Ford GT 500 Shelby Cobra 1/12 Revell (zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Kao sto vidite u toku je jos jedan madel za klijenta ovog puta u velikoj razmeri. Do sada nisam imao prilike da radim na ovako velikm modelima.Zaista ogroman Revellov model ovog Americkog muscle-a prepun detalja ali ima tu prostora za jos.Zaista dosta detaljan model motor je u potpunosti ceo uradjen i izgleda kao pravi jos kad se doda par detalja bice top.Na veliku zalost nije mi jasno zasto ovi iz Revella nisu uradili otvaranja vrata,jer ipak je ovo model preko 40 cm duzine i mogli su to veoma lako da urade. U ovom slucaju klijent je trazio da uradim otvaranje vrata da budu funkcionalna i zeli da model ima osvetljenje. Uglavnom ovako nesto do sada nisam radio,radio sam otvaranja ali na manjim skalama.Ovu maketu sam zapoceo pre jedno 2 meseca nisam stigao da do sada objavljujem radove u toku pa cu sada.Maketa je dosla do finalne faze.
Kao sto vidite vrata sam isekao,stirenom i miliputom sam uradio pragove na vratima.Bilo je mnogo posla ali je na kraju sve ispalo kako treba.U ovom slucaju za sarke sam koristio pomoc 3d strampe i uradio sarke za vrata.Uglavnom se rade zicom za klavir ili mesingane,bakarne.Ja sam pokusao neku novinu i nadam se da ce lepo funkcionisati.Za jos bolju stabilnost i zatvaranje otezao sam vrata stirenom izmedju tapacira i postavio magnete koji sve to lepo drze da ne landara.
Evo nekih slika kako to izgleda
how to reduce the breast size with exercise
keyboard and notebook








SerbiaModelkits

Nastavak na Cobri ovog puta slike zavrsenog motora.Motor je fenomenalno uradjen ali uz par custom dodataka u vidu kablova i zica motor dobija potpuno drugaciji i realan izgled.Uz pomoc bakarne cevi i zice za klavir napravio sam merac ulja tako da je motor kompletiran.Naravno ima tu jos dodatnih cevi koje se postavljaju nakon sto se motor postavi u karoseriju...

anonymous image host





SerbiaModelkits

Evo jos slika Forda.Ovaj put uradjen prajmer i boja mat crna.Klijent e zeleo bas ovu boju.Tu su i slike kako izgledaju sarke koje sam uradio uz pomoc 3D stampe kao i izgled podvozja.Slikano je nocu pa si slike tamnije.Ostaje da se odrade neki detalji i da se uradi osvetljenje .






flanker

Boja (ili odsustvo iste) je čist promašaj. Klijent nema pojma.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits

Ovde se lose vidi kada bude gotov slikacu danju.Msm u mat crnoj zaista izgleda mocno,ali da je ova nova Kobra bio bi vrh.Covek se bavi prodajom figura i treba mu za neki Punisher fazon.Ja sam mu nudio par varijanti isto u mat crnoj ali bar sa nekim prugama ili lobanjom Punishera na haubi ali on zeli klot.Tako da to je :D

SerbiaModelkits

I evo konacno sam poceo da radim na osvetljenju.Planirao sam ranije da uradim na jednom mom modelu ali nikako nisam nasao vremena,evo sada sam morao tako da prilicno sam zadovoljan kako je ispalo.Planirao sam da sva svetla se svedu na par dioda i da sve povezem optickim vlaknom i na svim mestima izvucem svetla,ali zbog manjka vremena jedino sam uspeo kod nas da nadjem ovako u solo varijanti samo creva bez napajanja u 4mm precniku i kada bi spojio par njih ispalo bi mnogo debelo za diodu od 5mm tako da sam ovaj sistem sa vlaknima uradio samo na zadnjim stop svetlima i ispalo je sjajno.Prezadovoljan sam i jedva cekam da sve to sklopim



the shield wrestling