Revell - King tiger

Previous topic - Next topic

Trutek

Evo da predstavim jos jedan projekt koji radim a danas je dobio dio novoga ruha...radi se o revell kingtigeru...mrak maketa...upotreba kita minimalna...sve u svemu melem za oci...cak i pohvala sto se kotaci i gusjenice mogu zasebo slagati i tek na kraju poljepiti na tenk...

Danas sam se zahebavao sat vremena sa ovom shemom i cist je ok ispala...barem po meni...freehand naravno...na par mjesta mi je pobjegla boja al Boze moj...jos ucim...

Stavio sam samo olivgrun jer cu pokusati raditi winterwash...pa cemo vidjeti kako ce ispasti...nakon ovoga ide bijela...pa cemo vidjeti kako ce ispasti...i naravno decali vjerojatni prije idu...moram jos tocno vidjeti kako ide...nisam niti sam 100% siguran...

Eto:




Trutek

Napravio sam winterwash...ja sam zadovoljan...za prvi puta i prezadovoljan...sad je na vama red da ocjenite kako sam ga uradio...ww je raden tako da sam prvo prespricao lakom za kosu(jucer) i danas oko 2-3 sam prespricao ga sa bijelom bojom (sva sreca pa sam je kupio nedavno) i onda nakon 2-3 sata sam isao sa kistom skidati boju gdje sam zelio...jednostavno kantica sa sintetickim razrijedivacem i kantica sa vodom i deri...samo mora se paziti da slucajno kist nije natopljen vodom jer se moze jako zakomplicirati...sutra jos ide na njega gloss lak pa decali pa...dalje vec znate...

Evo slika:













Slusam prijedloge i kritike...

Momcha

Mozda mozes jos malo da mu skines belu,da bi kasnije,kada budes radio wash,pigmente...
dobio jos veci  efekat da je tenk proso kroz "pakao"

Trutek

Glossiran, decaliran, glosiran, washan...











Pozdrav

Trutek

Evo ga...4-5 nijansi sive na njemu (naravno u pigmentima, dobivene mijesanjem bijelog i crnog pigmenta)...nadam se da je dobro...meni se sad vise svida nego prije...sa onom monotonom bijelom bojom...







Pozdrav

djos & filip

Sa zakasnjenjem,

lepo izgleda kad namontiras stajni trap izgledace super  ;)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Trutek

1/2 gusjenica gotove...zaljepljene su u dva dijela, gornji i donji...sljedi ljepljenje drugog dijela...i zatim idu u farbanje...

Moram samo napomenuti da je revell sa ovim nacinom montiranja gusjenica mene iznenadio i to jako, kada bi se sve tako montirale uvelike bi se olaksao proces izrade gusjenica i skratilo se vrijeme puno...nadasve sam odusevljen...






Aki

Lepo,lepo su sklopljene gusenice!
samo napred!

SLAYER

Nestrpljivo cekam zavrsetak ovog projekta! ;D Ovo do sada je odlicno!Jel ima kod nas da se nadje ovaj model(Porsche kupola)?

Hawkeye

Odlican rad do sada,cekamo finis!

'Уживај младићу за младости своје!'

Trutek

Evo gusjenice su u toku farbanja, uskoro ce i slike...samo sad je bila guzva na poslu (a di nije) pa vjerujem da cu sad do kraja ovog vikenda biti i gotov tiger, samo ako bude srece i vremena...

Trutek

Evo...danas sam ga lakirao...i to sprej lakom mr hobby...mogu reci da sam ugodno iznenaden time, naravno treba ce prakse da se to usavrsi al super stvar, nema pripremanja ABa, direkt iz spreja, za par minuta suho, super sam zadovoljan time...









Sretna Nova godina...puno uspjesnih maketa Vam zelim, ali prije svega zelim Vam jos vise srece i zdravlja jer ostalo ce doci samo po sebi...

zamorano

Sjajan! Prljav, ofucan, izlizan... Što gori to bolji :). Daj dalje, daj dalje...

Trutek

Bit ce slike uskoro...mozda vec i postavljenog na podlogu, samo moram iskemijati kako napraviti snijeg...cuo sam az soda bikarbonu al i da nazalost nakon nekoliko godina ona "pozuti" a to nebih htio, dakle ako tko ima kakav prijedlog neka ga iznese tako da znam kako dalje...

eto...glavni dio podloge je gotov, bit ce kvadratni 14X14cm as dva mala "brezuljka"... i 2-3 borica, samo moram to jos sve sloziti, i naravno tu je jos i podloga za flaka, pa sam zapoceo i f-117 i tako imam par projekata pa je ovaj sad par dana u stanju cekanja...

Daklem prijedloge kako napraviti "kvalitetan" snijeg na sunce...

Trutek

Gusjenice zaljepljene...jos ih treba drybrushat i nanijeti snijega po njima...





A otprilike ovako ce stajati na podlozi...kroz borovu sumu ce prolaziti...