Mit Baster Soko J22 Orao, Litaki /72

Previous topic - Next topic

Pegi

Ako su experti zavrsili sa merenjem duzine i dubine panela,brojanjem srafova na tockovima i tako dalje,da krenemo sa maketarenjem?Ofarbana je gornja strana.

upload image

Janjic

Pegi je li do makete ovaj vjetrobran/poklopac kabine? Nije nalegao kako treba.

Čeka i mene jednog dana, pa da znam  :)

凸(¬‿¬)凸

Pegi

Ne razumem, nalegao je idealno.Mozda neka senka ili ugao gledanja.Naleze bez greske


Pegi

Mozda se cini i od ovih masking traka.

chikavili

Pretpostavljam da je Janjic mislio na ovu ravnu liniju:


dragan_mig31

Na levom krilu gde se krilo spaja sa deo trupa gde su usisnici takodje nije lepo naleglo.Trebalo bi tu jos malo smirglanja.

Janjic

Quote from: Pegi on 25-01-2024, 20:50:33Mozda se cini i od ovih masking traka.

Pa ram kabine treba da je iste boje, nećeš to maskirati.

Quote from: chikavili on 26-01-2024, 09:37:59Pretpostavljam da je Janjic mislio na ovu ravnu liniju

Baš tako.

凸(¬‿¬)凸

Pegi

Pa ram kabine treba da je iste boje, nećeš to maskirati.

Iste boje kao sta?Neka fotka?

Pegi

Quote from: dragan_mig31 on 26-01-2024, 11:47:35Na levom krilu gde se krilo spaja sa deo trupa gde su usisnici takodje nije lepo naleglo.Trebalo bi tu jos malo smirglanja.
Ne znam da li si procitao naziv topika, projekti u radu.

Janjic

Quote from: Pegi on 26-01-2024, 13:43:29Pa ram kabine treba da je iste boje, nećeš to maskirati.

Iste boje kao sta?Neka fotka?

Vidim da ti moje pisanje nije drago, a isto tako znam da ti znaš o čemu govorim.

Ram kabine/vjetrobrana treba da bude iste boje kao i avion ili date šeme bojenja za određeni avion. Naravno, ima izuzetaka kao što je naš Yak-1b žuti 47 (čini mi se) koji je imao crveni ram kabine.

Ali ti ovo već znaš, jer si tako uradio. Nema mi logike da pišeš da je od traka za maskiranje, je ram nećeš, kao što i nisi, maskirati.

Nisam napisao da si ti kriv za onaj stepenik na spoju kabine i trupa, samo sam pitao je li do makete.

Neću više komentarisati, vidim da na ovoj temi nisam dobrodošao.

Nadam se da mi nećeš ništa zamjeriti.

Lijep pozdrav Pegi i srećno u nastavku sa Orlom.
凸(¬‿¬)凸

Pegi

Makar sta! Nema potrebe za   razmisljanjem u tom pravcu.Samo sam napisao sta je sve moglo dovesti do takvog izgleda. Kada poskidam trake , izjednacim boje na maketi matirung krpom , i opicim lak videcemo onda.Uostalom ovo je topik projekti u radu tako da je sve ispravljivo. Slobodno komentarisi, bice mi drago da cujem misljenja i da ispravim dok jos nije uslo u zavrsnu fazu.

nebkv

Pa u principu taj spoj kabine i trupa treba zagitovati a neka linija,ako ima potrebe da se vidi je gore u zoni okvira rama
Nista neobicno,tako je izvedeno na vecini maketa
Jednostavno uz vetrobran to jest providni deo dat je i deo zmaja aviona a ne samo okvir

Pegi

Quote from: nebkv on 26-01-2024, 15:38:32Pa u principu taj spoj kabine i trupa treba zagitovati a neka linija,ako ima potrebe da se vidi je gore u zoni okvira rama
Nista neobicno,tako je izvedeno na vecini maketa
Jednostavno uz vetrobran to jest providni deo dat je i deo zmaja aviona a ne samo okvir

Da , to se zagituje.Zanimljivo je da ova maketa Orla stoji sasvim dobro i bez da se stavljaju tegovi u prednji deo trupa.

dragan_mig31

#29
Quote from: Pegi on 26-01-2024, 13:53:47
Quote from: dragan_mig31 on 26-01-2024, 11:47:35Na levom krilu gde se krilo spaja sa deo trupa gde su usisnici takodje nije lepo naleglo.Trebalo bi tu jos malo smirglanja.
Ne znam da li si procitao naziv topika, projekti u radu.

Pa vec si ofarbao zato i kazem.