Revell - King tiger

Previous topic - Next topic

stefa

Jako mi se svidja!Usput,kako napreduje ona tvoja diorama?

djos & filip

Stvarno lep rad, super je na kraju ispao.
Diorama ce ga jos lepse "oziveti".

Jedva cekam da vidim krajnji izgled svega.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Trutek

Trebam prvo nabaviti borice za njega i kad nabavim borice (i 2 kile sode bikarbone- danas dolazi, he he he) onda cu ga moci "pozicionirati" na podlogu, on ce biti zaseban.

Pa napreduje dobro, nasao sam jednu dobru fotku po kojoj cu je raditi (ako mislis na flaka) nabavio sam usput i novoga jer ovaj prijasnji je sluzio vise kao "test" build i sad ce ovaj novi biti bas će-će.  Podloga za nju je gotova al trebam jos na mjestima nanijeti fugir mase da dobijem pravi izgled kako to zelim, uglavnom imam jos posla i diorama nece biti tako brzo gotovo, kroz mjesec dana bi trebala biti vjerujem...

P.S. Ovih dana mi je jos uletio i Zvezdin T-80UD (1:35) i Academy Bismarck (1:350), mrcina od broda...

Trutek

Dakle to ovako izgleda za sada, stavio bih i ranije al nemam trenutno doma interneta pa moram s posla postati...
















SLAYER

Odlicno ce biti!!! :) :) Samo da je tenk malo snezniji! ::) Cini mi se da je previse isprljan,ali to je samo moje misljenje! Odlicno! :)

stefa

Meni se dopada ovakav kakav je!

Hawkeye

SUper uradjena maketa!!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Aki

Bas je lepo ispao!
Svidja mi se efekat snega na gusenicama.

Boki

Uh, odličan je. Baš mi se sviđa. Naročito efekat snega na granama. Prelepo. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

zamorano

Super je! Teško da može bolje, pogotovo u toj razmeri.

Kažeš "za sada", to znači da nameravaš još da ga doteruješ? Našao sam jednu interesantnu "referentnu" fotku po pitanju snega - verovatno je sad kasno, ali možda bude interesantna za neku sledeću maketu:

http://simonc.f2o.org/south/images/bulldozer.jpg

Momcha

Lepo izgleda,samo imas jedan propust,mada sam i ja tek sad primetio.Trebao si da zagitujes rupe na kupoli koje
su predvidjene bile za nosace gusenica(s`obzirom da iste nisi stavio).Nosaci su bili vareni za kupolu tako da pravih
"rupa" nije bilo.
E sad,jos jedna mala (zakasnela) sugestija,ovi Kraljevski Tigrovi su svi imali zimmerit (fabricki proizveden).
Ranije na forumu bila diskusija vezana na ovu temu.Neka me ispravi neko ako gresim.

Aki

U pravu je Momcha,svi kraljevski tigrovi sa Porsche-ovom kupolom,su imali cimerit.

Trutek

Znam da jesu, ali u trenutku izrade nisam znao da su imali zimmerit tako da ga nisam stavljao, a i mislim da je malo "tesko" raditi zimmerit na 72ci, nisam jos na to tehnicki niti znalacki potkovan...

A sto se tice rupica, na njih cu stavljati clanke, ici ce gore samo jos nisu dotjerani, ima tu jos dosta posla oko sajli, lopata, alata na njemu i tako, mozda cu malo posiviti sa abom snijeg na "diorami"...

djos & filip

I ovako po meni ovo izgleda SUPER!

kad doradis detalje, bice jos bolji. Dosta vremena je proslo od pocetka "projekta" ali vredelo je cekati  ;)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Trutek

Quote from: djos & filip on 05-02-2009, 11:40:14
Dosta vremena je proslo od pocetka "projekta" ali vredelo je cekati  ;)

A hbga kad sam sporovozan, nemam brzu, samo sporu, lol...

sad sam kupio i scrajber pa cu f-117A (koji je trenutno u radu-slike uskoro) urezivat, drzte fige, nadam se da cu do kraja 3. mjeseca biti gotov s urezivanjem... ;D ;D ;D