1:72 ART MODEL Su-25UB

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jos jedna maketa koju sam uradio za sebe.Jako zahtevna maketa ali sa malo paznje i malo vise vremena moze se uraditi jako lep su-25ub.Ako vas vise zanima sta i kako oko same makete to mozete saznati na sledecem youtube linku gde je kompletan proces izrade.



https://youtu.be/GRhZYxBl9Zc




















Sandman

Odličan! Jako mi se sviđa kako si odradio farbanje, baš ima onaj izbledeli šmek nakon uticaja vremenskih uslova.

Nekako mi se čini da si i u procesu fotkanja nešto menjao - fotke su ti dosta oštrije i lepše osvetljene nego ranije!

Pozzz,
S.

kru65mi

Mnogo dobar drugar, mnogo dobar  :super

dragan_mig31

Hvala vam :)

@Sandman imam novi objektiv f2.8 kao i cinjenicu da sam upalio jos jednu sijalicu plus u sobi :D :D :D :D

milan78

Odlican.Farbanje pogotovu. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 15-03-2020, 16:14:05
@Sandman imam novi objektiv f2.8 kao i cinjenicu da sam upalio jos jednu sijalicu plus u sobi :D :D :D :D

Ooo pa čestitam, neka te srećno služi - razlika je definitivno vidljiva!  ;)

SerbiaModelkits

Maketu je bezpotrebno komentarisati,zanima me jel to neki profi aparat? Planiram da nabavim neki za bolje slike ali vidim da su ovi DSLR od 500e pa nagore.Jel koristis takav neki ili neku jeftiniju varijantu,ako moze neka preporuka i cime snimas klipove.hvala brate

dragan_mig31

Makete slikam i snimam sa canon eos 70D i Canon 17-55 f2.8 objektiv. To je oprema visoke srednje klase.Ovo sam vec imao jer bavim se amaterskom fotografijom i slikanje vazduhoplova odavno.Nema svrha investirati u skupu opremu samo za slikanje makete.Bolje bi ti bilo prvo da iskoristis maksimum od opremu koju imas i da naucis kako fotografija funkcionise i kako se to radi ore nego sto bi investirao na stotine evra u opremu koju neznas kako da iskoristis.Slike bile bi opet bzvz bez obzira sto bi nabavio skupu opremu. Mogao bi da slikas i snimas i sa neki entry level dslr kao sto su recimo canon eos 1200-1300d i 18-55 kit objektiv ali kvalitet nece biti isti.Uz to tu je i softverska obrada slike kao i digitalna montaza samih klipova.Poprilicno komplikovana stvar :D

flanker

sve si odlično uradio, uključujući i fotografisanje, jedino mi saćasti lanseri deluju nekako neubedljivo, kao da su od nekog slabijeg proizvođača?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Jesu bzvz.I meni bodu u oci.Inace lanseri su od trumpeterovog su-24 u 72.Izgledali ok na ramu ali ovako nekako bzvz :S

Tomcat

Mnogo mnogo lep... Posebno kad se ima u vidu kakav je u kutiji i kako se uklapa
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

boom.boom

Vrhunski Dragane, zaista! Postigao si efekat s merom rabljene mašine! Ni previše a ni premato, taman.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

iguanac

Их бре Драганче, баш лепо изгледа. Чуј, да постоји да се нађе макета г*вна (не самоградња!), верујем да би је направио тако, да зунзара одмах слети на исту :pilot
Свака част
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Suhoj

Evo i od mene pohvala, kamuflaza bas dobro ispala, taj ART model koliko god da je uzasan za sklapanje ima stvarno lepe detalje za 1/72.

AcaDinic

Druže
rad je odličan.
Gledao sam ceo tutorijal i sam proce rada me je fascinirao. Najviše mi se sviđa rad same kabine koju ja uvek nekako zbangam i nikad ne ispadne kako treba.
Bravo svakako za ovaj rad
:cheers