Hobby Boss 1/48 A-7E Corsair II Sidewinders

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Evo ga ispravljeno.

Odlučio sam da je možda najjednostavnije preći preko odgovarajućom bojom kako bih bio siguran da sam ovaj put ubo istu, a zatim kasnije mogu da moduliram post-shading/tinting-om i filterima.

Na ovaj način izbegavam da imam previše slojeva boje i uništim detalje ako ne uspem da dobijem dobru boju iz prve, što bi se najverovatnije i dogodilo.

Pozdrav,
Nikola








                 www.shelfforce.com

Goran A.

#31
Mogao si i filterom, i već ultra tanak sloj bi to rešio 100%.

Radio sam to par puta i oba su bila sasvim OK. Još ako filter praviš od sjajnog laka, nema dodatnih slojeva koji bi pokrili detalje jer dekale možeš da lepiš direktno na njega. 

Nikola Topalov

Nakon jako dosadnog maskiranja, jame za elektroniku su dobile osnovne boje. Traži par popravki pre voševa, dry brushing-a i detalja.







                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

E sad, ovo je s@%nje! Kontam da je Aires samo preimenovao proizvod u "za Hobby Boss", a u stvari je za Hase, Academy, Trumpeter,... Resinski deo je znatno kraći od originalnog dela i postoji dobrani zazor.

Moraću da razmislim kako da ovo rešim najbezbolnije.


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Takođe sam krenuo da pravim poklopac za usisnik. Srećom i kompletu ima dva dela, pa sam onaj koji se ne koristi iskoristio kao šablon.




                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Kabina je takođe, nakon jako dosadnog maskiranja, dobila osnovne boje i sloj sjajnog laka.






                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Korser polako napreduje, a moj telefon se iskreno izvinjava zbog kvaliteta fotki. :)














                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

#37
Dekali na mestu.

Ostalo da se uradi - krov kabine, "beast mode" naoružanje, detalji sedišta, instalacija palice i mehanizma za krov kabine, montaza vrata elektronike i stajnog trapa, poklopac usisa, manje korekture boje i još malo ostarivanja uljima i bojicama...

Pozdrav,
Nikola








                 www.shelfforce.com

chikavili

Lepo i pedantno.
Sad razmisljam da ga jednom ponovo uradim, bolje nego prvi put :)

Ja nisam stavljao te narandzaste trake na krila posto sam primetio da na velikoj vecini fotografija Corsair-a te jedinice iz tog perioda, tih traka na krilima nije ni bilo. Doduse, nisam naisao na fotku bas 403-ke.

Nikola Topalov

Quote from: chikavili on 30-10-2023, 09:58:32Lepo i pedantno.
Sad razmisljam da ga jednom ponovo uradim, bolje nego prvi put :)

Ja nisam stavljao te narandzaste trake na krila posto sam primetio da na velikoj vecini fotografija Corsair-a te jedinice iz tog perioda, tih traka na krilima nije ni bilo. Doduse, nisam naisao na fotku bas 403-ke.

Hvala Chikavili, drago mi je da ti se dopada do sada. :)

Evo je fotka 403-ke sa trakama:


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Još malo pa na finiš liniji.

Malo "teaser-a" neće da škodi...   :naughty 

Pozdrav,
Nikola







                 www.shelfforce.com