Supergaleb G-4 i J-22 Orao 1/48 JRV

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jos jedan JRV combo, a prvi put da sam uzeo da radim rezinske makete i....nisam se divno proveo.

Prvo jedan disclaimer, izbora nema i prosto sta je tu je i treba biti zahvalan sto je uopste moguce napraviti makete ova 2 aviona, a sad kratko o svakoj:

Galeb je Aeropoxy, zapravo kad se uzme u obzir da je rezinska, nije toliko ni losa maketa. Sklapanje je bilo naravno teze od regularnih maketa, ali ne toliko strasno koliko sam mislio.
Kabina je apsolutno najslabija tacka, detalji su losi i kabina je jako teska za namestiti, ali ni blizu horora kakav je bio Orao.
Dekali su odlicni.

Orao je 2NM resin, i bas je borba da se napravi. Ukapanje velikih delova je bilo bas lose i to malo detalja sam izgubio zbog smirglanja i gitovanja u nedogled, kabina je bas bila teska za uklopiti, verovatno je do mog neiskustva sa ovakvim tipovima maketa, razmazila me Tamija, GWH i slicno.
Dekali su kvalitetni, ali nikako mi nije jasno sto nije postojala nijedna opcija sa brojevima vec se dobiju maske da bi se farbali. Razumem da je ovo jako prakticno i korisno jer se moze bilo koji uraditi, ali za nekog ko prosto zeli da uradi maketu bez previse glavobolje je....pa upravo to - glavobolja. Na kraju sam bukvalno sekao dekale namenje za Galeba (731 dobiju se isti i uz Orla) i prepravio u 173 kao i rep u 25173 jer sam nasao da je bio jedan upravo sa tim ev. brojem.

Napravio sam par glupih greskica na obe makete jer nisam znao, ali dobro. Nisu lose ispali na kraju, Supergaleba cu svakako jednog dana uzeti pa napraviti sebi za dusu i kolekciju.

A sad ono zanimljivo - FOTKE.





















Orao

















ALEX T

Odlicni kao i uvek ,cisto i fino.
Boje odlicno legle i svidja mi se sto su petokrake daju nesto maketama.
Pozz


mutayu

Izgledaju jako lepo sa umerenim weatheringom!
Ako budes radio jos jednog Supergaleba obrati paznju na nijansu svetlo plave boje, ova je malo presvetla i premalo siva. Takodje prema broju aviona odaberi odgovarajuce antene radio kompasa na hrbatu - ide ili bela stap antena ili crne povrsine, ovde si postavio i jedno i drugo.Lanseri za Munje, kada se nose samo dva, bi trebali biti okaceni na spoljnje nosace (tako je cesce, mada nije obavezno). I na kraju, dekalcic "Moma" na aralditnoj kapi na vertikalcu ne spada u prikazani vremenski period, nose ga avioni sa kasnijim oznakama remontovani u Momi, u vreme petokrake remont se radio u Velikoj Gorici a zatim kratko u Utvi.

djos & filip

Izvrsni, vredelo je ulozenog truda.
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mikoyan

Ah, ne zna se koji je lepsi. Svakako tvoji standardno odlicni radovi i jos bolje slike. Bravo!!!  :cheers