Hobby Boss 1/48 A-7E Corsair II Sidewinders

Previous topic - Next topic

Goran A.

Poklopce napraviš sam,nije to teško a zastavice štampaj ili kupi gotove. Lično bih to sve sam pravio, tebi kako lakše.

chikavili


Nikola Topalov


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Da li neko zna boju unutrasnjeg dela, "oka" FLIR-a?

                 www.shelfforce.com

chikavili

#19
Ne znam tacno, ovo je samo pretpostavka... da je sve osim sociva u unutrasnjosti mat crno, kako bi se eliminisala bilo kakva refleksija, plus sto je spoljno staklo koje pokriva socivo obicno presvuceno nekim zastitnim slojem koji se preliva, u odnosu na ugao svetla, u zelenkasto ili ljubicasto, slicno HUD-u... ili je u nekim slucajevima skroz zatamnjeno da izgleda kao crno staklo.

https://aviadejavu.ru/Images6/AN/AN14-11/49-6.jpg

Guglao sam "Texas Instruments AN/AAR-45 LANA" ali nije neka vajda

Nikola Topalov

Quote from: chikavili on 11-07-2023, 16:09:41Ne znam tacno, ovo je samo pretpostavka... da je sve osim sociva u unutrasnjosti mat crno, kako bi se eliminisala bilo kakva refleksija, plus sto je spoljno staklo koje pokriva socivo obicno presvuceno nekim zastitnim slojem koji se preliva, u odnosu na ugao svetla, u zelenkasto ili ljubicasto, slicno HUD-u... ili je u nekim slucajevima skroz zatamnjeno da izgleda kao crno staklo.

https://aviadejavu.ru/Images6/AN/AN14-11/49-6.jpg

Guglao sam "Texas Instruments AN/AAR-45 LANA" ali nije neka vajda

Super. Hvala puno Chikavili! :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

E pa, uspeo sam da ga zeznem. Permutovao sam FS brojeve i umesto Light Gull Grey uzeo Ghost Grey. Video sam da nešto ne valja dok sam farbao, ali nisam reagovao. Kada sam proverio bilo je već kasno.  :headbang

Tri opcije - ponovo maskirati i farbati uz gubitak suptilnog pred-senčenja, ponovo maskirati i korigovati filterom ili ostaviti kako jeste...





                 www.shelfforce.com

milan78

Pa uradi shejding opet,bice kao prajmer ta siva.Ja ga ne bi ostavio u ghost grey boji jer je ocita razlika iako neko radi tako i ubedjuje pola maketarske komune da je to ok boja.Gull su bili sve do kasnih 70tih/ranih 80tih.
Instagram-Peacockscaleworx

chikavili

Ja bih probao sa filterom na jednom delu, pa ako ne radi posao, ponovo pre-shading pa boja

Nikola Topalov

Quote from: chikavili on 20-07-2023, 16:07:39Ja bih probao sa filterom na jednom delu, pa ako ne radi posao, ponovo pre-shading pa boja

To. Probacu na kasicicama koje uvek paralelno ofarbam bojama kojima radim bas zbog tih raznih testova koji mozda zatrebaju. :)

                 www.shelfforce.com

milan78

I sta mislis da ces da postignes?Filter ti nece zameniti light gull grey boju.Samo ce da ti zamaskira ionako vec plavicasto sivu kakva je ghost grey.Gull je siva sa braonkastom tintom u sebi,mozda jedino da probas neki sand ili braon shejd ali mislim da nece biti kako treba.
Instagram-Peacockscaleworx

Nikola Topalov

#27
Quote from: milan78 on 20-07-2023, 20:48:03I sta mislis da ces da postignes?Filter ti nece zameniti light gull grey boju.Samo ce da ti zamaskira ionako vec plavicasto sivu kakva je ghost grey.Gull je siva sa braonkastom tintom u sebi,mozda jedino da probas neki sand ili braon shejd ali mislim da nece biti kako treba.

Da, mislio sam sa desert yellow, buff ili deck tan da probam. Ionako se te boje menjaju pod dejstvom sunca, soli... Videcemo, nema sta da izgubim. Zabava je u procesu. :)

                 www.shelfforce.com

chikavili

Quote from: Nikola Topalov on 21-07-2023, 00:13:43... Ionako se te boje menjaju pod dejstvom sunca, soli... Videcemo, nema sta da izgubim. Zabava je u procesu. :)

Upravo zato sam i predlozio filter.

Goran A.

Quote from: Nikola Topalov on 21-07-2023, 00:13:43Da, mislio sam sa desert yellow, buff ili deck tan da probam. Ionako se te boje menjaju pod dejstvom sunca, soli... Videcemo, nema sta da izgubim. Zabava je u procesu. :)

Deck Tan sa oko 10% (max 15%)transparentnosti, trebalo bi da odradi svoje.