Hobby Boss 1/48 A-7E Corsair II Sidewinders

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pozdrav društvo,

Pored WWII 32-ki koje trenutno najviše volim da radim, trudim se da sa strane uvek imam neku mlaznu 48-cu u slučaju da mi s vremena na vreme treba mala promena klime. :)

Otuda rad na Hobby Boss-ovom A-7E.

Kao dodatke koristim Aires kabinu sa ecerajem i radim "Sidewinders-e".

Za sada sve šljaka bez problema. Uklapanje je veoma lepo, posebno krila (testirano na suvo).

Pozdrav,
Nikola

Slika sa kutije i reference:




 
I par fotki u radu:
















                 www.shelfforce.com

viper

Čitao sam, istina davno, da u razmjeri 1/32 mu nije dobar usisnik vazduha, valjda je preširok i nije dobrog oblika. Vjerujem da je i 48-ca umanjena 32 trumpetera jer je to ista firma. Zato ako možeš provjeri da li je i taj uvodnik dobar

boom.boom

Usisnik i staklarija. Malo je "spljostenijeg" oblika. I naoruzanje (mk.82 ako ne gresim) je mrsavo... Al kad se sklopi lepo tp izgleda i jos ako se otvori kabina problem je manje vidljiv.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Nikola Topalov

Hvala za info drugari. Verovatno ste u pravu. Ne znam puno o A7-ci generalno.

Kao sto rekoh ovo mi je vise kao neki "laksi" projekat sa strane tako da se necu puno obazirati na tacnost geometrije i trositi vremena na korekcije. Vise mi je cilj da vizuelno izgleda dobro na kraju.

Uskoro krecem prvu Tamijinu 32-ku tako da treba sacuvati elan. :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

viper

Tamiyne nove makete u 32-ci su zaista odlične i radiš ih sa uživanjem...

Poseidon

Jeste, u 1/32 ima taj problemčić sa usisnikom i prednjim staklom kabine, što je prenešeno i u 1/48, mada ja ne ulazim baš previše u besprekornu tačnost savkog modela..... meni je dovoljno što uopšte postoji u 1/32 razmeri :) :)..... vidim da su neki maketari pravili pokrivku usisnika kad je avion na stajanci pa se problem usisnika i ne vidi previše.

Nikola Topalov

#6
Quote from: viper on 23-06-2023, 14:22:16Tamiyne nove makete u 32-ci su zaista odlične i radiš ih sa uživanjem...

To sam i ja cuo i citao tako da jedva cekam da krenem. Dvoumim se izmedju A6M2b i F4U-1, ali najverovatnije ce biti Korser.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

viper

I zero i corsair su fantastični..
Mada za mene je bolji i detaljniji Corsair.

chikavili

Radio sam bas ovog pre par godina. Maketa je odlicna za rad, nisam imao primedbi, osim sto sam ja tada bio jos novajlija i neiskusan, pa sam napravio neke sitne greske.
Sto se tice neverodostojnosti/netacnosti tih nekih elemenata, ako ih i ima, nisu bas nesto ocigledne meni, kao ljubitelju A7-ice.
Imam nesto fotki za reference, ako ti zatreba

Nikola Topalov

#9
Nastupa git, od glave do pete, odozgo i odozdo. Bilo je neizbežno, bar u mom slučaju. Mislim da je zbog rezinske kabine i stelovanja iste.

I minimalna zezancija sa izduvom, čisto da bi mu dao malo života.

Pozdrav,
Nikola




                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Quote from: chikavili on 27-06-2023, 13:11:54Imam nesto fotki za reference, ako ti zatreba

Moze naravno. Hvala unapred! :)

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Malo filovanja i nivelisanja Mr. Finishing Surfacer-om 1500:




                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pa, evo problema koji je malo izazovniji - unutrašnja strana usisnog prstena je mnogo uža od unutrašnjosti samog usisa.
Mislim da ne mogu da ga šmirglam jer je prsten šupljeg oblika pa bih mogao da izgubim sav materijal unutrašnjeg dela istog, kao i da mnogo suzim sam prsten.
Jedino izvodljivo rešenje koje za sada mogu da smislim je da gitom popunim taj skok u nivoima i napravim postepeno suženje prema zadnjem delu usisa.

Predlozi?

Pozdrav,
Nikola





                 www.shelfforce.com

Goran A.

Zatvori usisnik poklopcem, i izduvnik isto. Posle okačiš zastavice na podves i živne maketa.

Nikola Topalov

Quote from: Goran A. on 10-07-2023, 19:01:52Zatvori usisnik poklopcem, i izduvnik isto. Posle okačiš zastavice na podves i živne maketa.

Hm, dobar predlog! Hvala. :)
Jel postoji aftermarket ili cu morati da pravim? :)

                 www.shelfforce.com