MiG-21PFM 22726, SFRJ, Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

#15
Da li ste vi bili u Puli 1986 i 1990?Jeste.
Da li je @Tomcat napisao da je radio masinu koja je stigla 1968 i srusila se 1977?Jeste.
Da li su ti avioni 1986 i 1990 bili remontovani u medjuvremenu?Jesu.
Da li su tad dobili alu premaz u Zmaju gde su izgledali potpuno uniformno,bez vidljive razlike u panelima?Zastava je tada bila na repu kao i na mf i bis verziji sa jasnim znakom remontnog zavoda na dielektriku?Jeste.
Da li Slobin mig ima znak remontnog zavoda?Nema!Dakle Sloba je radio avion kao sto je dosao iz Cccp-a.Vidite slike koje je stavio @dragan_mig31.
Na zalost to sto nismo nesto videli ne znaci da nije postojalo.Slike potkrepljuju pricu.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Kao sto rekoh, ako su podaci sa neta tacni, 22726 koji sam radio je izgubljen jos 1977, a posto sam stavio i aiv kokpit, jasno da sam radio avion iz perioda kraja 60ih, dakle pre remonta a, makar meni, na slici pravog 726 koju sam stavio se uocava razlika u boji panela.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

I dalje mi se čini kao Al. Naravno, avioni su bili tu i tamo zaprljani. Ja sam ih gledao kada su već imali 23 godine...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Quote from: dragan_mig31 on 01-08-2023, 17:26:14Dali su ove fotke dovoljne ili da kacim jos?

Kaci jos ako imas. Dobro ih je imati kao reference.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Goran A.

Konusi su načinjeni od dielektričnih  kompozita, skloni različitim oštećivanjima tokom eksploatacije, što od strane zem. osoblja, što tokom letova, pa tim podložni zamenama.

Bilo ih je u tri bitno razičite nijanse zelene.

Takvi konusi za zamenu su bili svetlije zeleni i fabrički ofarbani. Zmaj je remontovane konuse farbao u tamniju zelenu maslinastog karaktera.

Konusi sa prve ugradnje nose zelenu nijansu koja ima plavičast ton.

Goran A.

#20
Da 726 na slici nije farban, svedoči razlika u nijansama hrbatnog rezervoara, hrbatnog poklopca gorivne instalacije i hrbatnog poklopca komandi. Svaki je u posebnoj nijansi durala jer korišćene različite legure za njihovu izradu. Obaška poklopac radio opreme ispred vetrobrana. To se kod ofarbanih ne vidi tako, već je sve nabrojano u istom tonu.

flanker

Jel zna neko da li je 722 doživeo 1991vu?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

draggan


^

Nije. Otpisan je 1973. zbog udesa (otkaz motora i katapultiranje pilota por.Đorđa Negovanovića iz 117.lap)

Miroslav Š.

Odlično urađen pfm sa sivom kabinom, sve je na mestu  :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

nebkv

U sustini dobar deo aviona Mig 21 varijante PFM a posebno M je nakon prvog remonta isao u sveobuhvatnu srebrnu nijansu i prakticno nije bilo razlike vezane za razlicite legure aluminijuma i njihove nijanse.Uz to Zmaj je pored logoa koristio isprekidani sablon eskadrilskih brojeva
Te remontovane primerke je uz pomoc tih detalja uglavnom lako zapaziti na fotografijama
S obzirom da je ovaj primerak radjen u stilu orginalnog izgleda nakon isporuke iz SSSR-a nema potrebe te post remontne detalje zahtevati na ovoj maketi