Academy SR-71 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Nakon nekoliko dana odmora, bacio sam se malo na ovu maketu, uradjen je sivi prajmer + tamno plavi preshading + ponovo siva kao popravka preko, za sada samo sa donje strane. Inspirisan sam Reaperovim Sr-71 koji sav video na OMF-u, nadam se da ce ovaj biti bar priblizno dobar. Sto se tice same makete, znam da nije bas tacna, uradjen je kompletan scratch kabine, mada se gotovo nista ne vidi kad se stave poklopci, i bice nekih dorada na stajnom trapu. Samo uklapanje je OK, mada je bilo dosta gitovanja na spoju nos-trup i spoju izduvnika i motorskih gondola. Evo i par fotki u ovoj fazi:





Nakon ove faze planiram jedan tanak sloj crne, pa shading po panelima u crvenu i jos par slojeva crne, ali tankih, da se vidi shading.

djnik

Super je! Pricao si da ces da ga radis i drago mi je da si postavio slike! Kojim si brasem radio?


cherny

Prajmiran je Aerografom, a sve kasnije je Badger.  ;D

Lanmi

Jedva cekam nastavak. Super je ovo slojevito nanosenje boje na avion daje mnogo dobre efekte. Imam u planu neke crne avione u buducnosti da radim tako da ce ovo biti lepa ucionica.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

odlichno izgleda!

bice ovo zanimljiv redosled preshadinga za pratiti....

SR-71 je zaista imao upechatljiv weathering izazvan silnim zagrevanjem, kao i rastezanjem i skupljanjem same oplate!

ovo cu pratiti sa velikom paznjom, pogotovo shto jednog dana planiram restauraciju mog starog Monogram SR-71! ;)

dragan_mig31

ii cherny ovo ce da bude opako :) svaka cast,nadam se da ce da bude kao reaperovog sr-71,sta ne probas te savjete i tehnike po koje je on radio svoga,ima to detaljno opisano na omf.

cherny

Pa to i planiram, pazljivo sam pratio topic na OMF-u...  ;D

cherny

#7
Evo update, prskanje je zavrseno, radjen je preshading ukupno u 4 boje, tamno plava, svetlo siva, crna i crvena.
Evo fotki nakon prvog sloja crne i naknadnog shadinga crvenom:




A evo i rezultata nakon jos dva tanka sloja crne, to je to. Sad sledi lagano poliranje krpicom da se izglaca povrsina i skine prasina i tackice boje i Future pre dekala.






Evo i jedna sa blicom, mozda se bolje vidi:




dragan_mig31

e ovo izgleda jako dobro,svaka cast :)jedva cekam da ga vidim sa dekale

Lanmi

Suuuuper! Ispao je mnogo dobro, cini mi se bas po meri, slike verovatno pojacavaju efekat preshadinga.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Odlicno! Jos jedan sloj crne i bice gotov! :)

Sandman

mozda stvarno josh jedan taaaanak sloj crne?

odlichno izgleda sa ovim preshading seansama! ;)

cherny

Bice jos jedan tanak sloj sa lakom.

tripko

bravo cherny, samo napred. Koliko vidim svi smo se bacili na avione

milten

#14
Ovo se sampionski   BRAVO
Bas volis sendvic varijantu sa mnogo slojeva 

Quote from: cherny on 08-01-2008, 20:16:08
Pa to i planiram, pazljivo sam pratio topic na OMF-u...  ;D

Daj link..
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/