A6M5 Type 52 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Warhawk

I ja sam muku mučio sa njihovim lakovima... Pogotovo kad se stavi u AB, izduvava neku paučinu :P
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

morlak

Upravo tako, ja ga vise i ne nanosim kroz AB, a ta paucina su niti zgusnutog laka. Doduse, jos ga nisam probao razrijediti revell razredjivacem, ali svakako cu ga izbjegavati ubuduce, cim se dokopam laka nekog drugog proizvodjaca.

pozdrav

morlak

Postovanje,

treba mi pomoc  :-[
Naime, radio sam akrilni wash po prvi put, (maketa je ofarbana i lakirana sjajnim lakom), i umjesto da sam radio segment po segment, pa odmah brisao krpicom, ja sam, ocigledno podcjenjujuci akrilnu boju (uopste nije maketarska, kupljena u slikarskoj radnji, ali djeluje mi ok) odmah presao cijelu gornju polovinu trupa i krila.
Prvo, nisam uspio popuniti rupice i linije zbog povrsinskog napona.
Drugo, havarisao sam maketu, posto su mi se kapljice posusile po krilima, a ja, pokusavajuci ih otkloniti vodom samo sam ih ucinio vidljivijima. Cudi me da se uljana boja i poslje 2 sata moze "omeksati" i skinuti razredjivacem, a akrilnoj za 5 minuta nisam mogao nista.
Sad kad se osusilo, pokusacu skinuti fleke gumicom.

Ako neko ima kakvu ideju, bio bih zahvalan, inace propade Zero.

pozdrav

menestenasli

uh, probao sam i ja Revell akrilnom jedanput da uradim panele, prvo nije se razlivala po panelima kao enamel (zamorano rece da treba dodati malo deterdzenta za sudove da se smanji povrsinski napon- nisam probao), a drugo kad se prosusila nisam mogao da uklonim visak. Ja sam to probao na malom delu pa sam mogao da prefarbam.
Probaj revell color mix, kad probam da uradim wash, meni skida MM akrilni lak i pronto koji su se susili 24h i farbu ispod toga , sve do plastike. Ako i samo ako ti nista drugo ne pomogne i odlucis se za mr musculo probaj ovo, tada nece skoditi.

PELE

Quote from: morlak on 16-01-2009, 12:58:48
Naime, radio sam akrilni wash po prvi put, (maketa je ofarbana i lakirana sjajnim lakom), i umjesto da sam radio segment po segment, pa odmah brisao krpicom, ja sam, ocigledno podcjenjujuci akrilnu boju (uopste nije maketarska, kupljena u slikarskoj radnji, ali djeluje mi ok) odmah presao cijelu gornju polovinu trupa i krila.

Cek malo, zasto wash nisi radio obicnom crnom temperom? Ako nesto zabrljas, neces zabrljati celu maketu. Samo obrises krpom i gotovo....

morlak

Radio sam ranije grafitnom olovkom, pa sam primjetio da je kasnije lak "razbrlja" okolo, pa sam se odlucio za vodenu boju, kako i ostali rade.

morlak

evo nastavka,

ovako je izgledalo nakon farbanja




ovako je sad





pozdrav

Kerber

Au, mrak !
Odlicno do sada !
Vrlo lep preshading, lepo mu legle boje...
Bas mi se jako svidja !

drakii

Svidja, a jel' vuid'o neko u zivo Fine molds A6M32 Hamp ?

Boki

Baš je dobar. Sviđa mi se.
Jedino je možda jedan mitraljez u nosu višak, jer je, ako se ne varam, u pitanju A6M5c.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Evo referenci za 52 modele, jer ih ima i osnovnog i B i C modela...





Nadam se da je dovoljno.
52C model Zeroa ima samo jedan mitraljez od 13mm u nosu...onaj od 7,7 se izbacivao...
Hasegawa je skoro izbacila model 52 b sa oznakama za Takeo Tanimicu (ako se dobro secam), ali kosta oko 18evra na Hobby Easy. Imaju i obican b model, za upola manju kintu, samo ga nesto ne videh skoro u ponudi. Verovatno je strava.
Za Fine molds sam cuo da je otkidacina, ali...nisam video svojim ocima.

morlak

Hvala, hvala svima.

Sto se tice mitraljeza, u kutiji su ponudjena oba nosa, sa jednim i dva mitraljeska otvora, s tim sto sastavnica preporucuje 1 mitraljez. Ja se eto, odlucio za dva  8)

komoras

auuu super super!
jos malo chiping i da se zaprlja i ko pravi  ;)

odlicno ti ide za sad


i poseti link u mom potpisu radi lakseg pregleda slika  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

morlak

evo, ja sam otkacio tu opciju u photobucketu, ali ne vidim promjenu..
pozdrav

Dada

Tek od narednog kacenja slika ce biti promene... Ne sredjuje vec postavljene...
P.S. Super je zeke!