T-55A VRS

Previous topic - Next topic

Aki

Maketa je Tamiya,1/35.
Sta reci o maketi,najbolji T-55 na trzistu ;D
Radicu T-55A Vojske Republike Srpske,iz operacije "Koridor 92"

Sklapanje je zavrseno(tockovi,mitraljez,figure,sajla,i jos neke stvari nisu zalepljene,njih cu posebno farbati)
Figura komandira je dosla uz maketu,a figura punioca je napravljena od ruskog tenkiste iz WWII,samo treba jos neke prepravke da se urade,i zagituju spojevi.









Teskom mitraljezu je izbusena cev,i dodata municija,jer je tamiya nija dala.





Farovi(na telu,i na kupoli) nisu stavljeni,jer planiram da im uradim staklo,pa cu ih naknadno staviti


drazen

To je to...super izgleda :D
Samo napred ;)

chemical_ali

obrati pažnju na jednu stvar-kad sam ti rekao da uzmeš ruskog tenkistu iz 2 svj rata kao osnovu,mislio sam da mu promijeniš glavu,jer moderne tenkističke kacige kakve je imala JNA/VRS/SVK/HV/SDG/VJ itd ti imaju 5 izbočenih rebara gore a ne 3 kao one stare iz 2 svjetskog rata.to ćeš rješit tako što od miliputa napraviš dvije male kifle koje ćeš dodati oko srednjeg rebra pa će ih biti 5...ispravi to obavezno

sama maketa ti dosad ide odlično...nemam šta reć-uredno i lijepo,za svaku pohvlau...a tenkisti vrs mi baš stoje u pozi za onu pjesmu:"kad udare s trebevića vuci,ko su srbi upamtiće xxxxx..!" ;D ;D

T34

Divno divno maleni druže!
Ajde skini Chemia i Ziggy-a sa trona i napravi najbolju srpsku 55-icu!
Goran ti je već rekao za šljem!
I da ništa ne detaljiraš uz tvoju urednost i više nego dobru plastiku bit će odlična maketa!



Boki

Svaka čast, @ki. Uz savete stručnjaka sa MK siguran sam da će i tvoj T-55 biti vrhunski.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

hvala svima :)

Quote from: chemical_ali on 22-09-2008, 18:42:09
obrati pažnju na jednu stvar-kad sam ti rekao da uzmeš ruskog tenkistu iz 2 svj rata kao osnovu,mislio sam da mu promijeniš glavu,jer moderne tenkističke kacige kakve je imala JNA/VRS/SVK/HV/SDG/VJ itd ti imaju 5 izbočenih rebara gore a ne 3 kao one stare iz 2 svjetskog rata.to ćeš rješit tako što od miliputa napraviš dvije male kifle koje ćeš dodati oko srednjeg rebra pa će ih biti 5...ispravi to obavezno
To nisam znao,ce da prepravim to 0:)

Quote from: chemical_ali on 22-09-2008, 18:42:09
...a tenkisti vrs mi baš stoje u pozi za onu pjesmu:"kad udare s trebevića vuci,ko su srbi upamtiće xxxxx..!" ;D ;D
;D

drazen

Evo ona fotka o kojoj smo pricali...
Nadam se da ce ti pomoci ;)



Goran A.

Na ovoj slici se odlicno vidi koliko se tenk moze isprljati i izgrebati a da se svi detalji odlicno vide. Blato na gusenicama pogotovo.

Hawkeye

Oslicno napreduje,finis ce verujem biti impresivan samo napred!

'Уживај младићу за младости своје!'

tenk

uuuu sto je ovo dobro krenulo ;)bas mi se svidja!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Suhoj

Super, samo napred!

PELE

Uf, svaka cast! Odlicno si poceo! ;)

Samo..........sta se desava sa ovom maketom?
Nemoj samo da kazes da si je batalio................ :-\ :'(



Pozdrav! :)

Aki

Ma 'de batalio,radi se punom parom  0:)
Skoro je pri kraju,bice uskoro slika....

PELE

Super............!
Ja mislio da se nesto desilo sa maketom, pa rek'o da pitam........ ;D ;D ;D

Hehe, pa ko bi batalio Tamiyu....... :D



Pozdrav! :)

medico

dechkonja, opako !  :o
jedan od najboljih radova koje sam video na skorasnjem takmicenju !