North West Scale Modelers Show

Previous topic - Next topic

djnik

Premoren sam jer sam se probudio u 4 ujutru, bio u muzeju u 7 da pomazem oko postavke dok nisu nagrnuli ljudi u 10 kad je muzej otvoren. Za sada vam postavljam samo par slika atmosfere sa ove izlozbe. Bilo je odlicno, upoznao sam toliko puno ljudi iz razlicitih delova Amerike i Kanade. Ljudi su bili zainteresovani za nase vazduhoplovstvo tako da sam tesko dolazo do odmora. Sa kolegama maketarima sam rezmenio razne tehnike. Mogu vam reci da je ovakav tip izlozbe na koji se donose sve makete koje imate veoma zanimljiv. Nikoga nije briga je li maketa za medalju ili ne, najvaznije je to da se donese sto vise maketa i da se ljudi druze. Bilo bi lepo kad bi se ovakav vid manifestacije odzao i u Srbiji, nasi maketari znam da imaju velike kolekcije vredne izlaganja.

Ostatak slika sledi u ponedeljak (praznik) kad se budem odmarao! Inace ukupno 64 ucesnika je donelo 1950 maketa (prebrojacemo sutra ponovo)!



milanco

UUUU ovo bas dobro izgleda a i lokacija je pun pogodak :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Uh, fenomenalno :o .
Hvala za slike.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

ALEXANDAR

sviđa mi se sto je u pitanju izlozba jer se donosi dosta toga, može biti veoma edukativno

djnik

Dobro jutro kolege maketari! Probudio sam se i spreman sam da se vratim u muzej za drugu rundu :) Juce sam slikao oko 150 slika, najzanimljivije makete sam slikao pojedinacno dok sam zanimljive kolekcije slikao u grupi. Drago mi je da vam se dopadaju, cim budem mogao postavicu ostatak slika na MK! ;)

ugovorac

Ne razumem Djole da li je ovo takmicenje ili izlozba.Bilo sta da je,odrzava se na idealnom mestu.A sto se takmicenja u Srbiji tice,tu imas pogresnu predstavu.Dobar deo takmicara izlaze svoje makete za koje znaju da nece nista da osvoje.Veliki broj ljudi dolazi turisticki.Znaci,i ovde je takmicenje vise druzenje nego takmicenje.

djnik

Ovo je bila izlozba. Tamicenje ce biti u Aprilu. Nisam mislio na to da ljudi donose i makete za koje znaju da nece pobediti nego sam mislio na to da ljudi trebaju da donesu sto vise maketa. Ovde su neki ljudi doneli citave kolekcije i na to sam mislio kad sam rekao da bi nasi ljudi mogli da donesu svoje kolekcije koje su sigurno impresivne. Naravno na jednoj ovakvoj manifestaciji se ne bi naplacivala kotizacija jer je cisto izlozbenog karaktera. Ovde je troskove pokrivao muzej u Sijetlu jer su imali mnogo posetilaca za ta dva dana a pitanje je kod nas kakav bi bio odziv javnosti.

djnik

#7
Evo i prvih 100 slika. Zamolio bih moderatore zaduzene za ovaj forum da stave sliku jednu pored druge jer sam ja spreman da idem na spavanje. Ako mene nije mrzelo da sve to slikam i prebacim na net i njih ne bi trebalo da mrzi da ih poredjaju jednu pored druge ;)

Uzivajte!



djnik

#8
I ostatak slika! Odoh na spavanje!

 

Profa

Ovo sa izložbom, uz druženje i pivo, a uz to na ovakvom mestu, je jako lepa alternativa klasičnim takmičenjima gde svako trči prema tabli sa rezultatima...
Ima indicija da će ovako nešto biti organizovano i kod nas, samo se bojim da će odziv biti puno manji >:( - ko će potezati na put sa punim gepekom maketa...
U svakom slučaju ja sam za, bez obzira na mesto održavanja...
Bogu fala što sam Lala! :)

ugovorac

Djole,car si.Dobro da te nije mrzelo da uradis ovako nesto.Sto se ideje koju si nam pokazao tice,izuzetno mi se svidja mada nikad nisam cuo da neko ovde prica na tu temu.Ali,ko zana,mozda se ovako nesto desi i kod nas.

tripko

Djole gde su tenkovi vozila diorame

djnik

Nije bilo puno vozila, slikao sam 10ak komada. Diorama sa vozilima nije uopste bilo :(

djnik

Nema vise komentara?:( Ulenjili ste se!

Boki

Quote from: djnik on 19-02-2008, 19:58:25
Nema vise komentara?:( Ulenjili ste se!
Treba prvo pregledati ove silne slike :D ;) . Ina;e, slike su odli;ne. Hvala.
Je li onaj G-4 pri kraju tvoj rad?

Šta jo ovo? ???

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.