sam bio miran...  :'( Poj'o sam se samo sto nemaju MM Aluminium metalizera (samo taj nedostaje, ostale imaju kol'ko oces :( )...

Svaka cast Srki, samo napred, i ja cu da ubacim u petu od nedelje vece (samo da stignem kuci...)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 05-10-2007, 21:52:17
Pa da, ja se svrckam po Slovenijama, a neki rade pos'o kako treba  ;D

za neke je bilo i LIVE prenosa ;) :D

ako, ako, samo nas ti izveshtavaj shta imade tamo lepo.. mosda bidne necheg interesantnog za nas ;)

Quote
Danas u Sparu u LJ ugledah Revell-ov Montijev karavan + neko dzipce (+ jedno gomilu Revell-a i Italerija) za fine pare, al' sam se na vreme lupio po prstima. Primera radi, Revell-ov Condor kosta 17.xx EUR... Istovremeno su u Mladom Tehniku dobili gomilu Trumpetera i svacega jos. I tamo sam bio miran...  :'( Poj'o sam se samo sto nemaju MM Aluminium metalizera (samo taj nedostaje, ostale imaju kol'ko oces :( )...

uff.. Trumpeter... ajd bash popishi kakve su im cene za tenake u 72ci... pa nekom sledecom prilikom... ;)
lupam se i ja po prstima... :D :D :D

Quote
Svaka cast Srki, samo napred, i ja cu da ubacim u petu od nedelje vece (samo da stignem kuci...)

hvala :) ajde, bash me zanima kako ce izgledati poredjenje nashih malishana na kraju kad budu gotovi ;)

pozz,
S.

Profa

Quote from: Sandman on 05-10-2007, 23:11:53
uff.. Trumpeter... ajd bash popishi kakve su im cene za tenake u 72ci... pa nekom sledecom prilikom... ;)
lupam se i ja po prstima... :D :D :D

Danas je bilo odvratno vreme, ali sam svejedno trkn'o do MT da pogledam cene  ;)
Trumpeter: 12.94 EUR  5-6 maketa
Hasegawa: 9.6 - 12.6 EUR 10-ak maketa

Cene su poprilicno vise nego na hobbyeasy ili hlj, definitivno  >:(
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

protekle nedelje sam vrlo malo raduckao na ovim malishanima...

ofarbao sam sedishta na oba vozila meshavinom Humbrol 26 i 72, a na Ketenkradu sam ofarbao motor u meshavine Gunmetala, crne i Steel boje...

danas sam oba vozila i delove preprskao Future-om kao osnovu za dekale i wash...




Aki

boju za sedista si bas pogodio!
odlicno izgleda!!!

Sandman

Quote from: @ki on 14-10-2007, 19:40:11
boju za sedista si bas pogodio!
odlicno izgleda!!!

thnx :)

mada ju je Future malkice i potamneo!
a samu boju sam dobio onako odokativno meshajuci Humbrol 26 (Khaki) i Hu 72 (Khaki Drill) i to samo zato shto mi je ova Hu26 jako stara boja i vec je pochela da se zgrushava, pa sam je zapravo jako razredio sa 72kom :D

pashce tu posle washovanja i drajbrash da malkice ubijem ove tragove chetkice na sedishtima...

a na Ketenkradu moram da malo popravim sa Sand onaj "stubic" na kraju vozila jer sam ga nepaznjom malo zamackao sa ovom Khaki bojom :(

Vizant

Lepo izgleda, jer ce biti neka dioramica, vinjeta ?

Sandman

Quote from: Vizant on 15-10-2007, 20:57:28
Lepo izgleda, jer ce biti neka dioramica, vinjeta ?

joj ne znam... postolje cu svakako gledati da uradim...opet uz Tripkovu pomoc nadam se  ::) :-[ 8) :D

ovaj put cu se truditi da Tripko vishe samo nadgleda radove ;)

nisam se josh isprobavao sa figurama, a posebno ne u 1/72, josh uvek nemam fiigurice DAK nemaca ....videcemo... ako ne odmah sada, mozda dodam kasnije... ;)

Aki

imam ja nesto figura africkog korpusa....
...ako hoces,mogu da ti ih poklonim,bili bi super na diorami

Sandman

Quote from: @ki on 15-10-2007, 21:13:28
imam ja nesto figura africkog korpusa....
...ako hoces,mogu da ti ih poklonim,bili bi super na diorami

ce se dogovorimo...u svakom sluchju hvala :)

nego da ja prvo zavrshim sama vozila  :D

Profa

Lepo ovo napreduje  ;)

I ja napredujem sa ovim malisanima, a i zapoceo sam rad na pacovima (bice zasebnog topica, naravno :)), samo sam zaboravljao da slikam, i uvek bih se uvece setio... Nema veze, videcete sutra!  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

evo dok chekamo Profu da okachi slike, evo mojih igrarija sa tochkovima i maskolom  :D

daklem, za one koji ne znaju shta je Maskol, evo pakovanje kako izgleda.... u pitanju je ljubichasta polu-gelasta technost koja mirishe... hmm....fuuuujjjj.... (bljaaakk... odvratan miris!  :-X)...



nanosi se chetkicom i mora se raditi jako brzo jer se brzo uchvrshcuje i ako s eponovo predje premazano mesto moze se izazvati skidanje prethodno nanetog sloja koji se ponasha kao rastegljiva guma (shto zapravo i jeste kad se skroz osushi!)

evo tochkova Kubelvagena nakon nanoshenja Maskola (hehe, onaj skroz gore lichi na pitu od borovnice!!  :D :D :D)



a evo i prednjeg tochka sa upravljachem Ketenkrada, takodje maskiranog Maskolom...



nakon nekih pola sata koliko je otprilike potrebno da se Maskol stvrdne (primeticete tokom sushenja kako od svetlo ljubichaste dobija tamniju nijansu tamo gde je deblje naneshen, a ako je tanji sloj, onda je skoro providan!) pristupamo farbanju maskiranih povrshina, kao i sa svakim drugim vidom maskiranja,....

evo kako izgledaju tochkovi sveze ofarbani....
za farbanje guma sam koristio Revell 09 (Antracit)...



istu boju sam u razredjenijoj formi iskoristio za farbanje gusenica na Ketenkradu...



a danas sam skinuo Maskol sa tochkova.. i evo rezultata:



nije bash skroz perfektno - negde je malo antracit boja preshla preko felni, ali mi sad lichi kao na blago zaprljane felne....

a evo i tochka Ketenkrada...
tu sam morao malo da popravljam bojeni deo, jer je maskol zahvatio i neka mesta koja nije trebalo...



Maskol se pokazao uglavnom dobro u ovoj ulozi - ne guli sloj farbe ispod sebe, relativno brzo se sushi pa ne treba dugo chekati da se pochne sa farbanjem maskiranih povrshina, i isto tako lako se i skida (polagano chachkalicom)....ALI..upozorenje stoji da Maskol ne treba ostaviti duze od 3 dana da stoji na maketi, jer ga je posle teshko skinuti i rizikuje se skidanje i farbe sa njim kad skroz zapekne....danas je recimo vec primetno chvrshci bio nego kad sam ranije skidao vec posle par sati naneti maskol!

ono shto me je ipak iznenadilo kod Maskola je chinjenica da je sa sobom ipak skinuo i sloj Future-a koji je prethodno nanet!?!!? Da li je u pitanju neka hemijska reakcija, ili Maskol ipak skida sloj farbe/laka koji je slabije uhvatoi podlogu ne znam, ali eto nije loshe da se zna!

toliko za danas sa ovim malishanima....  ;)

airbamby

Taj maskol koji koristis (Humbrol) je na bazi Amonijaka,pazi kad maskiras sa njim preko Futura(koliko ja procitah o njemu amonijak ga skida) a i na sebe(usled preteranog udisanja tog maskola hoce da boli glava-licno iskusio ).
Malisani lepo napreduju,jedva cekam nastavak...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj